دانلود کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند

کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند نوشته‌ی الیزابت مورفی، با ارائه و توصیف انواع تیپ‌های روانشناختی کمک می‌کند تا بزرگسالان و کودکان رفتار و گفتار یکدیگر را بهتر درک کنند و میزان آگاهی والدین را برای پرورش استعداد و توانایی‌های کودکشان بالا می‌برد.

موضوع کتاب لطفا از این طرف چیست؟

بزرگسالان دائما به یادآوری گفتار و اعمال دیگران که بر آن‌ها القا شده و منجر به درد و رنج درونی گردیده می‌پردازند و خاطرات کودکی خود را انتقال می‌دهند. شاید بارها دیده باشید که افراد عبارات مهمی را که دیگران در صحبتشان به کار برده‌اند و مستقیما بر روح و قلب آن‌ها اثر گذاشته به یاد می‌آورند. اینگونه مسائل منجر می‌شود تا علم روانشناسی به موضوع چگونگی تأثیرگذاری فرد بر دیگران بیشتر توجه کند. همانطور که می‌دانید نظرات بزرگسالان اثرات زیادی روی کودکان می‌گذارد بنابراین تلاش برای درک روش‌های ارتباطی بزرگسالان و کودکان و ایجاد راه‌حل‌هایی برای بهتر شدن روابط بین آن‌ها بسیار مهم به نظر می‌رسد.

با درک مفاهیم تیپ‌های روانشناختی می‌توانید تفاوت‌های بین کودکان و بزرگسالان را متوجه شوید. این مسئله روی روش ارتباطی آن‌ها اثرگذار می‌باشد. الیزابت مورفی (Elizabeth Murphy) در کتاب لطفا از این طرف (The Developing Child: Using Jungian Type to Understand Children) با شرح انواع تیپ‌های روانشناختی به شما کمک می‌کند تا با کودکان ارتباط قوی‌تری داشته باشید و روحیات و رفتار آن‌ها را بیشتر درک کنید.

همچنین این کتاب به بزرگسالان این فرصت را می‌دهد تا برخی روش‌های پیشنهاد شده را برای بهبود رابطه خود با کودکان در زندگی‌شان به کار گیرند. در واقع هرچه کودکان و بزرگسالان همدیگر را بیشتر درک کنند روابط قوی‌تری در آینده خواهند داشت. هر نسلی خواسته یا ناخواسته تجربیات خود را به نسل بعد انتقال می‌دهد و همین نسل زیربنایی برای ساخت روابط بهتر با کودکان خواهد بود.

کتاب لطفا از این طرف مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای والدین و کلیه افرادی که با آموزش کودکان و نوجوانان سروکار دارند مناسب است. اگر دوست دارید شناخت عمیقی از فرزند خود به دست آورید و در پرورش استعدادهایش و رشد فکری و تحصیلی او موثر باشید حتما خواندن این کتاب را شروع کنید.

در بخشی از کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند می‌خوانیم:

رفتار برون‌گرایى و درون‌گرایى حتى در کودکان خیلى کوچک به سادگى قابل‌ مشاهده است. کودکان برون‌گرا به تعامل با دنیا جلب مى‌شوند. احتمالاً اشیاء را ابتدا لمس مى‌کنند و بعد به اجازه گرفتن فکر مى‌کنند. برون‌گراها مى‌خواهند فعالیت‌ها را خود تجربه کنند و از صحبت درباره این تجربیات لذت مى‌برند. در مدرسه چنانچه فرصت‌هاى زیادى براى بحث به آن‌ها داده شود اطلاعات را بهتر درک مى‌کنند. فرد برون‌گرا انرژى را از تعامل فعال با جهان پیرامونى به‌ دست مى‌آورد.

کودکان درون‌گرا ترجیح مى‌دهند قبل از تعامل نگاه کنند. به‌ نظر مى‌رسد «بگذار اول نگاه کنم» شعارشان باشد. این‌گونه کودکان نظرات‌شان را تا اندیشیدن درباره آن کامل نشود به زبان نمى‌آورند. در مدرسه، کودک برون‌گرا ممکن است دستش را براى بحث درباره افکارى که در حال شکل‌گیرى است بلند کند، در حالى که فرد درون‌گرا پس از شکل‌گیرى ایده‌اش دستش را بلند مى‌کند.

