دانلود کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون

جواد وحیدی و رمضان عباس نژادورزی در کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون، شما را با مفاهیم کلی و تاریخچه یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا آشنا می‌کند و تمامی قسمت‌های آن را مرحله به مرحله آموزش خواهند داد.

دوران امروزی از دیدگاه خیلی از محققین، دنیای انقلاب ارتباطات و اطلاعات نام‌ دارد، به عبارتی تمامی فعالیت‌های روزمره‌ی انسان با سیستم‌های ارتباطی نوین و فناوری اطلاعات پیوند خورده است. بنابراین اهمیت علم کامپیوتر به‌ عنوان مهم‌ترین پدیده‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات بر کسی پنهان نیست. در جهان مدرن امروزی توانایی استفاده از سیستم‌های کامپیوتری به ‌عنوان یک سطح سواد متعارف محسوب شده و عدم این توانایی مشکلات بسیاری را در زندگی روزمره ایجاد می‌کند.

بدون ‌تردید، برنامه‌نویسی مهارتی ضروری‌ است که نه فقط برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، که برای باقی رشته‌ها و زمینه‌های دیگر نیز مفید خواهد بود؛ زیرا در حال حاضر روز به روز، موقعیت‌های شغلی وابسته به تخصص برنامه‌نویسی بیشتر می‌شود. پس دانشجویان ملزم به فراگیری مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند.

پایتون جزو یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالاست که اکنون محبوبیت بسیاری دارد. اما با وجود استقبال گسترده از زبان پایتون در عرصه کامپیوتر، برای آموزش این زبان قدرتمند کتاب‌های چندانی به زبان فارسی منتشر نشده است. بر همین مبنا کتاب حاضر سعی دارد خلاء موجود در این زمینه را پر کرده و به بار علمی علاقمندان این زبان بیافزاید.

در بخشی از کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون می‌خوانیم:

پایتون یکی از معدود زبان‌های برنامه‌نویسی است که می‌توان ادعا کارد ساختاری ساده و قدرتمند دارد، از این رو یادگیری این زبان همواره به افراد مبتدی که شاید هیچ تجربه‌ای در برنامه‌نویسی نداشته باشند، توصیه می‌شود و از طرف دیگر استفاده از این زبان برای حل مسائل مختلف و پیچیده انتخاب اول بسیاری از برنامه نویسان حرفه‌ای بوده است.

بر اساس رتبه‌بندی سایت Tiobe زبان برنامه‌نویسی Python در سپتامبر سال 2015 با سه پله صعود نسبت به زمان مشابه در سال قبل در جایگاه پنجم قرار گرفته است که نشان ‌دهنده‌ی رشد محبوبیت این زبان در میان برنامه‌نویسان سراسر دنیا است.

 ۷۵۲ صفحه، ۲۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-727240-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آشنایی با زبان پایتون
فصل دوم: ساختار تصمیم و تکرار
فصل سوم: توابع
فصل چهارم: آرایه‌ها و بسته NUMPY
فصل پنجم: رشته‌ها
فصل ششم: لیست‌ها، چندتایی‌ها، دیکشنری‌ها و مجموعه‌ها
فصل هفتم: کلاس‌ها و وراثت
فصل هشتم: فایل‌ها
فصل نهم:  اداره کردن استثنا
فصل دهم: بسته Turtle
فصل یازدهم:  گرافیک در پایتون
فصل دوازدهم: نخ‌ها و هم‌زمانی
فصل سیزدهم: برنامه نویسی شبکه
فصل چهاردهم: کتاب‌خانه matplotlib و حل مسائل مهندسی و فیزیک
فصل پانزدهم: طراحی رابط گرافیکی با PyQt
فصل شانزدهم: بانک اطلاعاتی در پایتون

راهنمای دانلود کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون

برای دانلود کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون

نظرات کتاب مرجع کامل برنامه ‌نویسی پایتون

Mahdi Shahidi
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
به شدت کتاب عالی‌ای هست برای یادگیری پایتون، مثال‌های متنوعی که داره باعث میشه مطالب توی ذهنتون باقی بمونه
Kowsar Abedzadeh
۱۳۹۹/۹/۲۷
کتاب خوبیه استفاده ازش راحت و لذت بخشه و همه چیز خیلی کامل و مرحله به مرحله توضیح داده شده.
حمید دوستی
۱۳۹۹/۸/۲۷
سلام
بهترین کتاب رو خریدم، عالیه
مشاهد همه نظرات (۶)