دانلود کتاب همه مردان شاه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همه مردان شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همه مردان شاه

(این کتاب از جمله کتب کمیاب می باشد. هم اکنون با همکاری ناشر نسخه ی اسکن شده از این کتاب به صورت الکترونیکی برای شما آماده شده است.)

کودتای 28 مرداد 1332 در ایران که توسط آمریکا و انگلستان علیه حکومت محمد مصدق انجام شد، سرشت و سرنوشت ایرانیان را بار دیگر در مسیر استبداد شاهی قرار داد. درباره دلایل، چگونگی و پیامدهای این کودتا،‌ کتاب‌های گوناگونی توسط پژوهشگران ایرانی، آمریکایی و انگلیسی و سایر کشورها نوشته شده است.
«همه مردان شاه» نیز از جمله این کتاب‌ها است که توسط «استفنکینزر» نوشته شده و حسن (رضا)بلیغ آن را ترجمه کرده است. استفن کینزر، خبرنگار سابق نیویورک تایمز نخستین گزارش کامل از عملیات کودتا را ارائه می‌کند. گزارش وی حاوی شرح ساعت به ساعت وقایع ماه اوت 1953 (مرداد 1332) است.

موضوع اصلی این کتاب کودتا و تأثیر آن بر روابط ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران است. به روایت نویسندهٔ کتاب، دیکتاتوری محمدرضاشاه پهلوی از پیامدهای کودتای ۱۹۵۳ بود. بریتانیای کبیر و شرکت نفتی ایران–انگلیس شخصیت‌های منفی و استعمارگر داستان کینزر هستند. این کتاب در سال ۲۰۰۳ توسط انتشارات جان وایلی و پسران منتشر شد.

در این کتاب می‌خوانیم: کودتایی که ایالات متحده آمریکا در 19 اوت سال 1953 در ایران به راه انداخت را می‌توان به عنوان یک تحول اساسی در تاریخ جهان پس از جنگ قلمداد کرد... اگر این کودتا اتفاق نمی‌افتاد، بدون تردید آینده بسیار متفاوتی در پیش‌روی ایران قرار می‌گرفت». نویسنده کتاب در نوشته خود در بخش‌های گوناگون همراهان و یاران داخلی و خارجی شاه در کودتا را معرفی می‌کند. اسدالله رشیدیان، فضل‌الله زاهدی، روزولت،‌ شعبان بی‌مخ و... در نوشته حاضر به خوبی معرفی شده‌اند.

 ۳۸۵ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7992-03-3 

چاپ ۱۳۸۲، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

شب به خیر آقای روزولت
لعنت بر سرنوشت
آخرین قطره خون مردم
موج نفت
فرامین اربابش
دشمنان نامرئی در همه جا
شما نمی دانید آنها چقدر شرورند!
یک پیرمرد بسیار زیرک
انگلیسی‌های کله پوک
آستین ها را بالا بزن شروع کن!
من می‌دانستم! آنها مرا دوست دارند
براق مثل یک گربه بزرگ

راهنمای دانلود کتاب همه مردان شاه

برای دانلود کتاب همه مردان شاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همه مردان شاه

نظرات کتاب همه مردان شاه

میثم محمدکریمی
۱۳۹۹/۶/۲۷
بنظرم کتاب خوبیه برای آشنایی با حوادث و رویدادهایی که در زمان گذشته اتفاق افتاده. تو این کتاب گریزی هم به روند رویدادها زده، که می‌تونه به ذهن ما برای درک رویدادها کمک کنه. در کل فکر میکنم باید هر ایرانی این سری کتاب‌ها رو بخونه تا با تاریخ گذشته کشورش آشنا بشه و بتونه رویدادهای در حال حاضر کشور رو بهتر درک کنه.
asad f
۱۳۹۵/۱۱/۲۶
کتاب جالبی است، لیکن مثل همه ترجمه‌ها اندکی جانب گرایانه است.
فاطمه رویین تن
۱۳۹۷/۱۱/۱۲
ممنونم کتاب خیلی خوبی بود.
مشاهد همه نظرات (۳)