دانلود کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ

در کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ نوشته اردشیر کاویانی، پیچیده‌ترین اصطلاحات کامپیوتری که فروشندگان نمی‌خواهند شما بدانید را به ساده‌ترین شکل ممکن یاد می‌گیرید. خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ یک هنر است. هنری که اگر به درستی با آن آشنا نباشید سرتان کلاه می‌رود.

دیگر لازم نیست از کسی بپرسید کدام کامپیوتر یا لپ‌تاپ مناسب شما است. بعد از مطالعه این کتاب، شما هم می‌توانید به دیگران درباره خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ مشاوره بدهید. هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ برای کسانی نوشته‌ شده است که قصد دارند خودشان قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ را بشناسند و از این طریق بتوانند کامپیوتر و لپ‌تاپ مناسبی بخرند. امروز دیگر دنیای کامپیوتر آن‌ قدر کوچک نیست که بتوان گفت یک کامپیوتر خوب می‌خواهم یا یک کامپیوتر متوسط. عوامل متعددی در انتخاب شما دخالت دارند که باید آن‌ها را بشناسید. اگر می‌خواهید در هنگام خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ سرتان کلاه نرود و هزینۀ اضافی متحمل نشوید، این کتاب حتما به‌ کارتان می‌آید.

تمامی مطالب این کتاب آزموده و کاربردی و حاصل تجربه و دانش است، نه مطالبی گردآوری‌ شده از اینترنت و تجربه‌ نشده. در این کتاب، مثال‌ها و نکاتی گفته‌ شده که کافی است تنها یک ‌بار آن‌ها را با افراد حرفه‌ای مطرح کنید تا اطمینان یابید اطلاعاتتان کافی است و مطالبی که پیش رویتان قرار گرفته کاربردی و مفید است.

کتاب‌های مشابه دربارۀ خرید قطعات کامپیوتر، همگی ترجمه‌اند و فقط مشخصات قطعات کامپیوتری را مطرح می‌کنند و پر از تعریف‌هایی هستند که خود نویسنده نیز از آن‌ها سر در نمی‌آورد؛ ولی اردشیر کاویانی در این کتاب از ساده‌ترین تعریف‌ها و مثال‌های ممکن استفاده کرده‌ تا برای مخاطب فارسی‌ زبان گویا و ملموس باشد.

 در بخشی از کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ می‌خوانید:

برخی کارت‌های گرافیک را می‌توان طوری پیکربندی کرد که به‌ صورت اشتراکی به پردازش تصویر بپردازند. این تکنولوژی برای قدرت‌ بخشیدن به کار‌های گرافیکی و بازی‌ها طراحی ‌شده است و کارت گرافیک شما باید این قابلیت را پشتیبانی کند. دو شرکت بزرگ تولید کنندۀ پردازنده‌های گرافیکی، یعنی انویدیا و ای‌ام‌دی، هر کدام تکنولوژی منحصر به خود را طراحی کرده‌اند.

تکنولوژی SLI مربوط به شرکت انویدیا است و تکنولوژی CrossFire مربوط به شرکت ای‌ام‌دی است. برای استفاده از این تکنولوژی کافی است حداقل دو کارت گرافیک یکسان را خریداری و روی مادربرد متصل کنید. حواستان باشد مادربرد شما باید بیش از یک درگاه PCI-Express x16 داشته باشد و یکی از دو تکنولوژی SLI و CrossFire را پشتیبانی کند. برای مثال، اگر مادربردتان از تکنولوژی SLI پشتیبانی می‌کند، باید به‌ سراغ کارت‌های گرافیک اِنویدیا بروید. قطعۀ کوچکی به‌ نام Bridge روی مادربرد قرار دارد که باید آن را به کارت‌های گرافیک متصل کنید تا با یکدیگر همکاری کنند.

 ۱۶۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-274-141-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کامپیوترهای رومیزی
انواع کامپیوترهای رومیزی
معیار‌های انتخاب کامپیوتر
مغز متفکر کامپیوتر؛ پردازندۀ مرکزی
قلب بدون تپش؛ مادربرد (برد اصلی)
حافظۀ اصلی (رم کامپیوتر)
حافظۀ جانبی (هارددیسک‌ها و حافظه‌های اس‌اس‌دی)
کارت گرافیک
درایو دی‌وی‌دی
منبع تغذیه (POWER)
کیس کامپیوتر
مانیتور (نمایشگر)
صفحه‌کلید (کیبورد)
ماوس
اسپیکر
وِب‌کم (دوربین کنفرانس)
فصل دوم: کامپیوترهای آماده
کامپیوترهای آل‌این‌وان
فصل سوم: لپ‌تاپ
دسته‌بندی لپ‌تاپ‌ها
انتخاب لپ‌تاپ مناسب
ارتقای لپ‌تاپ
لپ‌تاپ‌هایی با کاربرد خاص
کدام لپ‌تاپ مناسب کار شماست؟
فصل چهارم: لوازم جانبی
چرا باید از لوازم جانبی استفاده کنیم؟
انواع لوازم جانبی
کیف لپ‌تاپ
پایۀ خنک‌کنندۀ لپ‌تاپ (CoolPad)
اِستند لپ‌تاپ (Stand)
ماوس و کیبورد اکسترنال
برچسب حروف فارسی کیبورد
دیسک‌درایو اکسترنال
هاب یواِس‌بی
ماوس‌پد
قلم نوری
محافظ برق
تبدیل سه‌شاخه به دوشاخه
کابل HDMI

راهنمای دانلود کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ

برای دانلود کتاب هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر خرید کامپیوتر و لپ‌تاپ
Bookworm ⚡️
۱۳۹۷/۴/۲۴
به نظر شما الان میشه لپ تاپ خرید
علی خاوری
۱۳۹۷/۱۱/۳
عالی خیلی من توی پیج اینستاگرامم درمورد کتابش تبلیغ میکنم تا بیان بخونن
مصیب مسلمی
۱۳۹۷/۴/۲۵
خوبه دوستان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۹)