دانلود کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++

کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++ نوشته‌ی جواد وحیدی و رمضان عباس نژادورزی، شما را به طور کامل با زبان C++ آشنا کرده و به شرح ساختار تصمیم و تکرار، توابع، آرایه‌ها، اشاره‌گرها و رشته‌های میتنی بر اشاره‌گر، ساختمان، یونیون‌ها و مقادیر شمارشی، کلاس‌ها و اشیا و ... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++:

زبان‌های برنامه سازی متعددی وجود دارند که یکی از آن‌ها C++ است. این زبان در سال 1980 توسط بیارنی استراستاپ در آزمایشگاه بل ابداع گردید. زبان C++ توسعه یافته زبان C است. (هر فردی که با کامپیوتر برنامه نویسی می‌کند با زبان C آشنا است). زبان C یک زبان برنامه سازی ساخت یافته است. اما زبان C++ از شیوه شیء گرایی برای نوشتن برنامه‌ها استفاده می‌کند.

از دغدغه‌های اصلی و همیشگی دانشجویان و افرادی که قصد یادگیری برنامه نویسی را دارند این است که چگونه می‌توان به یک برنامه نویس خوب و حرفه‌ای تبدیل شد؟ برخی از آنان بر این باورند که این کار اصلاً امکان‌پذیر نیست و یا فکر می‌کنند که آن‌ها برای این کار ساخته نشده‌اند.

برنامه‌نویسی نیز مانند آموزش زبان ،فرایندی زمان‌بر است و نمی‌توان در فاصله زمانی اندک انتظار زیادی از خود داشت. یکی از عناصر بنیادی برای شروع درست یک درس برنامه نویسی، استفاده از یک منبع مناسب است. نگارش کتاب حاضر نیز به همین منظور صورت گرفته و مطالب آن به‌ گونه‌ای تنظیم‌ شده که شما، با یک ترتیب منطقی به دنیای برنامه نویسی قدم بگذارید و با پیگیری کتاب تا انتها بدون آن­ که فشار زیادی را متحمل شوید به یک برنامه‌نویس خوب C++ تبدیل شوید.

کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++ مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر و افرادی که قصد یادگیری و ورود به دنیای برنامه نویسی C++ را دارند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++ می‌خوانیم:

اولین خط برنامه < include < iostream # است. این دستور یک رهنمود پیش پردازنده است، که پیغامی برای پیش پردازنده ++C می‌باشد. خطوطی که با نماد # آغاز می‌شوند، قبل از این که برنامه کامپایل شود توسط پیش پردازنده پردازش می‌شوند. این خط به پیش پردازنده اعلان می‌کند تا محتویات سرآیند جریان ورودی/خروجی فایل <iostream> را در برنامه وارد سازد.

بایستی این فایل در هر برنامه‌ای که می‌خواهد داده‌ای به صفحه نمایش انتقال دهد، یا این که از صفحه کلید و با استفاده از جریان ورودی خروجی ++C دادهای دریافت نماید، وارد شود. در صورتی که افزودن فایل سرآیند <iostream> به برنامه‌ای که مبادرت به دریافت داده از صفحه کلید یا ارسال داده به صفحه نمایش می‌کند، فراموش شود، کامپایلر یک پیغام خطا ارسال خواهد کرد. دومین سطر، فقط یک خط خالی است. برنامه نویسان برای این که خوانایی برنامه را آسان‌تر کنند از خطوط خالی، کاراکترهای فاصله (space) و تب (tab) استفاده می‌کنند. به مجموعه این کاراکترها، فضای سفید (white space) می‌گویند. معمولا این کاراکترها توسط کامپایلر نادیده گرفته می‌شوند.

 ۶۰۵ صفحه، ۱۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7393-27-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۲۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آشنایی با زبان C++
فصل دوم: ساختار تصمیم و تکرار
فصل سوم: توابع
فصل چهارم: آرایه‌ها
فصل پنجم: اشاره‌گرها و رشته‌های میتنی بر اشاره‌گر
فصل ششم: ساختمان، یونیون‌ها و مقادیر شمارشی
فصل هفتم: کلاس‌ها و اشیا
فصل هشتم: وراثت و چندریختی
فصل نهم: مدیدریت خطاها و پردازش استثناها
فصل دهم: پردازش فایل
منابع

راهنمای دانلود کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++

برای دانلود کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مرجع کامل برنامه نویسی C++

نظرات کتاب مرجع کامل برنامه نویسی C++

Asgar Khalilivand
۱۴۰۰/۲/۲
از کیفیت و ساده نویسی مطالب خیلی تشکر و قدردانی میکنم.
مشاهد همه نظرات (۱)