معرفی و دانلود کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه

عکس جلد کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه
قیمت:
۵۶۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه

کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه اثر سید فیلد مجموعه کاملی است درباره نحوه نوشتن فیلم‌نامه از زمانی که اندیشه یا ایده‌ای در ذهن فیلم‌نامه‌نویس شکل می‌گیرد تا موقعی که فیلم‌نامه‌ای آماده برای گذراندن مراحل تولید فیلم بر روی کاغذ می‌آید.

هدف از تدوین کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی (Screenplay: the foundations of screenwriting) این است که توانایی در فیلم‌نامه‌نویس ایجاد شود که بنشیند و با انتخاب، اعتماد به نفس و اطمینان از این‌ که می‌داند چه می‌کند، فیلم‌نامه بنویسد.

کتاب با طرح ابتدایی‌ترین مطالب (برای مثال، تعریف فیلم‌نامه) شروع می‌شود و سپس عناصر پیچیده‌تر مطرح در فیلم‌نامه‌نویسی (صحنه، سکانس، مسائل اقتباس در فیلمنامه نویسی...) را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه، همراه با نمونه‌هایی عینی از فیلم‌های برجسته دنیا، در بر می‌گیرد، و در فصل پایانی، حتی درباره مسائل «بعد از نوشتن فیلم‌نامه» (صفحه عنوان فیلم‌نامه، راه‌های قانونی برای ثبت فیلم‌نامه جهت اثبات ادعای مالکیت برآن...) نیز توضیحاتی دارد.

سید فیلد (Syd Field)، یکی از نظریه‌پردازان آمریکایی سینما در حوزهٔ فیلم‌نامه‌نویسی بود. او کتاب‌های گوناگونی دربارهٔ نحوهٔ نگارش فیلم‌نامه به تحریر در آورده است و هم‌ اکنون فیلم‌نامه‌نویسان زیادی در سراسر دنیا از سرمشق سید فیلد در فیلم‌نامه‌نویسی تبعیت می‌کنند. الگوی سید فیلد هم‌ اکنون یکی از رایج‌ترین الگوهای فیلم‌نامه‌نویسی در هالیوود است. سید فیلد پیش از مرگش در دانشگاه جنوب کالیفرنیا در بخش نگارش حرفه‌ای فیلم‌نامه مشغول به تدریس بود.

در بخشی از کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه می‌خوانید:

اگر به‌ یاد بیاوریم که فیلم‌نامه مثل یک اسم است، دربارۀ فردی در یک محل که کارش را انجام می‌دهد، آن‌گاه می‌توانیم تفسیر کنیم که آن فرد شخصیت اصلی داستان است و «کاری» که انجام می‌دهد، ماجرا است. بنابراین، وقتی از موضوع فیلم‌نامه صحبت می‌کنیم، در واقع دربارۀ ماجرا و شخصیت یا شخصیت‌های داستانی حرف می‌زنیم.

در هر فیلم‌نامه، یک ماجرا و یک شخصیت داستانی به‌ نمایش در می‌آید. شما، به‌ عنوان فیلم‌نامه‌نویس، باید بدانید فیلم‌تان دربارۀ کیست و چه اتفاقی برای او می‌افتد. این اصل اولیه در نوشتن است، نه تنها در مورد فیلم‌نامه بلکه دربارۀ همۀ اشکال نوشتن.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: فیلمنامه‌ چیست؟
فصل دوم: موضوع
فصل سوم: خلق شخصیت داستانی
فصل چهارم: ساختِ شخصیتِ داستانی
فصل پنجم: داستان و شخصیت داستانی
فصل ششم: پایان‌ها و آغازها
فصل هفتم: آغاز داستان
فصل هشتم: دو حادثه
فصل نهم: نقاط عطف
فصل دهم: صحنه
فصل یازدهم: سکانس
فصل دوازدهم: ایجادِ خطِ داستان
فصل سیزدهم: شکل فیلمنامه
فصل چهاردهم: نوشتن فیلمنامه
فصل پانزدهم: اقتباس
فصل شانزدهم: درباره همکاری
فصل هفدهم: بعد از نوشتن فیلمنامه
فصل هجدهم: یادداشت شخصی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه
نویسنده
مترجمسید جلیل شاهری لنگرودی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۱
زبانفارسی
شابک978-600-175-177-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش فیلم سازی، نگارش
قیمت نسخه الکترونیک
۵۶۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه

آرا د
۱۳۹۹/۲/۱۸
ترجمه اصلا خوب نیست. یعنی از بین این همه مترجم اهل فیلم و سینما کسی نبوده این کتاب مهم رو ترجمه کنه؟! مترجم فعلی حتی اسامی فیلم‌ها رو هم اشتباه ترجمه کرده، چه برسه به مفاهیم اختصاصی. مترجم حتی در ترجمه‌ی روون و قابل فهم یه سری عبارات هم عاجز بوده. و تازه من صفحه‌ی 9 هستم! "نسل کاملا جدید رایانه فهم که با نرم افزار دوسویه روایت گویی دیجیتال و برنامه‌های کاربردی تدوین بزرگ شده‌اند همه چیز را به روشی بصری تر میبینند" از متن کتاب!
یونس زمانی
۱۴۰۰/۲/۲۸
افرادی که به حرفه فیلمنامه نویسی علاقه دارند و قسط دارند یک فیلمنامه خوب بنویسند قطعا از طریق این کتاب با فرم و تکنیک‌های این کار آشنا میشوند. یک اثر بسیار عالیی و آموزنده است بنده که واقعا از این کتاب بهره کامل رو بردم و دیدگاهم نسبت به حرفه فیلمنامه نویسی ۱۸۰ درجه تاخیر کرد. توجه داشته باشید که و هر چقدر که میتوانید این کتاب را بیشتر بیشتر بخوانید چون هر بار جدیدی که آن را مطالعه میکنید دانش جدیدی به شما افزوده میشود.
رضا حیدری
۱۳۹۹/۹/۲۵
بسیار مفید و عالی، مثال‌های خیلی زیبایی هم داشت، فقط نمودار‌های مهمی که داخل کتاب بود کیفیت نمایشی خوبی نداشت و وضوح سخت تر دیده می‌شد، حال نمی‌دانم در نسخه کامپیوتر هم چنین باشد یا نه، اما در کل کتاب خوبی بود، لطفا کتاب‌های دیگر سید فیلد رو هم انتشار کنید، ممنون
شیدا مقدم
۱۳۹۹/۱۱/۷
اگرنویسنده موفق بود وچیزی ازخودش برای گفتن داشت وچیزی داشت ک بتونه ب ادم یاد بده انقد مدام ازفبلم وفیلمنامه‌های دیگه ح نمیزد کسی ک باید یاد بده شمایی چ معنی میده ک توهرصفحه بجای یاد دادن مدام اسم ۵۰تا فیلمو بیاری انگار میری اینستاگرام ک فقط تبلیغ ببینی. همه‌ام همینن
Kai Lu
۱۳۹۸/۱۰/۲
خیلی خوشحالم که بصورت اتفاقی پیداش کردم، چون به فیلمنامه نویسی علاقه وحشتناک زیادی دارم و از طرفی هزینه دوره‌های آموزشیش بالاست.
ممنون میشم اگر دوستان کتب شبیه به این، یا خیلی مفید رو بهم پیشنهاد کن.
زینب محمدی
۱۳۹۷/۱۰/۵
به نظرم کتاب خیلی خوبی هست. من یک فیلم نامه نوشتم که دیالوگهاش افتضاح بود شاید چون شناختی از شخصیتهام نداشتم اما این کتاب خیلی روان و خوب توضیح داده که چه شکلی با شخصیتها انس بگیریم و اونها رو نمایان کنیم. به نظرم که عالیه
سید حسن ساجد
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
مطمینا نیاز هر فیلمنامه نویسی هست که این کتاب رو مطالعه بکنه، پیشنهاد میکنم فیلم‌هایی که در مثال‌ها در کتاب آممده است را حتما ببینید و بعد معجزه این کتاب قابل درک خواهد بود
مریم عباسی
۱۳۹۷/۷/۲۴
کتابی فووووووووووق العاده، البته مثال هاش‌ی کمی زیاد هستش ک اگر فیلم‌ها رو ندیده باشید‌ی کمی باید حوصله کمید ولی در کل عااااآاااآاااااآلی بود. ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۶۲

راهنمای مطالعه کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه

برای دریافت کتاب مبانی فیلم‌نامه‌نویسی: راهنمای گام‌به‌گام از فکر تا فیلم‌نامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.