دانلود کتاب همه چیز فرو می‌پاشد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همه چیز فرو می‌پاشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد، اثر چینوا اِچه‌بی و ترجمه کامروا ابراهیمی است. این کتاب یک رمان مدرن آفریقایی بر پایه‌ی الگو‌های کهن و از نخستین رمان‌های آفریقایی است که تحسین منتقدان جهان را برانگیخته و شاهکار اچه‌بی محسوب می‌شود.

کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد (Things fall apart) به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. بیشتر داستان در روستای اوموفیا در کرانه‌ی شرقی رود نیجر رخ می‌دهد و نزاع فرهنگ سنتی بومیان را با استعمارگران در سال‌های پایانی قرن نوزدهم به تصویر می‌کشد.

چینوا اِچه‌بی(Chinua Achebe) در انگلستان بزرگ شده و به انگلیسی تحصیل و تدریس کرده است. اثر او زبانی فاخر دارد و سرشار از ضرب‌المثل‌های فرهنگ شفاهی نیجریه است. چینوا اِچه‌بی برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی بوکر سال 2007 شده است. او بیشتر شهرتش را مدیون نخستین رمانش همه چیز فرومی پاشد است.

در بخشی از کتاب همه‌چیز فرومی‌پاشد می‌خوانیم:
دوباره طبل به‌صدا درآمد و فلوت نواخته شد. اکنون در خانه‌ی اگواگو با حضور ارواح نیاکان، که تازه از دل خاک بیرون آمده و به زبان رمزگونه‌ی خود به‌هم سلام می‌کردند، غوغایی از صداهای لرزان فضا را پُر می‌کرد: آرو اُیام دو دو دو دوآی! خانه‌ی اگواگوها رو به جنگل بود. و از جمعیت فاصله‌ی زیادی داشت. مردم فقط پشت خانه را می‌دیدند و طرح‌ها و نقش‌ونگاری که زنان برگزیده و مخصوص در فواصل زمانی معینی روی دیوار کشیده بودند. این زن‌ها هیچ‌وقت توی کلبه را ندیده بودند. هیچ زنی ندیده بود. آن‌ها با نظارت مردها دیوارهای بیرونی را بعد از شستن رنگ زده بودند. اگر هم تصوری از درون کلبه داشتند، تصورات خود را پنهان می‌کردند. هیچ زنی هرگز درباره‌ی قدرتمندترین و سرّی‌ترین آئین‌های دینی قبیله چیزی نمی‌پرسید.

آرو اُیام دو دو دو دوآی، مثل زبانه‌های آتش گرداگرد آن کلبه‌ی تاریک و دربسته دمیده می‌شد. ارواح نیاکانی قبیله بیرون بودند. در این لحظه بی‌وقفه بر ناقوس فلزی می‌کوبیدند و صدای فلوت، بلند و تیزآوا در این ناآرامی شناور بود. ناگهان اگواگوها ظاهر شدند. فریاد زن‌ها و بچه‌ها به‌هوا بلند شد و پابه‌فرار گذاشتند. این رفتار غریزی بود. به محض این‌که زنی اگواگویی را می‌دید فرار می‌کرد. وقتی که، مثل آن روز نُه روح از بزرگ‌ترین ارواح نقاب‌دار قبیله با هم بیرون می‌آمدند، منظره‌ی وحشتناکی می‌شد. حتی اِم‌بافو هم پابه‌فرار گذاشت که برادرانش او را گرفتند.

 ۲۰۸ صفحه، ۶۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-243-590-6 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۱۴۶۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب همه چیز فرو می‌پاشد

برای دانلود کتاب همه چیز فرو می‌پاشد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همه چیز فرو می‌پاشد
Saeed Pourali
۱۳۹۸/۱/۱۹
و چقدر همه چیز به سادگی فروپاشید.
کتاب عالی و یک ترجمه عالی.
Nima Sobhani
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
حتما حتما بخونید. بی‌شک وارد دنیای جدیدی میکنه مخاطب رو. اتفاقها و داستانهایی که هیچ وقت نشنیدید و نخوندید. اینکه تونستم روزگار افریقایی‌های سالهای دور رو مرور کنم و کنارشون باشم واقعا لذت بردم. چقدر دوست داشتنی بود و پایان غم انگیزی داشت.
ali forqhani
۱۳۹۷/۷/۳۰
عالی.. عالی.. عالی.. واقعا از خواندن رمانهای اروپایی خسته شدم. و این رمان ما را به جای دیگری می‌برد... دنیای شگفت انگیز افریقا..
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)