دانلود کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی

کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی نوشته‌ی ابراهیم زارعی، اطلاعات جامع و کاربردی پیرامون اقتصاد، تجارت، گمرکات، بنادر، فرودگاه‌ها، مناطق آزاد تجاری، قوانین امور گمرکی و... از این کشور ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی:

موقعیت استراتژیک خلیج همیشه فارس در جهان باعث شده، بخش اعظمی از تجارت جهان از طریق این خلیج انجام شود. روشن است که ژئوپلتیک خلیج فارس به گونه‌ای است که ایران و امارات متحده عربی با توجه به وضعیت بنادر، گمرکات و مناطق آزاد تجاری خود، نقش تعیین‌کننده‌ای در وضعیت اقتصاد و تجارت آن دارند.

در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشور امارات متحده عربی از جمله کشورهایی است که در زمینه‌ی اقتصاد و تجارت منطقه‌ی خاورمیانه و آسیای جنوب غربی به‌ویژه خلیج فارس نقش مهمی داشته و با اجرای سیاست‌های متنوع اقتصادی از جمله جذب گسترده‌ی سرمایه‌های خارجی، توسعه‌ی صنعت گردشگری و ترانزیت، توسعه و تجهیز بنادر، گمرکات و مناطق آزاد تجاری و همچنین ایجاد مراکز توسعه صادرات مجدد، به یکی از قطب‌های اقتصادی و تجاری منطقه تبدیل شده است.

فصل اول این کتاب، کلیاتی درباره‌ی امارات و اقتصاد آن است و در فصل دوم آن به معرفی بازارها و مراکز خرید امارات به‌ویژه دبی پرداخته می‌شود. در فصل سوم، چهارم، پنجم و ششم نیز وضعیت فرودگاه‌ها، بنادر، مناطق آزاد و گمرکات امارات تشریح شده است.

فصل هفتم و هشتم این کتاب اشاره به قانون مشترک گمرکی کشورهای حوزه خلیج فارس (GCC) و قانون بنادر و گمرکات دبی دارد و در فصل نهم نیز روابط تجاری ایران با امارات تشریح شده است. آشنایی با اتاق بازرگانی ایران و امارات و همچنین شورای بازرگانی ایرانیان دبی نیز در فصول دهم و یازدهم گنجانده شده است.

کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب با هدف آشنایی پژوهشگران، کارشناسان اقتصادی و تجاری و مسئولین ذی‌ربط کشور با وضعیت اقتصادی، تجاری و گمرکی کشور امارات تهیه شده است.

در بخشی از کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی می‌خوانیم:

دبی یا همان پایتخت خرید خاورمیانه، دارای مراکز خرید مدرن و مجهز، بازارهای فراوان و خیابان‌هایی با فروشگاه‌های عرضه‌کننده مارک‌های معروف جهان است. فستیوال خرید دبی هر ساله در زمستان برگزار می‌شود. در دبی مالیات فروش اخذ نمی‌شود و حقوق گمرکی پایینی هنگام ورود کالا به کشور دریافت می‌شود، لذا قیمت بسیاری از کالاها برابر با قیمت آن‌ها در کشور مبدا و یا پایین‌تر است. مسافران می‌توانند هر کالایی اعم از ساعت، جواهرآلات، عطر و ادکلن، لوازم آرایش، کامپیوتر و لوازم جانبی آن، کیف وکفش، اسباب بازی، لباس‌های طراحی شده توسط معروف‌ترین طراحان لباس جهان و... را خریداری نمایند.

دبی دارای مراکز خرید مدرنی در منطقه است که این مراکز همگی دارای پارکینگ، سیستم‌های خنک‌کننده قوی، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های متعدد هستند. در هنگام برگزاری فستیوال خرید و یا جشنواره تابستانی در دبی، برنامه‌های جذاب و دیدنی بسیاری مانند رقص گروه‌های مختلف از سراسر جهان، شعبده‌بازی، اجرای موسیقی زنده و غیره در این مراکز برگزار می‌شود. در طول این ماه‌ها جوایز ویژه‌ای که معمولاً اتومبیل است به خریداران از این مراکز به صورت قرعه‌کشی اهدا می‌شود. اکثر مراکز خرید به صورت یکسره از ساعت 10 صبح تا 10 شب فعال هستند. ساعت کار این مراکز در روزهای جمعه از ساعت 2 بعد از ظهر تا 10 شب است.

 ۳۰۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-346-6 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: درباره امارات متحده عربی
فصل دوم: بازارها و مراکز خرید امارات (دبی)
فصل سوم: فرودگاه‌های تجاری امارات
فصل چهارم: بنادر امارات متحده عربی
فصل پنجم: مناطق آزاد تجاری و اقتصادی امارات متحده عربی
فصل ششم: گمرکات امارات متحده عربی
فصل هفتم: قوانین مشترک گمرکی کشورهای حوزه خلیج فارس (کشورهای GCC)
فصل هشتم: قانون گمرکات و بنادر دبی
فصل نهم: روابط تجاری ایران و امارات
فصل دهم: معرفی اتاق بازرگانی ایران و امارات
فصل یازدهم: آشنایی با شورای بازرگانی ایرانیان - دبی
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی

برای دانلود کتاب مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرکی امارات متحده عربی