دانلود کتاب نظریه قدرت

  • از: شروین وکیلی
  • ناشر: نشر شورآفرین
  • ۴۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نظریه قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب نظریه قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظریه قدرت

کتاب نظریه قدرت، تالیف شروین وکیلی، نظریه‌ای برای صورت‌بندی مفهوم قدرت است، که در چارچوب نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده، و در اتصال به خودانگاره و نظریه‌ی منش‌ها، تدوین شده است.

پرسش از قدرت در آن هنگام اجتناب‌ناپذیر می‌شود که فشار قدرت‌هایی که هستند‌ مسأله‌زا و خلأِ قدرت‌هایی که نیستند دغدغه‌برانگیز گردد. معمولاً قدرتی اجتماعی است که زورآور و مسأله‌زا می‌نماید و غالباً قدرتی شخصی و انسانی است که غیابش ناراحت‌کننده و ملموس می‌نماید. 

موضوع (مفهوم) قدرت در روزگار ما با هر دو چالشِ یادشده رویاروست. از سویی نظم‌ها و چارچوب‌های آشنا و مرسوم تعریف قدرت دستخوش دگردیسی گشته‌اند و از سوی دیگر نیاز به بازسازی قدرت انسانی در سطح فردی بیش از پیش احساس می‌شود.

کتاب نظریه قدرت، کتاب سوم از مجموعه‌ی نظریه‌ی زروان است که آن‌را باید در کنار نظریه‌ی منش‌ها و روان‌شناسی خودانگاره خواند. چرا که این سه کتاب، مفاهیم کلیدیِ معنا، لذت و قدرت را در سطح‌های فرهنگی، روانی و اجتماعی صورت‌بندی می‌کنند. برای دستیابی به چارچوبی خلاصه‌شده و روشن از مفاهیم و کلیدواژگان رویکردمان، کتابی دیگر به نام نظریه‌ی‌ سیستم‌های پیچیده نوشته شده که باید در پیوند با این مجموعه خوانده شود. 

کتاب نظریه قدرت برای نخستین‌بار به صورت پایان‌نامه‌ی دکترای نگارنده در رشته‌ی جامعه‌شناسی در دانشگاه علامه طباطبایی ارائه شد. 

هدف از کتاب نظریه قدرت، به دست‌دادن چارچوبی نظری است که با دیدگاهی میان‌رشته‌ای تصویری نو و کارآمد از مفهوم قدرت را در زمینه‌ی متغیرهای اصلی جامعه‌شناختی حاکم بر آن به دست دهد.

در واقع مفهوم قدرت کلید اصلی فهم نظریه‌های اجتماعی مدرن و پیوند‌گاهی است که جامعه‌شناسی، سیاست و فلسفه در آن با یکدیگر چفت و بست می‌شوند. این کتاب از درون چارچوب نظریه سیستم‌های پیچیده به این مفهوم نگریسته و مدلی نظری برای بازتعریف قدرت پیشنهاد می‌کند، که به کمک آن فهمی عمیق‌تر از "من انتخابگر" و چگونگی اتصالش به نهادهای اجتماعی ممکن می‌گردد. کتاب نظریه قدرت شالوده‌ جامعه‌شناختی دیدگاه زروان را بر‌می‌سازد.

 ۶۷۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2995-23-3 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب نظریه قدرت

برای دانلود کتاب نظریه قدرت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظریه قدرت

نظرات کتاب نظریه قدرت

آرش خان
۱۳۹۷/۷/۲۶
کتاب خوبیه ولی یکم نثر ساده و روان تری اگر داشت خیلی بهتر بود بعضی قسمتها واقعا از کلماتی استفاده شده که لزومی نداشته در حالیکه مترادف‌های زیباتری میتونست بیاره
البته اینم سبک نویسنده هستش دیگه😊
امیرحسین محمدی
۱۳۹۹/۶/۲۳
واقعا کتاب خیلی خوبی بود من ک خوشم اومد. مرسی از نویسندش
نصرالله سرخابی
۱۳۹۸/۳/۲۳
در این برهه از زمان اقتصادی بسیار عمل خیر اندیشانه‌ای است در پناه حق
مشاهد همه نظرات (۱۱)