دانلود کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌

در کتاب مه‍ن‍دسی ژنت‍ی‍ک و آی‍ن‍ده س‍رشت ان‍س‍ان اثر یورگ‍ن ه‍اب‍رم‍اس، مسئله مهندسی ژنتیک و استلزام‌های اخلاقی آن مطرح شده و در معرض بررسی دقیق فلسفی قرار می‌گیرد.

پیشرفت‌های اخیر در زیست فناوری و تحقیق ژنتیکی، پرسش‌های اخلاقی پیچیده‌ای را در مورد چارچوب و حدود مشروع مداخله ژنتیکی مطرح کرده است.

هنگامی که ما درباره امکان‌پذیری مداخله در ژنوم انسان برای پیشگیری از بیماری‌ها تأمل می‌کنیم، این احساس اجتناب‌ناپذیر است که احتمال دارد انسان به زودی تکامل زیست شناختی‌اش را در اختیار بگیرد: «نقش خدا را بازی کردن» استعاره‌ای است برای این تحول که ظاهرا به زودی در دسترس انسان خواهد بود.

متن اصلی کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌ (Zukunft der menschlichen Natur) شرح و بسط سخنرانی کریستین ولف در دانشگاه ماربورگ در بیست و هشت ژوئن 2001 است و به منزله مدخلی برای وارد شدن در بحث فوق است، بحثی که از قضایای تفکر پساما بعد فیزیکی چشم‌پوشی نمی‌کند.
‏‫‭‭‭‭‏‏‏‏‏‏‭‭‎
تاکنون این بحث درباره فن‌آوری و پژوهش‌های ژنتیکی بدون نتیجه‌ای حول پرسش وضعیت اخلاقی زندگی انسانی پیشاشخصی می‌گردیده است. از این رو یورگ‍ن ه‍اب‍رم‍اس (Jurgen Habermas) چشم‌انداز آینده حاضر را در نظر می‌گیرد و از این چشم‌انداز ممکن است روزی اقداماتی را که فعلا بحث‌انگیز هستند به مثابه اولین قدم در حرکت به سوی نوعی به‌سازی نژادی لیبرال درنظر بگیریم.

بهسازی‌ که با عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود. تحقیقات جنینی و تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی تخم باعث به وجود آمدن هیجانات شدید می‌شود زیرا آن‌ها نمونه‌ای از خطری هستند که با استعاره «تولید مثل انسان» پیوند دارند. بدون دلیل نیست که ما از ظهور احتمالی نوعی شبکه بین نسلی قوی کنش‌ها نگران هستیم.

شبکه‌ای که هیچ‌کس را نمی‌توان برای تبیین و توضیح آن فرا خواند زیرا این شبکه به صورت یک‌طرفه و عمودی در شبکه تعامل‌های معاصر به پیش می‌رود. برعکس هدف‌های درمانی که تمام رویه‌های فن‌آوری ژنتیک می‌بایست بر آن مبتنی باشند.
برای هر اقدام ژنتیکی حدود و ثغور دقیقی را تعیین می‌کند. از چشم‌انداز درمانی فرد باید نگرشی را نسبت به دوم شخص در پیش بگیرد، دوم شخصی که توافق و رضایت او بایستی حاصل شود.

در بخشی از کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌ می‌خوانید:

فرد بیماری که با اقدام پیشگیرانه «معالجه شده است» ممکن است بعدا، به عنوان یک فرد، نگرش متفاوتی نسبت به این نوع مداخله ماقبل‌ تولد اتخاذ کند در مقایسه با کسی که مطلع می‌شود که ترکیب ژنتیکی او بدون رضایت واقعی او و بنابر ترجیحات یک شخص سوم برنامه‌ریزی شده است. فقط در مورد حالت دوم است که مداخله ژنتیکی شکل ابزاری شدن سرشت انسان را به خود می‌گیرد. در این حالت برخلاف مداخله بالینی، مواد ژنتیکی از چشم‌انداز شخص درگیر در کنش ابزاری دستکاری می‌شود تا «با همکاری» در قلمرو ابژه‌ها موقعیتی را به وجود آورد که بنابر اهداف خودش مطلوب است. مداخلات ژنتیکی متضمن دستکاری صفات ارثی اگر از مرزی که منطق شفابخشی معین می‌کند یعنی پیشگیری از مصائب که می‌توان پذیرفت که در معرض مستعد توافق عمومی قرار بگیرند، عبور کنند به‌سازی‌ ژنی مثبت را پایه‌گذاری می‌کند.

 ۱۵۷ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7002-00-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
آیا پاسخ‌های پسامابعدالطبیعی برای این پرسش وجود دارد: «زندگی خوب» چیست؟
بحث درباره خودفهمی اخلاقی گونه‌
اخلاقی کردن سرشت انسانی
منزلت انسان در برابر منزلت زندگی انسان
گنجاندن اخلاق در اخلاق گونه‌
امر رشد یافته و امر مصنوع
ولادت، توانایی خود بودن، و ممنوعیت ابزاری شدن
محدودیت‌های اخلاقی بهسازی‌ژنی
تعیین حد خود ابزاری شدن گونه
ضمیمه (ژانویه 2002)
ایمان و دانش
عرفی شدن در جامعه پساسکولار
علم به مثابه به کارگزار عقل سلیم آگاه
عقل سلیم دموکراتیک و دین
مجادله بر سر یک میراث فلسفه در برابر دین
مثال مهندسی ژنتیک
یادداشت‌ها

راهنمای دانلود کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌

برای دانلود کتاب مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مه‍ن‍دس‍ی‌ ژن‍ت‍ی‍ک‌ و آی‍ن‍ده‌ س‍رش‍ت‌ ان‍س‍ان‌