دانلود کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی

  • از: محمدرضا رحمانی
  • ناشر: انتشارات ارشدان
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی

محمدرضا رحمانی در کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی، به صورت جامع و با زبانی ساده قوانین مربوط به حوزه‌ی کار و بیمه را شرح داده و همچنین ماده‌های قوانین را جهت درک بهتر شما ساده‌نویسی کرده است.

رحمانی با بیش از 20 سال سابقه کار در رابطه با بیمه و قوانین کار و همچنین 15 سال نماینده کارفرمایان در هیئت‌های حل اختلافات و کارشناس روابط کار در امور رسیدگی به اختلافات بین کارگر و کارفرما، در این کتاب قوانین جدید که جایگزین قانون‌های قدیمی شده‌اند را نیز معرفی می‌کند.

در بخشی از کتاب قوانین کار و بیمه تأمین اجتماعی می‌خوانیم:

ماده 63- در مورد بیماری‌ها یا حوادث، آخرین حقوق روزانه بیمه شده به منظور محاسبه غرامت دستمزد ایام بیماری عبارت است از جمع کل دریافتی بیمه شده که به ماخذ آن حق بیمه دریافت شده است در آخرین 90 روز قبل از شروع بیماری تقسیم به روزهای کارکرد و در مورد بیمه شدگانی که کارمزد دریافت می‌کنند آخرین مزد عبارت است از جمع کل دریافتی بیمه شده که به ماخذ آن حق بیمه دریافت شده است در آخرین 90 روز قبل از شروع بیماری تقسیم بر 90 مشروط بر اینکه غرامت دستمزد این مبلغ از غرامت دستمزدی که به حداقل مزد کارگر عادی تعلق می‌گیرد کمتر نباشد.

در صورتی که بیمه شده دریافت کننده کارمزد ظرف سه ماه مذکور مدتی از غرامت دستمزد استفاده کرده باشد متوسط دستمزدی که مبنای محاسبه غرامت دستمزد مذکور قرار گرفته است به منزله دستمزد روزانه ایام بیماری تلقی و در محاسبه منظور خواهد شد.

ماده 64- در مواردی که کارفرمایان طبق قوانین و مقررات دیگری مکلف باشند حقوق یا مزد بیمه شدگان بیمار خود را پرداخت نمایند سازمان تامین اجتماعی فقط عهده‌دار معالجه آن‌ها طبق مقررات این قانون خواهد بود.

ماده 65- در وقوع حادثه ناشی از کار کارفرما مکلف است اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدید وضع حادثه دیده به عمل آورده و مراتب را ظرف 3 روز اداری کتباً به اطلاع سازمان برساند و در صورتی که کارفرما بابت اقدامات اولیه حادثه دیده متحمل هزینه‌ای شده باشد سازمان تأمین اجتماعی هزینه‌های مربوطه را پرداخت خواهد کرد.

 ۷۶ صفحه، ۱۷۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-995-832-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: قانون کار
فصل اول: تعاریف کلی
فصل دوم: قراردادکار
فصل سوم: شرایط کار
فصل چهارم:ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻓﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎر
فصل پنجم: اشتغال کارآموزان
فصل ششم: ﺧﺪﻣﺎت رﻓﺎﻫﯽ ﮐﺎرﮔﺮان
فصل هفتم: مراجع حل اختلاف
فصل هشتم:جرائم و مجازاتها
فصل نهم: قوانین و مقررات گوناگون
فصل دهم: قانون پایه سنوات
بخش دوم: قانون تأمین اجتماعی
فصل اول: تعاریف کلی
فصل دوم: حوادث و بیماریها
فصل سوم: غرامت و دستمزد
فصل چهارم: بارداری و زایمان
فصل پنجم: از کار افتادگی
فصل ششم: بازنشستگی
فصل هفتم: فوت
فصل هشتم: ازدواج و حق اولاد
فصل نهم: مقررات کلی
فصل دهم: تخلفات و مقررات کیفری‌

راهنمای دانلود کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی

برای دانلود کتاب قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی
رضا چشم قشنگ
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
از زحمات شما سپاسگزارم
mo mo
۱۳۹۹/۸/۷
خوب وبود
اما میشد اینها را در اینترنت هم یافت
بهتر بود کمی غنای مطلب رو بیشتر میکرد
زینب سادات کوهپایه
۱۳۹۹/۶/۱۹
خوبه کار راه اندازه🙏
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)