دانلود کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی

  • از: معین نادری
  • ناشر: انتشارات پارسیان البرز
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی

معین نادری در کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی، با ارائه‌ی بخشی از خاطرات خود و راهکارهای عملی به شما کمک می‌کند تا معنای زندگی‌تان را کشف کنید و در جهت آن گام بردارید.

درباره‌ی کتاب مهندسی سرنوشت:

همه‌ی ما در زندگی می‌خواهیم بدانیم، چرا در این برهه از زمان و در این خانواده و فرهنگ به دنیا آمده‌ایم؟ چقدر در انتخاب مسیر زندگی خود مختار هستیم؟ آیا هدفی از به دنیا آمدن من وجود داشته است؟ چه نقشی را باید در این زندگی ایفا کنم؟ آیا در این مسیر رسالتی را برعهده دارم؟

اکثر ما طبق یک اصل نانوشته بزرگ می‌شویم، به مدرسه می‌رویم، کنکور می‌دهیم، دانشگاه می‌رویم، شغل پیدا می‌کنیم، ازدواج می‌کنیم و... این چرخه‌ی تکراری را بارها دیده و زندگی کرده‌ایم و هیچ کدام نقش واقعی خود را ایفا نکرده‌ایم.

بدون شک در زندگی دانشجویان زیادی را دیده‌اید که از رشته تحصیلی خود ناراضی بوده‌اند. بسیاری از آن‌ها بدون درک درستی از علایق، توانمندی‌ها و رسالتی که در زندگی دارند در این عرصه تحصیل نمودند. اگر بیشتر به اطرافیانتان بنگرید قطعا خواهید دید که بسیاری از کارمندان، صاحبان مشاغل و حتی افراد خانه‌دار از شغل و وضعیت زندگی خود ناراضی هستند.

یکی از دلایل اصلی این نارضایتی‌ها این است که این افراد رسالت خود را نمی‌دانند و در معنای زندگی خود مانده‌اند. زمانی فکر می‌کردند که وظیفه دارند پول داشته باشند و مقام، امروز هر دو را دارند اما راضی نیستند. چرا؟ چون رسالت و معنای زندگی خود را نمی‌دانند. به قول شاعر «از کجا آمده‌ام آمدنم بهر چه بود» را نمی‌دانند. لذا توصیه می‌شود در هر سن و جایگاهی که هستید، ابتدا این امر مهم را کشف کنید؛ البته این کشف مانند پیدا‌کردن الماس، درون یک معدن، به مهارت و جستجوگری ویژه نیاز دارد.

با استفاده از تمرینات این کتاب شاید به ایده روشن‌تری از فعالیت‌های خاصی که رسالت زندگی شماست، رسیده باشید. شاید هم هنوز تلاش می‌کنید به آن برسید ولی بدانید که رسالت شما فراتر از کارهایی است که هر روز انجام می‌دهید.

وقتی باور کنید که زندگی معنا دارد و هدفتان جست‌وجو و تحقق آن معنا شود، هر لحظه و هر فعالیت را معنادارتر می‌کنید. در نتیجه هر کاری بکنید، هر جا بروید و هر تغییری که بکنید و رسالت‌تان در طول زمان هر تکاملی که پیدا کند، فرقی نمی‌کند، شما در مسیر معنا و رسالت زندگی‌تان هستید.

خیلی ساده، کل زندگی خود را به وسیله‌ای برای تغییر مثبت، رشد، سلامت، آگاهی و هر چیزی که به عنوان رسالت خود در نظر می‌گیرید تبدیل می‌کنید. آیا زندگی بهتر از این سراغ دارید؟

کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی توصیه می‌شود که نمی‌دانند به چه دلیل زندگی می‌کنند و در پی یافتن رسالت شخصی‌شان هستند.

