دانلود کتاب من کی‌ام؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب من کی‌ام؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب من کی‌ام؟

کتاب من کی‌ام؟ به قلم محمدجواد امینی، تحلیلی است عرفانی، فلسفی و روانشناسی بر انیمیشن رنگو، استخراج معنایی عرفانی از آن و همچنین تعمیم آن‌ها به برخی از رموز و اشعار مولوی.

محمدجواد امینی در کتاب من کی‌ام؟ (Who am I) تنها برداشت شخصی خود را از این انیمیشن بیان کرده و به ‌طور قطعی نظرش را بر شما تحمیل نمی‌کند، لذا هرگونه نتیجه‌گیری و بینش پس از اتمام کتاب، بر عهده خوانندگان است.

این کتاب بررسی می‌کند چطور آفتاب‌پرستی به اسم ‌رنگو که هویت و معنایی ندارد طی اتفاقاتی به هویت می‌رسد و با سایه، دشمن خویش رو به رو می‌شود و سپس به فنا و بقا می‌رسد.

اکثر کتاب‌های عرفانی چنان پیچیده یا خسته کننده هستند که هر کسی نمی‌تواند به راحتی از معنای آن‌ها مطلع شود، اما ویژگی خاص این کتاب زبان قابل فهم و بی‌آلایش، برای فهم معانی آن است که مطالب را برای شما آسان، بی‌پرده و بی‌حاشیه بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب من کی‌ام؟ می‌خوانیم:

1 - انسان از طریق تلقین‌، یک هویت را به خود القا می‌کند و این تلقین در ناخوداگاه او باعث می‌شود که خصوصیات همان هویت را در خودش بارگذاری (‌درون فکنی‌) کند و بعد از بارگزاری انسان به متابعت می‌رسد. متابعت یعنی پیروی با عمل از هویت بارگزاری شده. در متابعت فرد سعی می‌کند تا جایی که ممکن است همانند الگو مورد تلقین بشود.

2 - اما در قیاس و تقلید‌، انسان تلاش نمی‌کند که مانند دیگری بشود‌، بلکه در توهم خودش‌، خود را مانند دیگری می‌پندارد و سعی نمی‌کند قدمی برای کسب هویت الگو مورد نظر بردارد! و گاهی در قیاس وقتی که فرد خودش را با دیگری مقایسه می‌کند و خصوصیاتی در دیگری می‌بیند که در خودش موجود نیست‌، به جای متابعت تولید حسادت و سادیسم می‌کند یا در موارد حاد باعث کسانی که در تیمارستان ادعای خدایی یا امام زمان... می‌کنند می‌شود.

مثلاً ساحری که خودش را با حضرت موسی مقایسه می‌کرد و خصوصیاتی در موسی می‌دید که در خودش نبود‌، به خاطر همین باعث حسادت ساحر نسبت به حضرت موسی شد.

مولوی بزرگ با آن فکر عظیم خودش سال‌ها پیش درمورد ضرر‌های تقلید داستانی خلق کرده به نام (‌خر برفت خر برفت‌) که به خوبی نشان می‌دهد تقلید چقدر مذموم است.

داستان خربرفت ماجرای صوفی را نقل می‌کند که با خر خود وارد خانقاه صوفی‌ها می‌شود و خر خود را به مکانی می‌بندد و به آن آب علف می‌دهد و سپس وارد مجلس می‌شود. صوفی‌های دیگر که این صحنه را می‌بینند‌، به دور از نگاه او خر را در بازار می‌فروشند و با پولش بساط عیش نوش و سماع برپا می‌کنند.

 ۱۲۰ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8756-46 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه و چکیده
جدار شیشه‌ای
رویا
خاک
قاب و آینه
باور و انکار
مقاله نظریه فرکانس هویتی
درخشش یا خاموشی؟
دیدار

راهنمای دانلود کتاب من کی‌ام؟

برای دانلود کتاب من کی‌ام؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  من کی‌ام؟

نظرات کتاب من کی‌ام؟

عرفان
۱۳۹۹/۱/۲۰
از خوندنش هم لذت می‌برید و هم به فکر فرو می‌رید ممنون از نویسنده متفکرش
مشاهد همه نظرات (۱)