دانلود کتاب ناگفته‌های زبان عربی

  • از: زهرا رحمانی
  • ناشر: انتشارات مجد
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ناگفته‌های زبان عربی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ناگفته‌های زبان عربی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ناگفته‌های زبان عربی

کتاب ناگفته‌های زبان عربی نوشته‌ی زهرا رحمانی شامل مهم‌ترین نکات آموزش زبان عربی است که با آوردن مثال‌های متعدد در آن سعی شده موضوع برای دانشجویان گرامی بسیار راحت و قابل فهم باشد.

زبان از پیچیده‌ترین، متنوع‌ترین، گسترده‌ترین و کامل‌ترین اشکال بیان است. هیچ زبانی را نمی‌توان بهتر یا بدتر از زبان دیگر دانست. همه زبان‌ها برای بیان و انتقال عقاید، امیدها، آرمان‌ها، نگرش‌ها و عواطف سخنگویان خود به کار می‌روند و بدین لحاظ توانایی استفاده از زبان برای انسان وجه ممیزه‌ی او از سایر جانداران دیگر محسوب می‌شود تا جایی که او را حیوان ناطق نامیده‌اند.

در دنیای امروز، برای موفقیت هر چه بیش‌تر در اهداف علمی پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و پیشرفت در فعالیت‌های تجاری - مالی و برقراری ارتباط هر چه نزدیک‌تر با جوامع انسانی نیاز به زبانی مشترک بیش از پیش احساس می‌شود و «فراگیری زبان دوم» یک ضرورت به شمار می‌آید.

در مورد زبان عربی با توجه به کثرت جمعیت و محدوده وسیع جغرافیایی که از خاورمیانه آغاز شده و تا آفریقای غربی ادامه می‌یابد، و نیز مجاورت و نزدیکی ما با بسیاری از این کشورها زمینه ارتباط و پیوند همه جانبه‌ای را بین فارسی زبانان و عرب زبانان به وجود آورده و موجب شده که دامنه فراگیری و آموزش زبان عربی در ایران رونق گیرد.

ما زبان عربی را زبان خود و زبان تمدن مسلمانان در طول قرون متمادی می‌دانیم و هیچ گاه آن را یک زبان بیگانه تلقی نمی‌کنیم؛ زیرا نزدیکی، آمیختگی و اشتراک میان دو زبان فارسی و عربی حکایت از پیوند عمیق چندین هزار ساله دارد، زبان عربی به عنوان زبان برگزیده خداوند، زبان دین، فرهنگ و میراث ارزشمند اسلامی ماست. غنا و پویایی این زبان، ساختار بدیع و پرجاذبه اش، استحکام و استواری‌اش در نظام زبانی از ویژگی‌های لاینفک و قابل توجه این زبان است که به آموزش و فراگیری این زبان اهمیت زیادی بخشیده است.

بنابراین زهرا رحمانی سعی بر این دارد تا در کتاب حاضر در حد امکان به ظرافت‌ها و ویژگی‌های موجود در زبان عربی اشاره نماید، به امید این که خدمتی ناچیز به دوستداران و فراگیران این زبان زیبا و غنی بنماید.

در بخشی از کتاب ناگفته‌های زبان عربی می‌خوانیم:

همان طور که قبلاً اشاره شد، زبان عربی دارای ویژگی‌ها و خصوصیّاتی است که شاید کمتر زبانی دارای این ویژگی‌ها باشد. به طور قطع دانستن و رعایت این اصول بار سنگینی را از روی دوش فراگیران برمی‌دارد و به فهم هر چه بهتر آن‌ها در دروس اختلف کمک می‌کند.

یکی از مسائل بسیار مهم در آموزش هر زبانی توجّه به موارد اختلاف زبان دوم با زبان مادری است؛ زیرا فارسی زبانان به دستور زبان فارسی عادت کرده‌اند و جملات را طبق ضوابط زبان خود می‌سازند و هنگام برگردان جمله‌های فارسی به عربی در موارد بسیاری اشتباه می‌کنند که این مسئله بسیار طبیعی است و زمانی که با موارد اختلاف زبان فارسی و عربی آشنا شدند، دیگر دچار اشتباه نمی‌شوند.

 ۸۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-193-629-6 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدّمه
زبان عربی و قواعد
زبان و انگیزه
زبان عربی و لهجه‌ها
نکات افتراق و اشتراک در آموزش دو زبان فارسی و عربی
موارد اختلاف فارسی و عربی در مورد اسم
موارد اختلاف فارسی و عربی در مورد فعل
موارد اختلاف فارسی و عربی در مورد حرف
نکات مهم در آموزش زبان عربی
منابع و مآخذ 

راهنمای دانلود کتاب ناگفته‌های زبان عربی

برای دانلود کتاب ناگفته‌های زبان عربی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ناگفته‌های زبان عربی