دانلود کتاب مهندسی نرم افزار همراه

  • از: محسن صدیقی مشکنانی
  • ناشر: نشر ممد
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مهندسی نرم افزار همراه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی نرم افزار همراه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهندسی نرم افزار همراه

کتاب مهندسی نرم افزار همراه به قلم محسن صدیقی مشکنانی، تمایز میان نرم‌افزارهای همراه و وب را با نرم‌افزارهای سنتی، مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

سهولت و سادگی به کارگیری تلفن‌های هوشمند و همراهی آن با افراد، سبب تولید بیشتر این تلفن‌ها شد. از طرف دیگر افزایش محصولات بیشتر و توانمند، انگیزه‌ی به کارگیری و استفاده از موبایل را بیشتر نمود و این دور ادامه دارد. به طوری که قریب به اتفاق سامانه‌های نرم‌افزاری دارای نسخه‌های همراه نیز هستند.

بدین ترتیب تولید نرم‌افزار همراه بسیار طرفدار دارد. از طرف دیگر سهولت وارد شدن به این حوزه و همچنین وجود مصادیق بسیار از نوآوری، از جمله تولید محصولات همراه کارآمد، درآمدزا و ... تولید نرم‌افزار همراه و در کل فناوری اطلاعات را به یکی از گزینه‌های جوانان کشور تبدیل کرده است. در واقع کتاب مهندسی نرم افزار همراه (Mobile Software Engineering) قصد دارد ضرورت پرداختن به مهندسی نرم‌افزار همراه را مورد بررسی قرار دهد.

نرم‌افزار همراه به عنوان نوعی از نرم‌افزار، از مباحث و مطالب مربوط به مهندسی نرم‌افزار ارث می‌برد. در عین حال خصویاتی دارد که تولید نرم‌افزار همراه را از نرم‌افزار سنتی کاملاً متمایز می‌کند.

در بخشی از کتاب مهندسی نرم افزار همراه می‌خوانیم:

علاوه بر تمام مطالبی که در تحلیل نرم‌افزار مطرح است، توجه به نکات متمایز زیر در تحلیل نرم‌افزار همراه کاملا ضروری است (Cline 2015).

+ تحلیل به عنوان عملکرد. در نرم‌افزار همراه و وبی، معمولا چگونگی عملکرد نرم‌افزار در مقابل مخاطبین و همچنین چگونگی عملکرد مخاطبین (مثل تعداد کلیک‌های آن‌ها روی یک دکمه) بخشی از خواسته‌ها را شکل می‌دهد. البته در بسیاری از موارد، این خواسته‌ها به کمک خدمت گرفتن از خدمت رسان‌های دیگر تأمین می‌شود. ولی همین نکته تحلیل روی خدمات و خدمت رسان‌ها برای انتخاب و چگونگی استفاده از آن‌ها را الزام‌آور می‌کند.

+ تحلیل اقتصادی. در ادامه‌ی نکته قبل، در قریب به اتفاق نرم‌افزارهای همراه و وبی، رقابت‌های اقتصادی، چه در اصل نرم‌افزار و چه در خدماتی که ارائه می‌کنند، یک ویژگی قطعی است. به ویژه موضوعات تبلیغ برای این محصول، برای خدمات این محصول و تبلیغ برای دیگران کاملا عادی است. بنابراین تحلیل‌های اقتصادی را به میان می‌آورد. در بسیاری از موارد همین تحلیل‌های اقتصادی و خدمات مورد نیاز، مهم‌ترین تصمیمات کل کار، حتی بود و نبود آن را شکل می‌دهد.

+ تولید چابک، به عنوان سناریو. در روند تولید نرم‌افزار همراه، عملا این مدل تولید چابک است که تعیین می‌کند چه چیزی و با چه هدفی و چه موقع تحلیل شود. به عبارت دیگر تولید چابک در هر لحظه، محدوده و عمق تحلیل را مشخص می‌کند؛ در واقع همان روند تکرار و تکامل در تحلیل. همکاری و هم‌افزایی در روند تحلیل هم حاکم است. البته تحلیلی که کل پروژه را با ارزش می‌شناسد و تحلیلی که کارها را مشخص می‌کند و به افراد نسبت می‌دهد، متکی به تجربه‌ و خلاقیت فرد یا یک جمع بسیار کوچک است.

 ۹۱ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94673-9-6 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل 1- مهندسی نرم‌افزار همراه
فصل 2- دو وجه اصلی تولید نرم‌افزار همراه
فصل 3- انتخاب در تولید همراه
فصل 4- مدیریت نیروی انسانی در تولید همراه
فصل 5- برنامه‌ریزی و زمان‌بندی
فصل 6- مدیریت خطر نرم‌افزار همراه
فصل 7- مستندسازی نرم‌افزار همراه
فصل 8- استاندارد و کیفیت نرم‌افزار همراه
فصل 9- قیمت‌گذاری و بازار نرم‌افزار همراه
فصل 10- خواسته‌های تولید همراه
فصل 11- مؤلفه و تولید همراه
فصل 12- تحلیل و نرم‌افزار همراه
فصل 13- طراحی نرم‌افزار همراه
فصل 14- طراحی واسط کاربر همراه
فصل 15- پیاده‌ سازی نرم‌افزار همراه
فصل 16- آزمایش نرم‌افزار همراه
فصل 17- آزمایش علمی نرم‌افزار همراه
فصل 18- نگهداری نرم‌افزار همراه
فصل 19- مهندسی نرم‌افزار همراه به کمک رایانه
فصل 20- مدل شیء و نرم‌افزار همراه
فصل 21- UML و مهندسی نرم‌افزار همراه
فصل 22- تولید برمبنای قطعه و نرم‌افزار همراه
فصل 23- سامانه‌های بی‌درنگ همراه
فصل 24- پایان‌دهی و نرم‌افزار همراه
فصل 25- مهندس نرم‌افزار همراه کیست
پیوست 1- از منابع وب
پیوست 2- واژه نامه انگلیسی به فارسی
پیوست 3- واژه‌نامه فارسی به انگلیسی
مراجع
در مورد نویسنده

راهنمای دانلود کتاب مهندسی نرم افزار همراه

برای دانلود کتاب مهندسی نرم افزار همراه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهندسی نرم افزار همراه

نظرات کتاب مهندسی نرم افزار همراه

tedi 1700
۱۳۹۹/۶/۱۵
بر خلاف نام کتاب خیری مهندسی نرم افزار. و الگوهای طراحی نیست و مزایا و دلایل استفاده از مهندسی نرم افزار و اصول مهندسی گفته شده ‌. البته من کامل نخوندم هنوز
مشاهد همه نظرات (۱)