دانلود کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی

کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی، دربردارنده 10 مقاله از حوزه‌های گوناگون مانند حوزه آواشناسی، نحو، معناشناسی و تحلیل گفتمان است که به بررسی فرآیند کوتاه‌سازی در زبان فارسی می‌پردازد.

این 10 مقاله که در کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان‌شناسی و آموزش زبان فارسی (National conference on linguistics and teaching persian language) آورده شده، از بین دویست مقاله تکمیل شده که به دفتر همایش رسیده بود، با رای کمیته علمی همایش برگزیده شده است. قابل گفتن است که دویست مقاله انتخاب شده، خود نتیجه گزینش هیئت داوران از میان 900 چکیده مقاله بودند به همین دلیل مقالات این سری از چندین صافی و وهله گزینشی عبور کرده‌اند.

سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی در تاریخ یازدهم و دوازدهم اسفندماه سال 1394 با تلاش دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فرهنگیان با این تفکر اجرا شد که همایش صاحب‌نظران و پژوهشگران این رشته بتواند افق‌های پیش رو در زمینه‌های گوناگون زبان‌شناسی در کشور را مشخص کنند.

علاقه سخن‌گویان زبان به کوتاه‌سازی ساختارهای زبانی از جمله موردهایی است که همچنان بر ساختار زبان وارد ‌شده به همین دلیل، کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان‌شناسی و آموزش زبان فارسی به تحلیل پیش‌نمونه‌های نام‌های کوتاه شده در زبان فارسی می‌پردازد. تا به امروز "کوتاه‌سازی" از جنبه‌های گوناگونی مورد بازبینی قرار گرفته است. ولی با این امکان، تا امروز مطالعات کمی در این حوزه از نظر شناختی انجام شده است.

در بخشی از کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان‌شناسی و آموزش زبان فارسی می‌خوانید:

بررسی پژوهش‌های پیشین نشان می‌دهد که طبقه‌بندی افراد زبان پریش به افراد زبان پریش بروکا و ورنیکه یک طبقه‌بندی بسیار کلی است. بنابر پژوهش‌های اخیر رابطه‌ی زبان پریشی بروکا و ورنیکه با اختلالات نحوی خاصی در هر دو گروه را نمی‌توان نسبت داد.

هیچ‌گاه نمی‌توان تنها با طبقه‌بندی افراد زبان پریش به گروه زبان پریش بروکا و ورنیکه آن‌ها را به طور خاص در گروه زبان پریش ناروان و روان قرار داد. برای اینکه افراد را به زبان پریش ناروان و روان طبقه‌بندی کنیم، نیازمند ارزیابی شاخص‌های دیگر و دقیق‌تری نظیر میانگین طول گفته، سرعت گفتار، غنای واژگانی و دیگر مشخصه‌ها هستیم؛ و از طرف دیگر بدون در نظر گرفتن این مشخصه‌ها نمی‌توان به درستی بیان کرد که افراد حتی با یک آسیب یکسان دارای اختلال‌های کاملا مشابه باشند. تحقیقات اخیر دو گروه زبان پریش ناروان و روان و اختلال‌های نحوی این دو گروه را به طور کامل با هم بررسی نکرده‌اند.

 ۲۶۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7030-24-0 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فرایند کوتاه‌سازی در زبان فارسی بر اساس پیش‌نمونه‌های شناختی
بررسی جایگاه هسته در فرافکن‌های نقشی جمله‌ در فارسی بر پایه نظریه فازها
باهم‌آیی پیش‌فعل و همکرد در فعل مرکب فارسی از دیدگاه نظریۀ واژگان زایشی
رده‌شناسی واحد‌های‌چند‌واژه‌ای در زبان فارسی
بررسی کاربرد آزمون تطبیق صدا در مطالعه نگرش‌زبان در حوزه جامعه‌شناسی زبان
ساخت‌های همراهی در زبان فارسی: تحلیلی معنا - بنیاد
همگونی آکوستیکی در فرآیند واجی ناهمگونی در فارسی محاوره
تفاوت آسیب‌پذیری ساخت نحوی در بیماران زبان پریش روان و ناروان
رویکردی شناختی به چندمعنایی: مطالعه‌ی موردی فعل حرکتی "کشیدن"
بهینه‌سازی روش پیکان کوتاه در نقشه گویش‌شناختی پرتوی کرانۀ جنوب‌خاوری دریای خزر

راهنمای دانلود کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی

برای دانلود کتاب مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه مقالات برتر سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی