دانلود کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS

  • از: یحیی عبداله پور
  • ناشر: نشر قلم همت
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS

در کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS اثر یحیی عبداله پور سعی شده به زبانی ساده سامانه‌های مکان‌یابی جهانی تشریح شده تا یک دید کلی و آشنایی نسبت به مکان‌یابی جهانی ایجاد شود. همچنین با بیان موضوعات بنیادی و کاربردی در این خصوص، توا‌ن‌مندی فراگیران و علاقمندان این سامانه‌ها افزایش یابد.

از گذشته دور موقعیت‌یابی یکی از دغدغه‌های بشر بود. انسان از دیرباز مشتاق اطلاع از موقعیت مکانی خود نسبت به یک مرجع که پیش‌تر از طریق ستارگان، خورشید و یا سایر پدیده‌های طبیعت انجام می‌گرفت بود.

با گسترش و پیشرفت برق آسای ابعاد گوناگون زندگی، این آرزو به نیازی مبرم بدل شد که تحقق آن ضروری می‌نمود. در این زمینه پیشرفته‌ترین سیستم ناوبری جهانی، یعنی جی پی اس متولد شد که در راستای تعیین مکان جغرافیایی کاربردهای فراوانی دارد.

فناوری جی پی اس اولین نام در لیست ده ابداعاتی است که جهان را متحول کرده و تأثیر قابل توجهی روی نحوه زندگی بشر یا تحقیقات علمی داشته است. از این فناوری می‌توان در تشخیص لحظه‌ای زلزله، آتش سوزی، حوادث غیر مترقبه، ردیابی افراد خاطی و مجرمان، مشخص کردن نقاط بمب گذاری شده، برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سقوط هواپیماها، مکان‌یابی برای طراحی برج‌ها، کشاورزی دقیق و بسیاری از مصارف دیگر استفاده کرد.

علاوه بر این در سازمان‌های نظامی و اطلاعاتی نیز کاربردهای فراوانی مانند مکان‌یابی احداث مراکز یگانی و پایگاه و پاسگاه‌های مرزی، احداث جاده‌های مرزی، مکان‌یابی دقیق نقاط حضور دشمن، ردیابی خودروها و نفرات دشمن، علامت گذاری دقیق مکان‌های تله گذاری شده توسط دشمن، اجرای آتش دقیق توپ‌خانه و ادوات، استفاده از گلوله‌های هوشمند در توپ‌خانه، انهدام دقیق و هوشمند محل‌های حضور دشمن و انبارهای مهمات و مراکز حساس با استفاده از موشک‌های مجهز به سامانه هدایت ماهواره‌ای، بمباران دقیق اهداف مورد نظر با هواپیماها، بالگردها و پرنده‌های بدون سرنشین، کاهش تلفات غیر نظامیان در انهدام اهداف خاص، ناوبری دقیق خودروهای نظامی و بالگردها و ناوها و هواپیماهای جنگی، جلوگیری از غافل‌گیر شدن نیروها در خاک دشمن، امداد رسانی کامل و به موقع به نیروهای خودی، کنترل کامل و لحظه‌ای تمام خودروهای در اختیار، اشراف و کنترل لحظه‌ای تیم‌های درگیر در منطقه، اشراف روی تیم‌های نفوذی دشمن و هزاران مورد کاربرد دیگر دارد.

در حال حاضر با توجه به پوشش جهانی و مزایای فراوان سامانه‌های مکان‌یابی ماهواره‌ای، این سامانه‌ها به تدریج وارد زندگی ما ایرانیان نیز شده و استفاده از این دستگاه را در زندگی روزمره هم مشاهده می‌کنید.

اما متاسفانه به دلیل شناخت اندک از مفاهیم بنیادی و اصولی و چگونگی سود جستن مطلوب از توانمندی‌ها و قابلیت‌های متنوع آن، روند استفاده گسترده و مناسب از آن در کلیه فعالیت‌های روزمره کم و محدود به چند فعالیت شاخص مانند حمل و نقل جاده‌ای شده است.

علت این امر را شاید بتوان کمبود منابع کامل و جامع در معرفی مفاهیم، کاربردهای گسترده آن در سطح جهان و چگونگی استفاده صحیح از آن دانست. لازم به ذکر است سامانه‌های مکان‌یابی محدود به سامانه GPS آمریکا نبوده و کشورهای دیگر نیز سامانه‌های مشابه با قابلیت‌های مختلف ساخته و استفاده می‌کنند و در حال حاضر این سامانه‌ها جهت استفاده عمومی به صورت رایگان در اختیار کاربران است.

 ۸۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6602-56-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول   
تاریخچه مسیریابی    
قطب نما        
فصل دوم: سامانه‌های مکان یابی    
سامانه‌های تعیین موقعیت    
سامانه‌های تعیین موقعیت منطقه‌ای    
سامانه لوران LORAN (Long Range Navigation)    
سامانه‌های تعیین موقعیت ماهواره‌ای    
مقایسه سامانه‌های مکان‌یابی ماهواره‌ای    
سیستم GPS آمریکا    
سیستم GLONASS روسیه    
سیستم Galileo اروپا    
سیستم BDS (BeiDou II - Compass) چین    
سامانه ناوبری بومی هدی
ایستگاه‌های سامانه ناوبری بومی هدی
سامانه ناوبری دریایی خلیج فارس    
سامانه مکان‌یابی محلی ایرانی  
فصل سوم: جی پی اس    
جی پی اس چیست؟    
بخش‌های سامانه جی پی اس    
1. بخش فضایی    
3. بخش کاربران    
جی پی اس چگونه کار می‌کند؟    
نمای کلی کار با جی پی اس    
جی پی اس چگونه موقعیت مکانی خود را تشخیص می‌دهد؟    
تعیین مختصات با جی پی اس    
1. تعیین مختصات 2 بعدی (طول و عرض)
2. تعیین مختصات 3 بعدی (طول و عرض و ارتفاع)   
امواج سیستم GPS    
اطلاعات ارسالی ماهواره‌های GPS    
انواع خدمات سیستم GPS    
دقت GPS تا چه حد است؟    
جی پی اس تفاضلی (DGPS)    
مقایسه دقت در سامانه‌های مکان‌یابی    
قابلیت‌های سیستم GPS    
کاربرد‌های سیستم GPS    
مزایای سیستم GPS    
معایب سیستم GPS    
انوع گیرنده‌های GPS    
انواع گیرنده‌های جی پی اس غیرنظامی    
انواع گیرنده‌های جی پی اس نظامی    
خطاهای سیستم جی پی اس    
فصل چهارم: کار با گیرنده‌های جی پی اس    
1. شرح ظاهری دستگاه    
2. صفحات کاری دستگاه    
3. تنظیمات دستگاه   

راهنمای دانلود کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS

برای دانلود کتاب موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  موقعیت‌یابی جهانی Satellites GPS
Saeed Oryanpoor
۱۳۹۸/۹/۱۲
ساده و روان ولی ناکافی
omid saani
۱۳۹۶/۱۱/۲۷
بسیار جامع و کامل و کاربردی است.
با تشکر از زحمات نویسنده کتاب برادر محترم جناب آقای یحیی عبداله پور
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)