دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی نوشته‌ی محمدمهدی بهداروند، به جایگاه رفیع و محوری روحانیت در عرصه انقلاب اسلامی می‌پردازد.

از جمله نقش‌های اثرگذار روحانیت تأسیس حکومت اسلامی با رویکرد جدید در قواره فقه و فقاهت در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. یکی دیگر از اساسی‌ترین نقش‌های این نهاد، تدوین قانون اساسی به عنوان معیار و دستورالعمل رفتارهای حکومتی است که بر اساس آن، سایر نهادهای انقلابی نظیر سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، کمیته امداد انقلاب اسلامی و... تکوین یافته و نمونه جدیدی از اداره حکومت بر محور اسلام ارائه گردیده است.

در بخشی از کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌خوانیم:

پایه‌ریزی اقتصاد مبتنی بر قوانین اسلام، از دستاوردهای مهم نقش روحانیت در انقلاب اسلامی ایران در حوزه اندیشه و سیاست‌های اقتصادی، تلاش در جهت تحقق اقتصاد اسلامی است. در رژیم گذشته از آن جا که اعتقاد جدی به اسلام و قوانین و مقررات شرعی وجود نداشت، در قلمرو حوزه اقتصادی نیز همانند سایر حوزه‌ها سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها و قواعد و مقررات آن فارغ از ضوابط شرعی و اسلامی بود. از نظر رژیم پهلوی هیچ اهمیتی نداشت که سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی و قوانین و مقررات مربوط به آن، با ضوابط دینی و شرعی مخالف باشد یا نباشد و اصولا در این حوزه‌ها برای دین نقش و جایگاهی قائل نبودند.

اما از آن جا که در نگرش اسلامی، دین اسلام جامع و کامل است و در تمامی حوزه‌های زندگی اجتماعی از جمله مسائل اقتصادی، دارای قاعده و قانون و سیاست‌های مشخص می‌باشد، نظام حکومت اسلامی از بدو پیروزی انقلاب، جهت‌گیری اقتصادی خود را مبتنی بر قوانین و مقررات اسلامی قرار داده است. در این نگرش معنا ندارد که حاکمیت اسلام در حوزه‌های محدودی تحقق یابد، بلکه باید در قلمرو تمامی حوزه‌ها از جمله مسائل اقتصادی سریان و جریان داشته باشد.

 ۲۴۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-97348-4-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: کلیات و مفاهیم
1. کلیات
2. مفهوم شناسی
3. تحولات حوزه علمیه و نقش آن در دستاوردهای انقلاب اسلامی
بخش دوم: نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
1. نقش روحانیت در دستاوردهای سیاسی _ اجتماعی انقلاب اسلامی 
2.نقش روحانیت در دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی
3. نقش روحانیت در دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی
کتاب‌نامه

راهنمای دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی

برای دانلود کتاب نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقش روحانیت در دستاوردهای انقلاب اسلامی
محسن محمدزاده
۱۳۹۹/۷/۱۷
عالی هست👌👌👌👍👍👍
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)