دانلود کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

  • از: Merck Veterinary Manual، فرشاد اکبرنژاد
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

نخستین بار در سال 1926، بیماری نیوکاسل (Newcatle) از شهرهای ساحلی گزارش شد. در طی 10 سال به بسیاری از کشورهای سراسر دنیا گسترش یافت. این بیماری در بسیاری از کشورها حضور داشته و شکل ولوژنیک آن یکی از خانمان براندازترین بیماریهای پرندگان اهلی با تلفاتی تا 100 درصد در ماکیان است. در ایالات متحده از حدود سال 1940، بیماری نیوکاسل خفیف یا با حدت متوسط وجود داشته است. این اشکال نیوکاسل در ماکیان به خوبی با واکسیناسیون مکرر کنترل شده‌اند. این اشکال به جز در مورد ماکیان  بندرت به شکل جدی (برای دیگر گونه‌ها) انجامیده است. نیوکاسل ولوژنیک، بیماری زا ترین شکل بیماری در ایالات متحده در سالهای 1941، 1946 و 1951 رخ داد که با هزینه زیادی (52 میلیون دلار) ریشه کن شد. اما بیماری دوباره در سالهای 1977، 1979 و1980 پدیدار شد. آشکار شده است که نیوکاسل ولوژنیک معمولاً به وسیله پرندگان زینتی یا خروسهای جنگی وارداتی وارد شده و در بسیاری از موارد به وسیله پرندگان به طور غیرقانونی وارد شده، رخ داده است. این کتاب کوچک قابل استفاده برای دانشجویان دامپزشکی و سایر گروههای وابسته است.

 ۳۰ صفحه، ۴۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۴۹۹ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

بخش اول-مروری بر نیوکاسل

اهمیت بیماری

تاریخچه

گونه‌های درگیر

انتقال بیماری

دوره کمون

علایم کلینیکی

ضایعات پس از مرگ

واگیری و مرگ و میر

تشخیص

تشخیص تفریقی

آزمایشات تشخیصی

جمع‌آوری نمونه‌ها

قرنطینه و ضدعفونی

بهداشت عمومی

منابع

راهنمای دانلود کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور

برای دانلود کتاب مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مروری جامع و مصور بر بیماری نیوکاسل طیور
گلبرگ کیانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سلام و خدا قوت. لطفا مطالب و کتاب‌های بیشتری در خصوص علم دامپزشکی در اپ قرار بدین🌹
Sajjad Mdt
۱۳۹۸/۹/۳
بسیار کاربردی و مفید
M Rz
۱۳۹۸/۲/۱۳
درود. کتاب خوب و جالبی بود نقطه قوت کتاب آن است که باعث یک شناخت مناسبی از بیماری می‌شود اما نقد من به کتاب. بیشتر مخاطبین این کتاب افرادی هستند از جمله خود من که طیور بومی ایرانی در حد کمتر از صد یا بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)