نکوداشت‌هایی از کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی:

- معین نادری در این کتاب تلاش کرده که آنچه شخص برای کشف رسالت خود در زندگی نیاز دارد را به زیبایی بیان کند. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید. (پیام بهرام پور - مدرس و نویسنده چندین عنوان کتاب در حوزه مهارت‌های ارتباطی و موفقیت)

- اگر دوست دارید در مسیر کشف معنا و رسالت خو در زندگی گام بردارید، این کتاب را مو به مو بخوانید و تمرینات را انجام دهید. مطمئن هستم در این صورت عاشقانه و سرشار از انرژی مسیر تازه‌ای از زندگی را خواهید پیمود. (دکتر سید فرزاد حسینی - کوچ بین‌المللی فردی و سازمانی و نویسنده چندین عنوان کتاب در حوزه کوچینگ)

در بخشی از کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی می‌خوانیم:

وقتی در بانک مشغول به کار شدم و در کنار آن فعالیت‌های اقتصادی داشتم، کم‌کم از کارهای مورد علاقه‌ام فاصله گرفتم. دیگر شعر نمی‌نوشتم، دوربین عکاسی‌ام را فروختم، سیستم فیلم‌سازی کامپیوتری‌ام را جمع کردم، از مؤسسه خارج شدم و کلیه فعالیت‌های قبلی را کنار گذاشتم. فکر می‌کردم با این کارها تمرکزم بر درس، کار بانک و فعالیت‌های اقتصادی بیشتر می‌شود. شاید این‌گونه شد و من به دستاوردهایی مالی و مادی رسیدم که برایم چندان بامعنا نبود. با این تفاسیر حال‌ و روز آن موقعم عجیب به نظر نمی‌رسید.

اما دیگر شرایط فرق کرده بود؛ می‌دانستم هیچ‌ یک از عوامل محیطی و شرایط نمی‌تواند جلوی من را بگیرد تا به خواستم برسم؛ فقط باید بدانم واقعا چه می‌خواهم. این شد که تصمیم گرفتم دوباره خود را محک بزنم و انرژی پرشوری که سال‌ها در من مسدود شده بود را آزاد کنم. شروع به جست‌وجو کردم. انجمن شعر و داستان، گروه طبیعت‌گردی، کارگاه روان‌شناسی و رشد فردی، کلاس عکاسی و فیلم‌سازی، باشگاه گفت‌وگو و سخنرانی، با اینکه سال‌ها در این شهر زندگی می‌کردم، هیچ‌وقت چنین انجمن‌هایی را ندیده بودم. اصلا فکر می‌کردم وجود ندارند. منم مثل بسیاری از مردم، چهره خشک و خشن شهری را دیده بودم که مردم در آن فقط زنده‌بودن را تجربه می‌کردند. ولی اشتباه می‌کردم؛ همین که نگرشم عوض شد و پا به پوسته زیرین شهر گذاشتم، آدم‌هایی را دیدم که با عشق و ارز‌ش‌های خود زندگی می‌کنند.

برایم عجیب بود که می‌دیدم هر شب دست‌کم یک نشست ادبی خوب با حضور شعرا و فرهیختگان در یکی از محافل فرهنگی هنری شهر برگزار می‌شود. این در سایر حوزه‌ها هم وجود داشت و دیگر من مجبور بودم انتخاب ‌کنم که با توجه به محدودیت زمانی‌ام هر روز در کدام‌یک حضور پیدا کنم. انرژی‌ام به جریان افتاده بود، از صبح تا ظهر در بانک کار می‌کردم و از آن جا به کلاس عکاسی می‌رفتم و بعد از آن در انجمن شعر حضور می‌یافتم. حتی احساس گرسنگی هم نمی‌کردم، روح من با کارهایی که دوست داشتم تغذیه می‌شد و جسمم در کنترل آن درآمده بود. داشتم فضاهایی را تجربه می‌کردم که خودم را سال‌ها از آن محروم کرده بودم. حالم خوب بود و این را می‌شد به ‌وضوح با دیدن من تشخیص داد.

