دانلود کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون

کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون، شیوه‌ی نوینی از برنامه‌‌نویسی قابل پیاده‌سازی در اغلب زبان‌ها را آموزش می‌دهد.

دیدگاه شی‌‌گرایی از اواسط دهه 1970 تا اواخر 1980 مطرح گردید. در این دوران تلاش‌های زیادی برای ایجاد روش‌های تحلیل و طراحی شی‌گرا صورت پذیرفت. در نتیجه این تلاش‌ها بود که در طول 5 سال (یعنی 1989 تا 1994)، تعداد متدلوژی‌های شی‌‌گرا از کم‌تر از 10 متدلوژی به بیش از 50 متدلوژی رسید. تکثیر متدلوژی‌ها و زبان‌های شی‌گرایی و رقابت بین آن‌ها به حدی بود که این دوران به عنوان "جنگ متدلوژی‌ها " لقب گرفت. 

 از یک طرف کاربران از متدلوژی‌های موجود خسته شده بودند، زیرا مجبور بودند از میان روش‌های مختلف شبیه به هم که تفاوت کمی در قدرت و قابلیت داشتند یکی را انتخاب کنند. بسیاری از این روش‌ها، مفاهیم مشترک شی‌‌گرایی را در قالب‌های مختلف بیان می‌کردند که این واگرایی و نبودن توافق میان این زبان‌ها، کاربران تازه کار را از دنیای شی‌‌گرایی زده می‌کرد و آن‌ها را از این حیطه دور می‌ ساخت. عدم وجود یک زبان استاندارد، برای فروشندگان محصولات نرم‌افزاری نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده بود. 

برنامه‌نویسی شی‌گرا در اوایل دهه 1970 توسط آلن کی طراحی شد. یعنی اولین قدم‌های این سبک برنامه‌نویسی توسط آلن کی برداشته شده است. آلن کی گفته بود که: آن چیزی که باعث شد این فکر به ذهنم برسد نحوه عملکرد سلول‌های زیست محیطی بود. یعنی، این سبک برنامه‌‌نویسی از روی سلول‌های جانداران الگوبرداری شده است. آن چیزی که باعث شد که آلن کی از روی سلول‌های جانداران الگوبرداری کند نحوه زندگی سلول‌ها بود:

هر سلول نمونه‌ای از اصل خودش است و هر خصوصیاتی که دارد از اصل خود (ژنتیک سلول) به ارث برده است. همچنین هر سلول رفتارهایی دارد که از اصل خود به ارث برده است. سلول‌ها همگی مستقل از هم زندگی می‌کنند و براساس ارسال پیام‌های شیمیایی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. ارسال پیام به این صورت است که پیام از پوسته یکی خارج و به پوسته دیگری وارد می‌شود. سلول‌ها می‌توانند از یکدیگر متمایز شوند.

با توجه به این گفته‌ها، می‌توان متوجه شد که همان مشخصه کلاس‌ها را بیان می‌ کند. یعنی، هر شی از یک کلاس تشکیل شده که ویژگی‌های آن کلاس را با خودش به ارث برده است. همان‌طور که می‌دانیم اشیا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌ کنند. نحوه ارتباط با فرستادن پیام در اشیا هنگام فراخوانی رفتارها در یک رویداد است. هر شی خودش یک شناسنامه دارد که ویژگی‌های آن شی را بیان می‌کند. 

برنامه‌‌نویسی شی‌‌گرا شیوه‌ی نوینی است که در آن می‌توان قطعاتی را ایجاد کرد و در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. قابلیت خوانایی برنامه‌هایی که در این روش نوشته می‌شوند بالا بوده، تست، عیب‌یابی و اصلاح آن‌ها آسان است. شی‌گرایی، بر اشیا تاکید دارد. در برنامه‌‌نویسی شی‌گرا اشیا به صورت انتزاع مطرح می‌شوند. انتزاع: به آن چیزی می‌گویند که در مورد آن فکر می‌کنید و در یک دید کلی مطرح می‌کنید. مثلاً وقتی به یک دانه شن فکر می‌کنید ناخوداگاه فکرتان به سمت ساحل می‌رود یا وقتی به یک درخت فکر می‌کنید ذهن‌تان به سمت جنگل متمرکز می‌‌شود. 

این کتاب شامل 8  فصل است که فصل‌های اول تا چهارم، مفاهیم از قبیل پیچیدگی، شی‌گرایی، کلاس‌ها، انتزاع و وراثت را مورد بررسی قرار می‌دهد. فصل‌های چهارم تا هشتم به ترتیب مفاهیم بیان شده را با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون پیاده‌‌سازی می‌کند.

 ۲۹۷ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7272-23-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۷۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: پیچیدگی
فصل دوم: مدل شی
فصل سوم: کلاس‌ها و اشیا
فصل چهارم: طبقه‌بندی (کلاس‌بندی)
فصل پنجم: پیاده‌سازی کلاس‌ها ووراثت در C++
فصل ششم: پیاده‌سازی کلاس‌ها ووراثت در C#
فصل هفتم: پیاده‌سازی کلاس‌ها ووراثت در جاوا
فصل هشتم: پیاده‌سازی کلاس‌ها ووراثت در پایتون
منابع

راهنمای دانلود کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون

برای دانلود کتاب مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مفاهیم شی‌گرایی و پیاده‌سازی آن‌ها با زبان‌های C#، جاوا، C++ و پایتون
Vahid Malek-Afzali
۱۳۹۹/۳/۳۰
مثال‌هایی که میزنه میتونست خیلی بهتر باشه مخصوصا فصل دوم. البته بعضی از مثال‌ها هم خوب و گویا بوده و مطلب رو تفهیم میکنه.
mohsen t
۱۳۹۸/۵/۹
بسیار مفید هست. بخصوص ۴ فصل اول رو باید هر برنامه نویس که میخاد حرفه‌ای شی گرایی رو یاد بگیره چند بار بخونه.
ali lavajoo
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
با عرض سلام این کتاب از اون دسته کتابهایی که همه بهش احتیاج دارن چون مبحث شی گرایی از مباحث پیشرفته و مهم و یادگیریش واجب توصیه میکنم به دوستان حتما استفاده کنن از این کتاب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)