دانلود کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات)

  • از: حیدر شجاعی
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات)

کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات) نوشتۀ حیدر شجاعی، به اصطلاحات به کار برده شده توسط فیلون اسکندرانی که یک فیلسوف یهودی تاثیرگذار در فرهنگ غربی و یهودی است، می‌پردازد.

زبان متون دینی یک بُعدی نیست؛ بنابراین نمی‌توان گفت که متون دینی بالاخص زبان وحی، همۀ مقاصد خود را به ظاهر باز نماید. از این رو زبان‌شناسان معتقدند تمام متون دینی نیاز به تأویل و تفسیر دارند.

در متون دینی بالاخص ادیان ابراهیمی، با واژه‌های بسیاری مواجه می‌شویم که معانی غیبی و نیاز به تأویل نمادین دارند. مانند: ملائکه (فرشتگان)، شیطان، ابلیس، برزخ، قیامت، بهشت و جهنّم و...

از این میان، فیلون یک شخصیّت برجسته و شناخته شده است، که تفسیر حرفى را نفى مى‌کرد و به تفسیر نمادین و رمزى روی آورد.

فیلون که حدود 20 سال قبل از میلاد مسیح در اسکندریه متولّد شد و حدود 50 سال بعد از میلاد وفات یافت. بنابراین این اندیشمند یهودی معاصر با عیسی مسیح بود. او از یهودیان شمال مصر بود و مانند بیشتر یهودیان اسکندریه به یونانی صحبت می‌کرد و کتاب مقدّس را به این زبان می‌خواند.

 ۱۲۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-68-9 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات)

برای دانلود کتاب نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمادشناسی فیلون (فرهنگ اصطلاحات)