دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

  • از: حیدر شجاعی
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس اثر حیدر شجاعی، جلد ششم از مجموعه شش جلدی نمادشناسی تطبیقی است. این جلد از مجموعه به نمادشناسی متون کهن و مقدس اشاره می‌کند و همچنین شما را با نمادها و اساطیر هند و اروپایی و تمدن کهن مجاور آن و... آشنا خواهد کرد.

در بخشی از کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس می‌خوانیم:

کوروش دوم، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که به مدّت سی سال، در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت ‌کرد. وی در استوانۀ مذکور، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ اَنشان، نوادۀ کوروش، شاه بزرگ انشان (فارس، خوزستان)، نوادۀ چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌ است» معرّفی کرده است. همچنان که در سنگ‌نبشتۀ پاسارگاد آمده ‌است که: «من کوروش شاه هستم، شاه هخامنشی»، «کوروش، شاه بزرگ، شاه هخامنشی» یا «کوروش، شاه بزرگ، پسر کمبوجیه، شاه هخامنشی». و در حکّاکی‌های شهر بابل از «اور» این گونه شروع می‌کند: «کوروش، شاه تمام جهان، شاه سرزمین انشان، پسر کمبوجیه، شاه سرزمین انشان». دربارۀ معنای نام کوروش نقل و قول‌های متفاوتی ارائه داده شده است؛ از جمله: خورشید، خوار کنندۀ دشمن در نبرد یا مشاجره، خدای نام، مورد عنایت خدا و...

 ۲۸۰ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7811-66-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدّمه
گیل‌گمش
منشور حمورابی
منشور کوروش
سنگ نوشتۀ بیستون
کتیبۀ سنگی
گنجنامۀ همدان
اوستا
شرح اعلام و نمادها در متون آیین زرتشت
ارداویرافنامه
کتاب مُردگان
شرح اعلام کتاب مردگان
ریگ ودا و اوپانیشاد
فهرست مآخذ و منابع

راهنمای دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس

برای دانلود کتاب نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمادشناسی تطبیقی 6: متون کهن و مقدس
Z Z
۱۳۹۹/۲/۱۰
عالی و بی‌نظیر واقعا دسترسی راحت و آسانی داره
مهشید عزیزی
۱۳۹۷/۹/۳
کتاب خوبی است، مطالبی که از چند کتاب مختلف باید مورد مطالعه قرار بگیرد، در این کتاب خلاصه و مفید، یک جا جمع شده است، به همین خاطر در وقت خواننده صرفه جویی میشود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)