دانلود کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی

  • از: احمد آرام
  • ۸۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی

استاد احمد آرام بیش و پیش از آن که مولف، مترجم، مروج علم و واژه‌گزین باشد، یک معلم بود. کتاب «هدیه سال نو» را که معرف عشق و علاقه استاد به کار آموزش و انجام آزمایش و  فعال کردن دانش‌آموزان خود، در مدرسه علمیه بود در دومین سال معلمی خود نوشت و چاپ کرد و با عنوان هدیه نوروزی به محصلین خود مرحمت کرد.

استاد احمد آرام در فروردین سال 1281 در تهران زاده شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان دانش و در مدرسه تربیت و دیگر مدارس تهران گذراند و وارد دارالفنون شد. از آنجا دیپلم گرفت. پس از تحصیلات متوسطه به رشته حقوق روی آورد و در نیمه راه رها کرد و به طب تمایل یافت. اما ادامه تحصیل در این رشته را نیز نخواست و مدتی علاقه‌مند به آموختن منطق و فقه شد که آن را نیز تا پیش از گرفتن مدرک رسمی رها کرد و به کار معلمی پرداخت.  ایشان درباره معلمی خود اینچنین گفته است:

«بلی من معلم مدرسه بودم، برای این که اصلا کار نبود. ما که از دارالفنون بیرون آمدیم 9 نفر دیپلمه شدیم. از این 9 نفر به من که یکی از آنها بودم در هفته 2 ساعت کار معلمی در یک مدرسه ابتدایی دادند که بروم همدان درس بدهم و ماهی 24 ریال هم حقوقم بود»

استاد آرام در اصفهان و شیراز و تهران درس داد. درس عشق و علاقه به علم و آگاهی و انسان بودن. او به این باور رسیده بود که علوم تجربی را باید از راه آزمایش و تجربه فراگرفت. از این رو در شروع کار تدریس خود کتابی «شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی» را تهیه کرد و عیدی داد تا دانش‌ آموزان با وسایلی که در منزل می‌یابند به کار آزمایش پردازند و انجام آزمایش برای آموزش علوم تجربی رواج یابد.

 

 ۶۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

داستان بازنویسی این اثر
مقدمه استاد اسفندیار معتمدی
سخن استاد احمد آرام
آلات لازمه برای تجربیات
اعمال مهمی که در تجربیات لازم میشود
هیدروژن
اکسیژن
گاز کربنیک
هوا و فشار آن
آب
میزان الهوا و میزان الرطوبه
تلمبه سیفونی
تعادل مایعات
وزن مخصوص مایعات
انبساط بخارها و فشار آنها
آثار حرارت
انحلال – تبلور – انجماد
غلیان – تبخیر
انبساط مایعات و گازها
تقطیر
انتشار حرارت
انتشار و انعکاس نور
انکسار نور – عدسی
خطاهای بینایی
خواص کهربایی
آهنربا
الکتریسیته جاری

راهنمای دانلود کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی

برای دانلود کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی

نظرات کتاب هدیه سال نو مجموعه امیر: شامل تجربیات فیزیکی و شیمیایی

asad f
۱۳۹۵/۱۱/۱۷
اگه آزمایش و اطلاعات عمومی دوس دارین، خصوصاً اگر شیمی بلدید عالیه. مجموعه‌ای است از آزمایشات جالب. کاش این کتاب را در زمان دبیرستان داشتیم. ویا کاش در دبستانی مجهز بودیم و این کتاب را داشتیم. زمان ما کره‌ی جغرافیا امکانات تجملاتی کمک آموزشی حساب میشد.
حسین بازخانه
۱۳۹۵/۱/۱۳
باسلام وعرض ادب ازانجاکه بنده شخصابه کتاب وکتابخوانی علاقه وافری دارم لذاکتاب راغذای روح دانسته وامیدوارم جوانان عزیزکشورم ازاینگونه کتاب‌های مفیدبه اندازه ارضائ ذهن خودمطالعه وتوشه‌ای برگیرند
Ali Cheraghie
۱۳۹۵/۴/۲۳
عالی هستن ممنونم فقط خواهشن رمانهای سیاسی دوره‌های مختلف صد سال اخیر اکه امکان داره بذارید بسیار مفید خواهد بود متشکرم
مشاهد همه نظرات (۳۰)