دانلود کتاب قواعد زبان عربی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قواعد زبان عربی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قواعد زبان عربی

سید مسعود طاهری کتاب قواعد زبان عربی را در اصل برای دانشجویان و طلاب نوشته است، با این حال به دلیل مطالب مفیدی که دارد می‌تواند برای تمامی علاقمندان به یادگیری زبان عربی سودمند باشد.

زبان اصلی‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط میان افراد است. این مهارت از برکات بزرگ خداوند به شمار می‌آید که در قرآن نیز به آن اشاره شده است. انسان‌ها در دنیا به وسیله‌ی زبان‌های متفاوتی با هم ارتباط برقرار می‌کنند، یکی از این زبان‌ها عربی است. زبان عربی چندین هزار سال است که با زبان فارسی پیوند دارد.

زبان عربی، زبان دین ما است و قرآن کریم که پایه و اساس اسلام است به زبان عربی نازل شده: اِنا اَنزلنا قرآنا عربیا؛ لذا برای فهم معانی آیات قرآن کریم و استفاده صحیح از مطالب ارزشمند آن باید تسلط کافی و کامل به این زبان پیدا کنیم.

گنجینه روایی و حدیثی ما و متون دینی و عرفانی ما نیز به این زبان نگاشته و تدوین شده است. پس برای فهم دقیق و صحیح روایات و احادیث منقول از معصومین (ع) بی‌شک تسلط به زبان عربی ضرورتی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

شاید به همین دلیل است که بزرگان دین ما اعم از معصومین (ع) و دانشمندان بزرگ اسلامی همه سفارش کرده‌اند که این زبان را فرا گیریم؛ چرا که احاطه کامل به این زبان، ما را به منابع غنی علمی و معنوی گذشتگان رهنمون می‌سازد.

در بخشی از کتاب قواعد زبان عربی می‌خوانیم:

میزان در لغت یعنی ترازو و میزان در زبان عربی فاء و عین و لام می‌باشد و هر چه در مقابل این حروف قرار بگیرد اصلی است و آنچه در مقابل این حروف قرار نگیرد زائد می‌باشد مانند ضرب بر وزن فعل و منع بر وزن فَعَل که همه حروف این دو کلمه اصلی است چون حروف آن در مقابل فاء و عین و لام قرار می‌گیرد و هر چه که در مقابل این حروف قرار نگیرد زائد بوده مانند ضارب بر وزن فاعل که الف آن زائده است.

 ۹۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-966465-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

الفصل الاول: علم الصرف
الفصل الثانی: علم النحو
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب قواعد زبان عربی

برای دانلود کتاب قواعد زبان عربی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قواعد زبان عربی

نظرات کتاب قواعد زبان عربی

علی هاشمی
۱۳۹۹/۵/۶
اصلا مناسب نبود. نه شیوه تعاریف نه مثال ها
مهران چابک
۱۳۹۹/۱/۴
خیلی عالی بود. دست استاد طاهری درد نکنه
مشاهد همه نظرات (۲)