دانلود کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی)

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی)

کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی)، راهنمای کاملی از فرم‌های کاربردی برای اجرای یک نظام جامع مدیریت پرتفولیوی بوده و آخرین نرم افزارهای کاربردی در این زمینه را به طور خلاصه معرفی می‌نماید.

امروزه بسیاری از سازمان‌ها از شیوه اداره سنتی امور به سمت اداره سازمان به صورت پروژه محور حرکت کرده‌اند. این سازمان‌ها سرمایه گذاری هنگفتی در زمینه مدیریت پروژه و پیاده‌سازی سیستم‌ها و ابزارهای آن کرده‌‌اند، اما نکته‌ای که از دید بسیاری از آن‌ها پنهان مانده، این است که مدیریت پروژه ابزاری برای رسیدن به موفقیت سازمان و حضور در بازار کسب و کار است و نه سیستمی برای تضمین موفقیت سازمان.

با اینکه در این سازمان‌ها، موفقیت پروژه‌ها به عنوان یکی از مزایای رقابتی آن‌ها مطرح است، اما غالبا از فقدان یک مدل جامع تصمیم‌گیری در انتخاب و اجرای پروژه‌ها رنج می‌برند، پروژه‌هایی که در این سازمان‌ها اجرا می‌شود، بدون در نظر گرفتن اهداف و راهکارهای سازمان انتخاب می‌شوند. در چنین شرایطی منابع مالی، انسانی و فناورانه سازمان صرف اموری می‌شود که معلوم نیست به واقع در جهت بهبود وضعیت سازمان در محیط کسب و کار موثر باشند، البته مشکل به انتخاب پروژه‌ها محدود نمی‌شود. در این سازمان‌ها، پروژه‌ای که آغاز شد به طور حتم باید به پایان برسد و تا زمانی که ضرردهی و فرصت سوزی به مرز بحران نرسد، سازمان وضعیت اجرای پروژه را تغییر نمی‌دهد.

این ضرورت‌ها و همچنین ضرورت وجود یک سیستم جامع مدیریتی که ابعاد مختلف سازمان را دربرگیرد، سبب شده تا مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مدیران قرار گیرد. در مدیریت پرتفولیو برخلاف مدیریت پروژه چرخه عمر پروژه با شروع عملیات اجرایی پروژه شروع نشده و با ختم آن نیز پایان نمی‌یابد، بلکه این چرخه از زمانی که ایده جدید جهت اجرا در سازمان مطرح می‌شود، شروع شده و زمانی خاتمه می‌یابد که سازمان به همه اهداف مالی، راهبردی و سایر منافع تعریف شده دست پیدا کند. در چنین نگرشی، پروژه به طور منظم و با دیدی همه جانبه مورد نظارت و بازبینی قرار می‌گیرند. یکی از عمده‌ترین مزایای مدیریت پرتفولیو این است که پارامترهای نظارت را از پارامترهای محدود پروژه‌ای به سمت پارامترهای سطح بالای سازمانی سوق داده است.

مطالعه کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (project portfolio management) به مدیران سازمان‌ها، کارشناسان مدیریت پروژه، دانشجویان و محققان دانشگاهی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی) می‌خوانیم:

برای ارائه تعریفی از مدیریت پرتفولیو و مشخص کردن اهمیت آن در اداره سازمان‌ها، ابتدا مروری اجمالی بر ادبیات سنتی مدیریت پروژه داریم.

در دیدگاه سنتی مدیریت پروژه، هر یک از پروژه‌ها در فرایندهای مستقلی تصویب و اجرا می‌شوند. به علاوه، هر یک از این پروژه‌ها به طور مستقل و مجزا از هم مدیریت و ارزیابی می‌گردند، اما از آن جا که غالبا پروژه‌های جاری یک سازمان دارای هم پوشانیاند، موفقیت آن‌ها بر هم اثر گذار است. با این حال در دیدگاه سنتی مدیریت پروژه، وابستگی‌ها در ارزیابی پروژه‌ها نادیده گرفته می‌شود. به عبارت دیگر در دیدگاه سنتی مدیریت پروژه، فرایندی یکپارچه و هماهنگی برای ارزیابی پروژه‌های سازمانی تدوین نشده است.

فهرست مطالب

فصل اول: درآمدی بر مدیریت پرتفولیو
فصل دوم: فرآیندها، ابزارها و تکنیک‌های مدیریت پرتفولیو
فصل سوم: دفتر مدیریت پروژه سازمانی
فصل چهارم: دستورالعمل‌هایی برای پیاده سازی مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها
فصل پنجم: یک مدل جامع مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها
فصل ششم: معرفی یک نرم افزار مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها
منابع و مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت پرتفولیوی پروژه‌ها (راهنمای جامع پیاده سازی)
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۳۱
زبانفارسی
شابک978-964-468-233-9
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت پروژه