دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)

  • ناشر: انتشارات آزمون یار پویا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی سودمند و موثر است که به شما کمک خواهد کرد تا به اضطراب کودکان خود پی ببرید و گامی موثر در جهت کنترل و کاهش آن بردارید.

اضطراب کودکان عبارت است از ترس، نگرانی و اضطرابی که نشأت گرفته از افکار و واکنش‌های غیر ارادی آن‌هاست و می‌تواند بخشی از فعالیت‌های روزمره و درسی آنان را مختل کند.

اضطراب یکی از شایع‌ترین مشکلات روانی-اجتماعی در میان جوامع است. در مطالعات همه‌گیرشناسی، گزارش داده‌اند که تقریباً 5 تا 17 درصد از کودکان و نوجوانان تقریباً از یک اختلال اضطرابی رنج می‌برند. نشانه‌های اضطرابی، اغلب اوقات یک سیر مزمن دارند که تا بزرگسالی ادامه می‌یابد. اختلالات اضطرابی، گروهی از اختلالات را دربرمی‌گیرد که خصوصیات اصلی آن‌ها علائم روانی و فیزیکی اضطراب را شامل می‌شود.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای شناسایی کودکان مضطرب به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها میزان اضطراب و استرس کودکان شما را سنجیده و به طور کل اقدامی موثر در کنترل و کاهش استرس و فشارهای عصبی در کودکان، از همان دوران سرنوشت‌ساز و حساس کودکی خواهد بود.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان اضطراب کودکان مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان اضطراب آن‌ها، راه‌حل موثری برای کنترل و کاهش آن است.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

استفاده از این کتاب برای والدینی که کودکانی مضطرب و پر تنش دارند، بسیار سودمند است.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان) می‌خوانیم:

نسخه اصلاح شده غربالگری اضطراب مرتبط با اختلالات هیجانی درکودکان و نوجوان (SCARED-71) توسط بودن و همکاران (2009) برای سنجش شدت علائم اختلالات اضطرابی سنین 8 تا 18 سال ساخته شده است. البته قابل ذکر است که برای سنین پایین‌تر که توانایی خواندن و نوشتن ندارند لازم است برای تکمیل پرسشنامه از والدین یا معلم کودکان هم کمک گرفت. این پرسشنامه شامل 71 سؤال است که به منظور سنجش اختلال وحشتزدگی، اضطراب فراگیر، ترس مرضی اجتماعی، اضطراب جدایی، وسواس اجباری، اختلال استرس پس‌آسیبی (PTSD) و ترس مرضی اختصاصی استفاده می‌شود.

 ۶۹ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6833-16-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)

برای دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)

نظرات کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 2 (اضطراب کودکان)

Faeze Reyisy
۱۴۰۰/۲/۶
برای کارای دانشگاهیم دانلود کردم! خیلی کاربردی و کامل بود
مشاهد همه نظرات (۱)