دانلود کتاب مکث در مکس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مکث در مکس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مکث در مکس

کتاب مکث در مکس نوشته‌ی مهرداد جمال ارونقی با هدف آشنا کردن شما با فرایند شرح و کدگذاری کالا که به آن (HS) نیز می‌گویند، به رشته‌ی تحریر درآمده است.

تا‌کنون آثار بسیاری در مورد سیستم هماهنگ شده (HS) منتشر شده‌اند. در سطح جهانی نیز این وسیله‌ی طبقه بندی از چنان اقبالی برخوردار بوده که از بین 16 کنوانسیون تدوینی شورای همکاری گمرکی (سازمان جهانی گمرک) کنوانسیون HS با 124 عضو پس از کنوانسیون ایجاد شورا با 171 عضو، بیشترین تعداد اعضاء متعاهد را به خود اختصاص داده است. همچنین از لحاظ برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای آشنایی اعم از داخلی و خارجی نیز در موقعیت برتری قرار دارد.

اکنون این سؤال مطرح می‌گردد که طبقه بندی کالا چه ویژگی‌ها و کاربردی دارد؟ در چه بازاری عرضه می‌گردد و مشتریان آن چه کسانی هستند؟ آیا فقط وارد کنندگان و صادر کنندگان و گمرکات آن را مورد استفاده قرار می‌دهند یا موارد استفاده دیگری نیز دارد؟

پاسخ به تمامی این سوالات را در کتاب مکث در مکس (Max in max: an introduction to the international convention) خواهید یافت. مهرداد جمال ارونقی در این کتاب ضمن تشریح سیستم هماهنگ شده (HS) با توجه به تحولات سریع در نحوهٔ اجرای مقررات تجارت و نیز کنترل‌های گمرکی، سعی داشته تا از تازه‌ترین متون و مواردی که تا حدودی جنبه‌ی ثابت دارند، استفاده نماید.

کتاب مکث در مکس مناسب چه کسانی است؟

این کتاب قطعاً در ارتقاء دانش شغلی دست‌ اندرکاران واردات و صادرات مفید و موثر خواهد بود.

در بخشی از کتاب مکث در مکس می‌خوانیم:

یکی از منابع مهم اطلاعاتی که می‌تواند در خصوص حجم تجارت خارجی، رابطه اقتصادی با کشورهای مختلف، میزان ذخیره مواد و... مورد استفاده قرار گیرد، آمار و اطلاعاتی است که توسط گمرکات از کالاهای وارداتی و صادراتی تهیه می‌گردد.

نظر اجمالی به نمانکلاتور شورای همکاری گمرکی، عدم کفایت آن را برای مقاصد فوق به اثبات می‌رساند. زیرا در این نمانکلاتور، کالاهای مرتبط غالبا به صورت گروه در یک شماره گنجانیده شده و لذا امکان به دست آوردن آمار یک کالای خاص از بین گروه کالاها عملا ناممکن می‌باشد که این خود نیز دلیلی بر کنار گذاردن آن و تدوین نمانکلاتوری (سیستم هماهنگ شده) گردیده که بتواند پاسخگوی این نیازها باشد و کالاها را با جزئیات بیشتر و مشخص تر، توصیف و کدبندی نماید.

 ۲۷۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-549-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1: آشنایی نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده
2: نشریات مکمل و بانک اطلاعاتی؛ طبقه‌بندی
3: تشریح و توصیف سیستم هماهنگ‌شده
4: قسمت‌های سیتم هماهنگ شده
5: فصل‌های سیستم هماهنگ شده
6: شماره‌های اصلی و فرعی سیستم هماهنگ شده
7: یادداشت‌های قسمت و فصل
8: قواعد عمومی و تفسیری
9: نحوه طبقه‌بندی اجزا و قطعات و ملزومات در سیستم هماهنگ شده
10: توضیحاتی درباره کنوانسیون سیستم هماهنگ شده
11: کدهای طبقه‌بندی و کدهای شناسایی
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب مکث در مکس

برای دانلود کتاب مکث در مکس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مکث در مکس

نظرات کتاب مکث در مکس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
اقتصاد کلان، مجموعه مرجع گمرک و تجارت، گمرک، تجارت خارجی، نقش گمرک در تجارت خارجی، سیستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا، توصیف و کدگذاری کالا، روش توصیف و کدگذاری کالا، تفسیر سیستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا، نمانکلاتور، تعریف نمانکلاتور، معنی نمانکلاتور، کد نمانکلاتور، سیستم هماهنگ شده کدگذاری کالا، hs، کنوانسیون سیستم هماهنگ شده، کنوانسیون HS، قواعد عمومی تفسیر سیستم هماهنگ شده، pdf تجارت خارجی، ترخیص کالا، مشکلات گمرکی، حل مشکلات گمرکی، خرید کتاب مکث در مکس، کتاب های مهرداد جمال ارونقی، مشکلات گمرکی صادرات، مشکلات گمرکی ایران، قانون امور گمرکی، پیگیری گمرک، تعرفه گمرکی، تعرفه گمرکی چیست، استعلام تعرفه گمرکی، استعلام کد تعرفه گمرکی، استعلام تعرفه گمرک، استعلام تعرفه های گمرکی، تعیین تعرفه در گمرک، تعیین تعرفه گمرک، تعیین تعرفه گمرکی کالا، دانلود PDF کتاب مکث در مکس، PDF کتاب مکث در مکس، مجموعه مرجع گمرک و تجارت جلد 2، مجموعه مرجع گمرک و تجارت جلد دو، مجموعه مرجع گمرک و تجارت pdf، کتاب آشنایی با سیستم هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا، ‭Max in max، an introduction to the international convention