دانلود کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک

رضا بنائی در کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک مجموعه‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای آزمون‌های گمرک را مطابق با آخرین تغییرات قوانین صادرات و واردات گردآوری کرده است.

برای اینکه اشخاص حقیقی یا حقوقی بتوانند به نام صاحبان کالاهای ورودی و صدوری و به وکالت از طرف آن‌ها، به گمرک مراجعه کنند و در فرایند تشریفاتی تا ترخیص کالا شرکت داشته باشند، آزمون‌های کارگزاری برگزار و برای پذیرفته‌شدگان کارت مخصوص صادر می‌شود.

لازمه‌ی موفقیت در آزمون گمرک، داشتن اطلاعات کافی در زمینه‌های مرتبط با تشریفات گمرکی و ترخیص کالا است که برای این منظور باید قانون گمرک و آیین‌نامه اجرایی آن راجع به شرح وظایف و مسئولیت‌های گمرکی، مقررات عمومی صادرات و واردات، نحوه طبقه‌بندی کالا و پاره‌ای از اطلاعات راجع به اعتبارات اسنادی را بیاموزند.

بنابراین علاوه بر ضرورت مطالعه کتاب قانون و آیین‌نامه گمرک، مقررات صادرات و واردات و سایر منابع، این نمونه سؤالات چهارگزینه‌ای تمرین خوبی برای خودآزمایی محسوب می‌شود که براساس آخرین تغییرات قانون گمرک، آیین‌نامه و سایر منابع تهیه شده است.

کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک (Sample Questions of Customs Brokers Test) حاوی 500 سؤال چهارگزینه‌ای و کلیاتی درباره قانون و آیین‌نامه است که مطابق با مصوبات قوانین جدید گمرک در آبان 1390 و آیین‌نامه اجرایی آن گردآوری شده است.

خواندن کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به افرادی که متقاضی شرکت در آزمون‌های گمرک و دریافت کارت کارگزاری گمرک هستند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک می‌خوانیم:

کالاهایی که بعد از ورود، با پردازش به صورت فرآوری شده به فروش می‌رسند، ملاک بازار داخلی قیمت بعد از پردازش با کسر سود، هزینه‌های بعد از ترخیص و حقوق ورودی تعیین می‌شود.

اگر به ترتیب و رعایت اولویت، روش‌های یاد شده کاربرد پیدا نکرد، روش زیر اعمال می‌شود:

ارزش محاسباتی به این ترتیب است که ارزش مواد و کلیه هزینه‌های ساخت یا پردازش که در تولید یا ساخت کالا در کشور مبداء به کار می‌رود، به علاوه سود و مخارج کلی که صادرکننده در قیمت فروش کالا در کشور مبداء منظور نموده و بالاخره اگر هزینه‌هایی تحت عنوان حقوق مالکیت معنوی، هزینه‌های طراحی و مهندسی و غیره منظور شده باشد، در محاسبه وارد می‌گردد.

 ۱۸۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-340-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کلیات
فصل دوم: متن قواعد عمومی
فصل سوم: نمونه سؤالات
فصل چهارم: دانستنی‌هایی برای کسب مهارت بیشتر

راهنمای دانلود کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک

برای دانلود کتاب نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمونه سوالات آمادگی آزمون کارگزاری در گمرک