دانلود کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

  • از: کوروش جوادی
  • ناشر: انتشارات باد
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه به‌کوشش کوروش جوادی، مجموعه‌ای است از عکس‌های انتخاب شده شاهنامه فردوسی که فرهنگ مردم و کشور ایران را به تصویر می‌کشد.

جشنواره ملی عکس شاهنامه پیوند دهنده تصویر و شاهنامه است که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است. شاهنامه به عنوان اثری ارزشمند که بیش از هزار سال از سرودن آن گذشته و دارای ابعادی گوناگون و متنوعی است که برای شناخت هر کدام از آن‌ها تلاش‌هایی انجام شده است. بیشتر تلاش‌های صورت گرفته پژوهشی و از منظر ادبی بوده است که پاسخگوی شاهنامه و ابعاد گوناگون و میزان اثرگذاری آن نیست. از دید هنر خصوصا هنر عکاسی و از دیدگاه بصری کمتر به این اثر توجه شده است.

بسیاری از شاهنامه پژوهان بر تصویری بودن این کتاب تاکید دارند و بارها گفته‌اند که فردوسی با اشعارش زیباترین تصاویر را در شاهنامه خلق کرده است. کتابی ممتاز و اثرگذار همچون شاهنامه با ویژگی‌های منحصر بفرد و این چنین برجسته برای کشور و ملت ایران که با تار و پود آنان تنیده شده است، طبیعتا توانسته که این تصاویر و جنبه‌های بصری را به اشکال گوناگون به جامعه و مردم بکشاند و در جنبه‌های گوناگون زندگی آنان و در خلق آثار گوناگون هنری آنان سهمی قابل توجه داشته باشد.

سخن جشنواره ملی عکس شاهنامه این است که شاهنامه جدا از تصاویر آفریده شده در داستان‌های مختلف این کتاب ارزشمند نمودهای تصویری زنده‌ای در جامعه، شهر و در میان مردم دارد که قابل ثبت است. روزگار، روزگار تصویرهاست. امروزه تصاویر بخش مهمی از زندگی شما را می‌سازند. تصاویر و از جمله آن عکس‌ها نقشی تعیین کننده‌ای دردنیای امروز بازی می‌کنند.

 ۸۱ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6527-59-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت دبیر جشنواره
نگارستان فرهنگ و فرزانگی
گوهر و هنر
حاشیه بر کتاب نگارخانه شاهنامه
نگارخانه
حامیان جشنواره

راهنمای دانلود کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

برای دانلود کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
فروزان تهماسبی
۱۳۹۹/۲/۲۵
درود بر آقای جوادی
کتاب شگفت انگیز و خوبی است.
Peyman Nouraddini
۱۳۹۹/۲/۶
عالی بود این کتاب
سجاد خوشبخت
۱۳۹۹/۱/۳۰
کتاب معرکه‌ای هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)