دانلود کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک

کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک نوشته‌ی سید ابوالقاسم حاجی میر، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با استفاده از استراتژی‌های درست در شرایط مختلف، در مسیر موفقیت قرار گرفته و پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنید.

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چرا بعضی از سازمان‌های بزرگ و موفق در اندک زمانی با از دست داد سهم بزرگی از بازار به موقعیتی معمولی و تاسف‌ برانگیز می‌رسند؟ یا اینکه چطور بعضی از شرکت‌های کوچک و بی‌نام و نشان یک دفعه به جایگاهی خوب دست می‌یابند؟ به بیان عده‌ی بسیاری از محققان مدیریت، پاسخ این گونه سوالات را باید در مفاهیمی نظیر «استراتژی» و «مدیریت استراتژیک» یافت.

از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که سازمان‌ها می‌توانند برای موفقیت از آن بهره‌مند شوند، مدیریت استراتژیک است. مدیریت استراتژیک به سازمان کمک می‌کند تا عملکردش به شیوه‌ای خلاق باشد و برای آینده خود به شکلی انفعالی عمل نکند. این سبک از مدیریت سبب می‌شود تا سازمان از خود ابتکار عمل نشان داده و کارهایش به گونه‌ای شود که توانایی اعمال نفوذ داشته باشد، نه اینکه فقط در برابر وقایع واکنش نشان دهد. به این صورت سرنوشت خود را رقم زده و آینده را تحت کنترل خویش درآورد.

به صورت کلی مدیریت استراتژیک درکی‌ست که اشخاص از سازمان خود دارند، چیزی که در سازمان، فرد و ویژگی‌های خاص یک سازمان به چشم نمی‌خورد، بلکه ویژگی‌های متداول و ثابتی‌ست که سازمان‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. به عبارتی دیگر بستری است به هم پیوسته که قسمت‌های مختلف سازمان را به هم متصل می‌کند.

در نهایت می‌توان گفت که برنامه‌ریزی جمعی ذهن است که مدیریت استراتژیک را بیان کرده و افراد یک سازمان را از سازمان‌های دیگر جدا می‌کند. فرهنگ‌های سازمانی مبنایی تاریخی دارند، به این معنا که نمی‌توان رابطه میان مدیریت استراتژیک و تاریخ را از هم تفکیک کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک:

- ضمن حمله کردن به فکر دفاع نیز باشید.
- بدون استراتژی اجرا بی هدف است و بدون اجرا استراتژی بلا استفاده است.
- سناریو نویسی و آینده پژوهی می‌تواند یکی از ابزارهای تدوین استراتژی باشد.
- شکاف میان تعیین استراتژی و اجرای آن، مشکل طاقت‌فرسایی است که راه‌حل آسانی ندارد.
- مدیران اجرایی به اشتباه فکر می‌کنند که موضوع اجرای استراتژی مربوط به لایه پایین سازمان است.

در بخشی از کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک می‌خوانیم:

شرکت نوکیا یکی از قدرتمندترین شرکت‌های دنیا و بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی‌های تلفن همراه در جهان بود که پس از کاهش 99 درصدی ارزش سهامش توسط شرکت مایکروسافت خریداری شد.

در طول برگزاری نشست خبری اعلام فروش این شرکت به مایکروسافت رییس این شرکت گفت: "ما بهترین تیم مدیریتی و اجرایی را در اختیار داشتیم، ما هیچ اقدام اشتباهی انجام ندادیم، سخت تلاش کردیم اما علی‌رغم همه این‌ها شکست خوردیم." بعد از گفتن این جمله تمام تیم مدیریتی نوکیا و خود رییس آن شرکت به طور غم انگیزی گریه کردند.

از اوایل سال 1990 تا سال 2012، نوکیا یکی از قدرتمندترین کمپانی‌های دنیا و بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های تلفن همراه در جهان با در اختیار داشتن 80 درصد سهم بازار بود. قیمت هر سهم این شرکت 42 دلار و ارزش این شرکت 250 میلیارد یورو بود. نوکیا یک شرکت فوق‌العاده قوی با مدیرانی کاربلد و حرفه‌ای بود که کارشان را به خوبی انجام می‌دادند. اما متاسفانه امروزه به خوبی کار کردن و حفظ وضع موجود برای موفقیت کافی نیست.

رهبران نوکیا، به دنبال یادگیری مداوم و تغییر و نوآوری سریع نبودند. آن‌ها نتوانستند تغییرات مداوم و سریع صنعت تلفن همراه را که به واسطه شرکت‌های سامسونگ و اپل آورده شدند را پیش‌بینی کنند. حتی شرکت اپل تا 10 سال قبل هرگز گوشی موبایل تولید نمی‌کرد اما شرکت یادگیرنده‌ای بود و مدام به دنبال یادگیری، تغییر و نوآوری می‌گشت. خیلی سریع iphone و Galaxy گوشی‌های نوکیا را در بازار کنار زده و سهم قابل توجهی از بازار گوشی‌های تلفن همراه را به خود اختصاص دادند.

 ۱۱۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-455-700-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تعریف استراتژی
عناصر مدیریت استراتژیک
چشم‌انداز و مأموریت سازمانی در مدیریت استراتژیک
مراحل فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک
5 سوال بسیار مهم در خصوص کسب و کارتان که می‌بایست پاسخ دهید
استراتژی و مدیریت استراتژیک
هفت پرسش استراتژیک در موضوع استراتژی و برنامه‌ریزی استراتژیک
تصمیم استراتژیک و ویژگی‌های آن
تفاوت استراتژی، خط مشی و تاکتیک
رابطه فرهنگ و استراتژی
سلسله مراتب اهداف
‌تفاوت استراتژی با مدل کسب و کار
استراتژی اقیانوس آبی
ارزیابی عوامل داخلی و خارجی
استراتژی برای تدوین استراتژی
تدوین استراتژی بر اساس ماتریس SWOT
سه استراتژی عمومی
مفهوم مدیریت استراتژیک
‌استراتژی‌های محقق شده و اجرای موفقیت آمیز آن
شرکت‌های موفق و اجرای استراتژی‌های خوب
تجزیه و تحلیل با استفاده از ماتریس BCG
هفت گام برای سناریو نویسی و تدوین استراتژی
انواع سازمان‌ها و مشتریان
استراتژی‌های شکست خورده و شرکت‌های ورشکسته
عصر جدید استراتژی ها
استراتژی لبخندها
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک

برای دانلود کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نگاهی به مدیریت استراتژیک

نظرات کتاب نگاهی به مدیریت استراتژیک

علی رسولی نژاد
۱۳۹۹/۹/۲۸
خیلی کامل و کافی بود و کلیات را گفته
مشاهد همه نظرات (۲)