دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران

  • از: مهدی مژدهی
  • ۹۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران

معماری ایران و ایرانی از دیر باز و در همه دوره ها در نقش گیری سبک های معماری جهان نقش داشته است که این موضوع دلیلی بر غنی بودن آن میباشد، اما متاسفانه طی سال های اخیر این تاثیر کمرنگ شده وپیشرفت معماری کشور با سرعت کندی پیش میرود، البته سمینارها،همایش ها ،چاپ کتب و مقالات تخصصی درصورت حمایت بیشتر کمک خوبی در این امر خواهند داشت.

گنجینه‌های هنر معماری، به جای مانده از قرون و اعصار، از چنان اعتبار و حیثیتی برخوردارند که توجه و حفاظت از آنها بطور مستمر از اهداف مهم مراکز فرهنگی در سراسر جهان بوده است. امید می‌رود در کشور ما نیز با داشتن سابقه تاریخی ممتد(و در اختیار داشتن بسیاری از این گنجینه‌ها) به ارزش واقعی آن توجه شده و میراثی را که نبوغ نسل‌های پیشین را به نمایش می‌گذارد، پاس بداریم . اگر چه حفظ میراث یک تمدن، کاری آسان نیست ولی اگر بخواهیم هویت خود را حفظ کنیم و از آن بعنوان پلی به سوی آینده بهره‌مند شویم، چنین امری بس ضروری است.

جغرافیا، تکنیک، مصالح، کار کرد، استفاده ،عملکرد و ... همگی زمینه های کار معماری هستند اما امروزه کار معماری فراتر از این ها است و در واقع دیگر کار معماری زمانی اتفاق می افتد که در آن خلاقیت اتفاق افتاده باشد که این خلاقیت توسط یک معمار درک و توسط افراد عادی لمس می شود.

معماری به مانند یک انسان که در دوره حجر در نوزادی خود در داخل غار ها سکونت میکرد ، در دوره کودکی همراه با ماد ها درکنار جغازنبیل، دوره نوجوانی همراه با ساسانیان برای جشن ها به تخت جمشید میرفته، و دوره جوانی خود را با ساختار شکنی از پوسته خارج شدن گذراند و هم اکنون که از این دوره نیز عبور  کرده است به پوشش ها و خصلت های متفاوتی احتیاج دارد و علاوه بر نیاز های ظاهری و استحکامی باید جوابگوی احساسات روانی نیز باشد به بیانی همانکونه که استاد ارجمند سید هادی میر میران در یکی از مصاحبه های خود میگوید:

«همانطور که یک انسان میتواند بفهمد عاشق شده یا خیر، در معماری و طراحی امروز نیز همین طور است و یک معمار میتواند بگوید آیا یک طرح، یک طرح معمارانه است یا خیر»

کتاب حاضر تلاش و کوششی در جهت تبیین مبانی و مفاهیمی است که جوابگوی نیازهای معماری روز دنیا است.به نظر نگارنده ،شرط ارتقاء معماری ایران و ورود به حوزه فکری در حیطه فرهنگی کشور و نقش یافتن دوباره در سبک های معماری جهان در گرو توجه به زیر بناهای معماری تاریخی ایران و منابع الهام آن و همچنین استفاده از یافته های روز دنیاست.

 ۱۴۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

درآمد
پیشگفتار
مقدمه مؤلف
بخش اول: معماری ایرانی
فصل اول : هوشنگ سیحون
فصل دوم : محمد کریم پیرنیا
فصل سوم: بالکریشنا دوشی
فصل چهارم: ایرج اعتصام
فصل پنجم: نادر اردلان
فصل ششم: سید هادی میرمیران
فصل هفتم: حکمت ال... ملاصالحی
فصل هشتم: محمود گلابچی
بخش دوم: معماری روز دنیا
فصل نهم: پیتر آیزنمن
فصل دهم: چارلز جنکز
فصل دوازدهم: سایمون بل
فصل سیزدهم: رنزو پیانو
بخش سوم: چگونگی ترکیب معماری ایرانی با علم روز دنیا
فصل سیزدهم: محمد کریم پیرنیا
فصل چهاردهم: ایرج اعتصام
فصل پانزدهم: نادر خلیلی
فصل شانزدهم: علی‌اکبر صارمی
فصل هفدهم: سید هادی میرمیران
فصل هجدهم: بهرام شیردل
مؤخره
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران

برای دانلود کتاب معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معماری روز دنیا به سبک ایرانی از نظر صاحب نظران
Behrooz Amini
۱۳۹۵/۱۲/۴
با سلام و احترام من به تازگی با این نرم افزار آشنا شدمخیلی عالیه و کاملاز وقتی هم با نرم افزار کار می‌کنم روزانه بیشتر از دو ساعت کتاب میخونم تا قبل اون فقط وب گردی میکردماگه امکان ایجاد نوت رو هم بش بیشتر...
حسن میرباقری
۱۳۹۸/۱/۳
از گرداورنده سپاسگزارم بخاطر زحمتی که متحمل شدند اما متاسفانه این کتاب کمک کاربردی به بنده نکرد
مهدی ابوترابی
۱۳۹۶/۱/۲۵
کلیات مباحث معماری رو بیان میکنه، به نظرم برای شناخت معماران برجسته کاربرد بیشتری داره، در کل خوب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۲)