اولویت کودک براى درون‌گرایى و برون‌گرایى تمام امور زندگى روزمره را تحت‌ تأثیر قرار مى‌دهد. برخى از ناسازگارى‌ها بین والدین و کودک یا معلم و دانش‌آموز را مى‌توان به تفاوت‌ها در این رفتار نسبت داد. ناسازگارى‌ها بیشتر بر چگونگى تعامل کودک استوار است تا محتواى فکر وى. انتظار افراد از یک کودک اجتماعى و پیشرو مى‌تواند با تمایلات درون‌گرایانه او براى صرف‌نظر کردن از موقعیت‌هاى جدید و غریب، آزاردهنده باشد. انتظار افراد از کودک براى اینکه ابتدا گوش کند و بعد صحبت کند، مى‌تواند توسط کودک برون‌گرایى که حرف دیگران را با سؤالات یا نظرات خود قطع مى‌کند، ناامیدکننده باشد. زمانى که ترجیحات طبیعى کودک با انتظارات والدین و معلمان مغایرت دارد، ناسازگارى‌ها گسترش مى‌یابد.

 ۱۸۰ صفحه، ۹۱۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6268-15-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: تیپ روانشناختى یونگ و پرورش کودک
فصل 2: معرفى هشت اصطلاح تیپ روانشناختى
فصل 3: مواجهه با جهان برون‌گرایى و درون‌گرایى
فصل 4: درک جهان پیرامون
فصل 5: تصمیم‌گیرى تفکرى و احساسى
فصل 6: رفتارهاى قابل‌ رویت: قضاوتى و ادراکى
فصل 7: کاربرد تیپ روانشناختى براى والدین
فصل 8: کاربرد تیپ روانشناختى در تدریس
فصل 9: ایجاد روابط مثبت با کودکان برون‌گرا و درون‌گرا
فصل 10: برقرارى روابط مثبت با کودکان حسى و شهودى
فصل 11: ایجاد روابط مثبت با کودکان تفکرى و احساسى
فصل 12: ایجاد روابط مثبت با کودکان قضاوتى و ادراکى
فصل 13: پیشنهاداتى براى بهبود روابط با انواع تیپ‌هاى روانشناختى کودکان
فصل 14: تیپ‌هاى روانشناختى و پرورش تیپ

راهنمای دانلود کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند

برای دانلود کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند

نظرات کتاب لطفا از این طرف: اگر می‌خواهید بچه‌ها از ارتباط با شما لذت ببرند

mahla hashemi
۱۳۹۹/۹/۲۹
به عنوان شخصی که در حوزه علوم تربیتی تحصیل میکنم پیشنهاد میکنم مادران و دانشجویان این رشته این کتاب کاربردی رو مطالعه کنند
Rashin Latifi
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
این کتابو دوست دارم والدین میتونن با استفاده از این کتاب بهتر بابچه‌ها ارتباط بگیرن
قاسم زرنوشه فراهانی
۱۳۹۹/۷/۱۹
بی نهایت بد ترجمه شده
مشاهد همه نظرات (۴)
روانشناسی کودک، یونگ شناسی کاربردی، شخصیت شناسی، تیپ های شخصیتی در کودکان، شخصیت شناسی کودکان، شخصیت در کودکان، اختلال در شخصیت کودکان، شخصیت کودکان، تفاوت های فردی در کودکان، تفاوت های فردی در رشد کودکان، تفاوت های فردی کودکان، تفاوت های فردی کودک، کتاب تفاوت های فردی کودکان، تعریف تفاوت های فردی کودکان، روانشناسی تفاوت های فردی کودکان، مقاله تفاوت های فردی کودکان، شاخص تیپ شخصیتی مایرز بریگز، تیپ های شخصیتی 16 گانه مایرز بریگز، شاخص شخصیت مایرز بریگز، تیپ های روانشناختی یونگ، کتاب تیپ های روانشناختی یونگ، پرورش کودک، کتاب پرورش کودک، روابط والدین با کودکان، روانشناختى کودکان، ویژگی های روانشناختى کودکان، نیازهای روانشناختى کودکان، ویژگی روانشناختى کودکان، ارزیابی روانشناختى کودکان، کتاب ‫اگر می خواهید بچه ها از ارتباط با شما لذت ببرند، The developing child، using Jungian type to understand children، Elizabeth Murphy، روانشناسی یونگ، روانشناسی یونگی، کتاب روانشناسی یونگ، نظریه روانشناسی یونگ