دانلود کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول

  • از: نگار شادلو
  • ناشر: نشر آرایه نگار
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول

کتاب قصه‌های شاهنامه جلد اول، به تالیف نگار شادلو، شامل داستان‌های مهیجی از شاهنامه فردوسی است که برای گروه سنی د گردآوری شده است.

شاهنامه نگاهبان راستین سنت‌های ملی و شناسنامه قوم ایرانی است شاید بدون وجود این اثر بزرگ بسیاری از عناصر مثبت فرهنگ آبا و اجدادی ما در طوفان حوادث تاریخی نابود می‌شد و اثری از آنها به جا نمی‌ماند.

شاهنامه روایت نبرد خوبی و بدی است و پهلوانان، جنگجویان این نبرد دائمی در هستی‌اند، دیدگاه فردوسی و اندیشه حاکم بر شاهنامه همیشه پشتیبان خوبی‌ها در برا‌بر ستم و تباهی است.

شاهنامه فردوسی جزئی از سه مجموعه بزرگ آثار ادبی جهان، یعنی ایلیاد هومر، کمدی الهی دانته و مجموعه آثار شکسپیر قرار داشته و چهارمین اثر بزرگ دنیا به شمار می‌آید. در میان تمامی شاهنامه‌ها، داستان‌های شاهنامه فردوسی موثر‌تر، با ارزشتر و دلنشین‌تر است.

در کتاب قصه‌های شاهنامه عناصری همچون پیام، درونمایه و شخصیت آنچنان پر بزرگ و جاودانی است که به زمان و مکان محدود نمی‌شود و در هر دوره و هر مکان، تازه، نو و گیراست.

در بخشی از کتاب قصه‌های شاهنامه می‌خوانیم:

جمشید شاه، خودکامگی (خودسری) پیشه کرد و در اندک زمان به شوربختی (بیچارگی) افتاد. در این هنگام در سرزمین تازیان، پادشاهی بود خداشناس و دادگر به نام «مرداس». او پسری داشت تیره‌دل و ناسپاس به نام «ضحاک». روزی اهریمن در برابر ضحاک نمایان شد و او را فریب داد و به کشتن پدر برانگیخت. ضحاک، دل به اهریمن سپرد و مهر فرزندی را از یاد برد. او به نیرنگ، مرداس را پنهانی در چاهی ژرف انداخت و خود به جای او بر تخت شاهی نشست. دیگر بار، اهریمن خنده‌کنان پیش ضحاک آمد و گفت: «اگر از پیمان من سرنپیچی تو را به پادشاهی سراسر گیتی خواهم رساند. آن‌گاه دد (جانور وحشی) و دام (جانور اهلی) و مرغ و ماهی و همه‌ی جانوران روی زمین به زیر فرمان تو خواهند آمد:

بدو گفت: «چون سوی من تافتی
ز گیتی همه کام دل یافتی
اگر همچنین نیز پیمان کنی
نپیچی زگفتار و فرمان کنی
جهان سر به سر پادشاهی توراست
دد و مردم و مرغ و ماهی تو راست

 ۱۵۶ صفحه، ۶۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97675-9-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

داستان ضحاک ماردوش
قصه ایرج و مرگش
گرشاسب و سیمرغ
نبرد میان ایران و توران (1)
نبرد میان ایران و توران (2)
نبرد میان ایران و توران (3)
قصه هفت‌خوان رستم
قصه رزم رستم و سهراب

راهنمای دانلود کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول

برای دانلود کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قصه‌های شاهنامه - جلد اول

نظرات کتاب قصه‌های شاهنامه - جلد اول

ابوالفضل بیگدلی
۱۳۹۷/۱۲/۲
عاااااالی بود فقط کی جلد چهار میاد کم مونده عید ۹۸ بشه
مشاهد همه نظرات (۲)