دانلود کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو

  • از: ایتالو کالوینو
  • ۵۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو

ایتالو کالوینو متولد ١٥ اکتبر ١٩٢٣ در روستایی به نام سانتیاگو دی لاس وگاس در حوالی هاوانا واقع در کوبا به دنیا آمد و در ماه اکتبر ١٩٨٥ در ایتالیا به سن شصت و دو سالگی و در شب پیش از سفرش به آمریکا برای ایراد یک رشته سخنرانی در زمینه ادبیات در دانشگاه هاروارد از دنیا رفت. یادداشت هایی که از این سخنرانی به جا مانده یک سال پس از مرگش با عنوان "یادداشت هایی برای هزاره بعدی" منتشر شد.
کالوینو از همان کودکی به همراه پدر و مادر گیاه شناسش به ایتالیا رفت. در جوانی نخست در جنگ جهانی دوم و بعد در نهضت مقاومت ایتالیا علیه فاشیسم جنگید و نخستین آثارش را با الهام از خاطرات همین دوره با شیوه نئورئالیستی نوشت. در اواخر دهه ١٩٦٠ به پاریس رفت و در اولیپو (کارگاه ادبیات بالقوه) پذیرفته شد، و داستان هایی تحت تاثیر تفکر این گروه به چاپ رساند. کالوینو
نویسنده ایست که در سبک های گوناگونی داستان پردازی کرده و کتابهایی هم در زمینه نقد ادبی نگاشته. اما یک چیز در نوشته های او ثابت است: نوشته های او کاملا کالوینویی ست.

ایتالو کالوینو نویسنده ایست مبدع و نوآور. خلاقیت او در قصه نویسی، از موضوع داستان تا طرح و چگونگی  پرداخت آن اعجاب آور است. رولان بارت او را با بورخس به دو خط موازی تشبیه کرده و از او به عنوان نویسنده ای پست مدرن نام می برد. کالوینو نویسنده ایست که که جایی چنان روشن همه چیز را (از جنگ و خونریزی تا مراسم تشریفات پادشاهی و عشق و عاشقی را) به طنز می گیرد و جایی دیگر جهانی خلق می کند سراسر راز و ابهام، شهر هایی که مارکوپولو وار در می نوردیم و هر کام را چون صندوقی می بینیم در افسانه های هزار و یک شب که پر از جواهراتی ست که نویسنده برایمان ارمغان آورده.

 ۱۳۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

زندگینامه ایتالو کالوینو
فلاش
ماه و نیاک
مه دود
ماه نرم
دختران ماه
همه در یک نقطه
قلمرو دزدان
بازی
کبوتر چاهی
طرفدار سن جوزپه
دعای چوپان
همبستگی
مردی که فریاد می زد ترزا
ماهی نورافشان
کشیش اینیاتزیو
قارچ در شهر
به مقر فرماندهی م یرویم
اعدام یک قاضی
بارقه
حافظه ی جهان
آیینه، آماج
درباره آثار ایتالو کالوینو

راهنمای دانلود کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو

برای دانلود کتاب مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه داستان های کوتاه ایتالو کالوینو

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
محمد مظفری
۱۳۹۶/۲/۲۹
این کتابو باید درک کرد پس اول درک کنید بعد نظر دهید
مریم عادلی
۱۳۹۵/۷/۲۴
من سه داستان اول رو خوندم. نمیدونم ترجمه ضعیف بود یا کلا متن مفهوم نبود.
شادی خاچیکیان
۱۳۹۴/۷/۲۴
جالب بود ممنونم. 🌷🌷 😊😊 البته تا انتها هنوز نخوندم و بقیه کتاب رو اگه خدا بخواد فردا شب تموم میکنم. تشکرات 🌹🌹 😆😆
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۶)