دانلود کتاب نمایشنامه‌ای در طویله


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه‌ای در طویله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

کتاب نمایشنامه‌ای در طویله اثر محمد ضیایی، روایتی است خیالی از زبان حیوانات درباره سال‌های پایانی یک انقلاب که با وجود وفور و زیبایی شعارهای آرمانی‌اش، به سرانجام تلخی گرفتار شده و نتوانسته به اهداف خود دست یابد. لازم به ذکر است این کتاب در ادامه رمان قلعه حیوانات جرج اورول نوشته شده است.

داستان، درباره وقایعی است که حدود چند دهه بعد از انقلاب حیوانات، در قلعه حیوانات رخ می‌دهد. اینکه چگونه حیوانات به بازی گرفته شده و نفرت حاصل از آگاهی آنان توسط خوک‌های حاکم، مدیریت می‌شوند. اما نکته مهم‌تر این است که خود خوک‌ها نیز مدیریت شده و بر اساس یک سیستم، رفتار می‌کنند. نمایشنامه‌ای در طویله روایتی است از تاریخ، ساعت شنی که هر بار سرنگون شده و دوباره چرخه آن برای جوامع تکرار می‌شود. روالی ثابت که هرچند برای جوامع مختلف، گوناگون و متفاوت است ولی برای هر اجتماعی، یک شکل و باثبات است و البته نقش خود جوامع که مسبب اصلی و اساسی نکبت و فلاکت و بردگی اجتماع خویشند.

نمایشنامه‌ای در طویله، به مکان و زمان و فردی خاص، نپرداخته، بلکه تنها داستانی‌ست که در قالب زبان حیواناتی انتزاعی مطرح شده و هدف از آن شناخت بهتر تاریخ و به ویژه عوام فریبی انقلابات انحراف یافته همراه با آرمان‌های رویایی و فریبنده‌ای است که به نوعی با جنگ‌های بزرگ تاریخی نیز مرتبطند.

هدف اساسی در کتاب نمایشنامه‌ای در طویله، توجه به حقیقت تاریخ است. تاریخ مقوله‌ای است که متفکران بسیاری درباره حقیقت و ذات و مولفه‌های اساسی آن از جمله انسان، به بیان نظرات گوناگون و گاهی متضاد پرداخته‌اند. در کتب آسمانی نیز انسان به سیر تحولات اخلاقی، رفتاری و حتی ابزاری خود در گذر زمان فرا خوانده شده است.

در بخشی از کتاب نمایشنامه ای در طویله می‌خوانیم:

در طبقه دوم ساختمان اصلی قلعه، ناپلئون پیر و چاق و فرتوت در اتاق خواب نود متری‌اش در پای شومینه هیزمی سنگ‌کاری شده، روی کاناپه بزرگ قهوه‌ای رنگ مخملی همیشگی‌اش نشسته و عصای خود را که بنا به توصیه یکی از ماده‌هایش، برای شکوه و ابهت بیشتر، همیشه به همراه داشت و البته بدون آن‌هم حتّی می‌توانست به راحتی بدود، به گوشه کاناپه تکیه داده و چشمانش را بسته بود.

این ساختمان، همان ساختمان مسکونی جونز و خانواده‌اش، مالک قبلی پیش از انقلاب حیوانات بود که البته در مقایسه با آن زمان، تغییرات زیادی کرده بود. به دستور ناپلئون، سه اتاق مشتمل بر دو خواب و آشپزخانه با هم یکی شده و برای خواب ناپلئون اختصاص داده شد. در چهار گوشه اتاق، چهار سکو تعبیه گردید که محل استقرار چهار سگ جوان، بزرگ و درنده بود که وظیفه نگهبانی از ناپلئون را در اتاق برعهده داشتند. در پشت در اتاق هم دو سگ و در ابتدای راه‌پله‌های منتهی به طبقه دوم در همکف ساختمان نیز دو سگ از جان ناپلئون محافظت می‌کردند. علاوه بر این‌ها یک سگ دیگر همیشه بر روی پشت‌بام ساختمان و دو سگ نیز در اطراف آن نگهبانی می‌دادند که جمعا یازده سگ وظیفه نگهبانی از اقامت‌گاه ناپلئون را بر عهده داشتند.

 ۱۹۲ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6252-57-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
خلاصه قلعه حیوانات: جرج اورول - ((قلعه حیوانات 1))
بخش اول: بی‌نظمی منظّم
بخش دوم: تیرهای انتقام
بخش سوم: سیستم گرگ‌پرور
بخش چهارم: ستون‌های استوار
بخش پنجم: شیپور آخرین پاییز
بخش ششم: شش ت...
بخش هفتم: هفت فرمان
بخش هشتم: پایان یک نمایش خوکی
بخش نهم: سپیدیِ سیاهی
بخش دهم: ساعت شنی تاریخ

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

برای دانلود کتاب نمایشنامه‌ای در طویله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه‌ای در طویله
پارسا ...
۱۳۹۸/۶/۲۸
این کتابو یکی از دوستان بهم معرفی کرد... کتاب خوبی بود که مث قلعه حیوانات جرج اورول باید بیشتر از یک دفه خونده بشه مخصوصا برای ماها... هر چند بار هم بخونی چیزای دیگه‌ای از توش درمیاد... به نظرم یک شاهکار سیاسی بود
رامین امام
۱۳۹۸/۷/۱۲
بخونید ولی سعی کنید اصلا قضاوت و مقایسه نکنید. لحظه به لحظه حس ناامیدی شما را در بر میگیره
مهناز کیان مهر
۱۳۹۸/۸/۱۶
هنوز کامل کتاب رو نخوندم ولی تا همین سه فصل هم عالی بود، تعجبم اینه که چطور اجازه چاپش رو گرفتید!!!؟؟
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۳)