 ۲۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7531-09-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۷۵۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
مقدمه
بخش اول: داستان من
شروع ماجرا!
مشکل دهه شصتی بودن!
انتخاب رشته کارشناسی
چرایی گم ‌شده!
زندگی سخت می‌شود
بالاخره تغییر رشته
دوباره یک اتفاق
چگونه کارمند شدم
عادت می‌کنیم
نقطه تغییر
از یک کلمه شروع شد
هنر کمک ‌خواستن
در جست‌وجوی ارزش‌ها
افسانه شخصی
حقیقت انتخاب
کارگاه رسالت
کافه کتاب
در انتظار معجزه
کارون من
لذت تجربه
قدرت نوشتن
کافه کتاب کارون من
آغاز از پایان!
مرگ و فلسفه زندگی
زندگی با ارزش‌ها
باورهای محدودکننده
ببین پیام!
بخش دوم: سفر
کشف رسالت
معنای زندگی
چرا به دنبال رسالت خود باشیم؟
سفر کشف رسالت
انگاره
انگاره مبتنی بر اصول
اصول
ارزش‌ها
تعریف ارزش‌ها
تصورات اشتباه درباره ارزش‌ها
یافتن ارزش‌ها
پیدا‌کردن ارزش‌ها با عصای جادویی
شناخت ارزش‌ها با ابعاد زندگی
بُعد جسمانی
بُعد ذهنی
بُعد عاطفی-رابطه
بُعد معنوی
پیدا‌کردن ارزش‌ها با تولد 80 سالگی
پیدا‌کردن ارزش‌ها با یک سال پایانی عمر
پیدا‌کردن ارزش‌ها با دستیابی به هدف
پیدا‌کردن ارزش‌ها با رنج‌ها
پیدا‌کردن ارزش‌ها با ترس‌ها و نگرانی‌ها
پیدا‌کردن ارزش‌ها با تنفر
پیدا‌کردن ارزش‌ها با الگوها
پیدا‌کردن ارزش‌ها با فهرست
جمع‌بندی ارزش‌ها
استعدادها و مهارت‌ها (توانمندی‌ها)
شناخت مهارت‌ها
ادغام استعدادها با مهارت‌هایتان
علایق
بازگشت به کودکی
حسادت!
پیدا‌کردن علایق با قفسه کتاب
جمع‌بندی علایق
چشم‌انداز
ذهنا از پایان آغاز کنید
اصل دو آفرینش
چشم‌انداز چیست؟
قدرت چشم‌انداز
حواستان به این چیزها باشد!
یک چشم‌انداز خوب چگونه است؟
طراحی چشم‌انداز
ترسیم چشم‌انداز با 3 سؤال
6 گام طراحی چشم‌انداز شخصی
بخش سوم: بیانیه
رسالت شخصی
موهبت‌های ما
خودآگاهی
وجدان
تجسم خلاق
اراده مستقل
تعریف بیانیه رسالت شخصی
ویژگی‌های بیانیه رسالت شخصی
نوشتن و استفاده از بیانیه رسالت شخصی
نمونه‌ای از بیانیه‌های رسالت شخصی
نمونه اول: ساختن دنیایی بهتر
نمونه دوم: زندگی مسئولانه
نمونه سوم: حرکت می‌کنم، دوستی می‌کنم
نمونه چهارم: حمایت
نمونه پنجم: زندگی زیبای من
نمونه ششم: عشق و یکپارچگی
نمونه هفتم: انتخاب می‌کنم اثرگذار باشم
تدوین بیانیه رسالت شخصی
روش اول: 10 سؤال
روش دوم: 8 آزمایش ذهنی برای شناخت راه آینده
روش سوم: تولد 80 ‌سالگی
روش چهارم: 5 سؤال
روش پنجم: رسالت حرفه‌ای من بر اساس الک توانمندی - لذت - معنا
شغل، حرفه، پیشه
رسالت حرفه‌ای من
روش ششم: مراحل عمر من
روش هفتم: ماتریس 4 سؤال
جمع‌بندی: خودارزیابی
جمع‌بندی من از سفر کشف رسالت
اصول و قوانین زندگی من
ارزش‌های اصلی من
توانمندی‌های من
چشم‌انداز زندگی من
بیانیه رسالت شخصی من
سخن آخر
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی

برای دانلود کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی

نظرات کتاب مهندسی سرنوشت: سفری برای کشف رسالت شخصی در زندگی

الناز منصوری
۱۴۰۰/۱/۲
‌کتاب خیلی خوبیه. من پسندیدم. خیلی از ابهامات در ذهن من رو روشن کرد وپاسخ سوالاتم بود. گویا نویستده از درون من باخبر بودوداشت به سوالاتم پاسخ میداد. سپاسگزارم از نویسنده بابت کتاب خوبشون
معین نادری
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
ممنون از کتابراه
مشاهد همه نظرات (۲)