معرفی و دانلود کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

عکس جلد کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت اثر رولف دوبلی، نویسنده کتاب مشهور «هنر شفاف اندیشیدن» است. این کتاب شگفت‌انگیز تفکر شما را دگرگون خواهد کرد.

کتاب هنر خوب زیستن (The Art Of The Good Life)، مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب است. پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادکامی، از دوری گزیدن بدون احساس گناه از فناوری‌های روز گرفته تا پرداخت سرخوشانه جریمه‌های پارک ممنوع که هدف‌شان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. این نکته‌ها شاید نتوانند تضمین کننده یک زندگی خوب باشند، اما دست‌کم شانس بیشتری برای رسیدن به آن را در اختیارتان می‌گذارند (چیزی که همۀ ما خواهانش هستیم.)

از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل‌ دهندۀ یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این‌ که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جست‌وجوی شادی باشیم، یا این‌که صرفاً از غم و ناراحتی دوری کنیم؟

هر نسلی به شکلی متفاوت با این پرسش‌ها مواجه می‌شود اما پاسخ‌ها همواره به‌طور اساسی مأیوس‌ کننده‌اند؛ چون ما دائماً در تلاش برای رسیدن به یک اصل یا یک قانون واحد هستیم؛ در حالی‌ که چنین نوش‌دارویی وجود خارجی ندارد. دنیا آن‌قدر پیچیده‌ است که خلاصه‌ کردنش در یک نظریه یا تعدادی اصل علمی غیرممکن است. آن‌چه باید برای خوب زیستن رخ‌ دهد در ذهن ما است. ما به یک جعبه‌ ابزار ذهنی نیاز داریم، مجموعه‌ای متشکل از ابزارهایی که امکان فهم بهتری از جهان را به ما می‌دهند.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) از این موهبت برخوردار است که می‌تواند بهترین ایده‌های دنیا را بیابد و آن‌ها را به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب کند که ارزش نهایی مجموع آن‌ها از ارزش تک‌تک آن اجزا بیش‌تر شود. او در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نیز چنین کرده بود و حالا آن را در هنر خوب زیستن نیز تکرار کرده است.

در بخشی از کتاب هنر خوب زیستن می‌خوانیم:

هر هفته، پانزده دقیقه از وقت خود را صرف تمرکز بر روی خطرات فاجعه‌بار احتمالی کنید که ممکن است در زندگی‌تان پیش بیاید. سپس همه‌چیز را فراموش کنید و در بقیۀ هفته، خوش‌حال باشید و به چیزی فکر نکنید. به آن کاری که در آن پانزده دقیقه انجام می‌دهید، در اصطلاح پیش‌مرگ می‌گویند. برای مثال تصور کنید که ازدواجتان به وضعیت بحرانی رسیده، ورشکسته شده‌اید و حتی یک سکتۀ قلبی هم کرده‌اید. حال باید برگردید به تحلیل فرآیندی بپردازید که باعث بروز چنین فجایع (خیالی) شده‌است. باید دقیقاً عاملان اصلی را پیدا کنید. در گام نهایی باید این مشکلات را شناسایی کنید. به این ترتیب بدترین حالت فجایع دیگر هیچ‌وقت در زندگی شما رخ نمی‌دهند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
1. حسابداری ذهنی
2. هنر ظریف تصحیح
3. میثاق
4. تفکر جعبه سیاه
5. ضدبهره وری
6. هنر منفی خوب زیستن
7. لاتاری تخمدانی
8. توهم خوداندیشی
9. خطر روراست بودن
10. پاسخ منفیِ پنج ثانیه ای
11. فریبِ تمرکز
12. از چیزهایی که می‌خرید اثری باقی نمی‌ماند
13. پولِ گورِ بابات
14. دایرۀ شایستگی
15. راز ایستادگی
16. سرکوب‌ کردن ندای درون
17. زندان خوش‌نامی
18. توهم "پایان تاریخ"
19. معنای کوچک‌تر زندگی
20. دو خودِ شما
21. بانک خاطره
22. داستان‌های زندگی دروغ اند
23. مغالطۀ "مرگ نیکو"
24. گرداب ترحم به خود
25. لذت جویی یا خوش‌روانی
26. دایرۀ کرامت/ قسمت اول
27. دایرۀ کرامت/ قسمت دوم
28. دایرۀ کرامت/ قسمت سوم
29. کتاب نگرانی‌ها
30. آتشفشان نظرات
31. سنگر ذهنی شما
32. حسادت
33. پیش‌گیری
34. فرآیند آرامش ذهنی
35. دام تمرکز
36. طبق قاعده؛ کمتر بخوانید، اما دو بار بخوانید
37. دام تعصب
38. تفریق ذهنی
39. نقطۀ حداکثر تأمل
40. پا در کفش دیگران
41. توهم تغییر دنیا/قسمت اول
42. توهم تغییر دنیا/قسمت دوم
43. مغالطۀ "جهان عادل"
44. آیین بارپرستی
45. اگر فقط با خودتان مسابقه بدهید، امکان ندارد شکست بخورید
46. مسابقۀ تسلیحاتی
47. دوست شدن با بیگانه‌ها
48. مسئلۀ منشی
49. انتظارات مدیریتی
50. قانون استرجن
51. در ستایش فروتنی
52. موفقیت درونی
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت
نویسنده
مترجمامید کریم پور، علی اکبر نصرالهی
ناشر چاپینشر مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۵
زبانفارسی
شابک978-600-8067-39-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

Ali Abdi
۱۳۹۷/۴/۱۲
یه ستاره کم تر دادم به دو دلیل
۱. اول اینکه در کتاب گفته شده موفقیت‌ها و جایگاه شما در جوامع کاملا اتفاقی است و دست شما نیست پس متواضع باشید به نظر من اینطور نیست شما شاید موفق به دنیا نیایین اما مطمعن باشید موفق موندن شما دست خودتونه و اینکه کجا و درچه شرایطی زندگی کنید...
۲. اینکه قطب نمای شما
احساسات قابل اطمینان نیستن به طور کامل درست نیست
احساسات به دودسته تقسیم میشن دسته اول احساسات آنی و براساس محیط شکل میگیرن مثل خشم و نفرت و احساسات نفسانی و...
دراین مورد با نویسنده موافقم که قابل اطمینان نیست اما دسته دوم الهامات و احساستی هستن که در عمق وجود ما شکل میگیرن احساستی که اتفاقی به وجود نمیان و ازطرف خداوند و کائنات برای ما فرستاده میشن و نباید با اونها هم مثل یک پرنده در حال گذر رفتار کرد...
ولی دربقیه موارد کتاب عالیه و توصیه میکنم بخونید
haleh kordhaghi
۱۳۹۷/۱۰/۲
همه این کتاب‌ها زمانی مفید هستن که تو زندگیمون از اونا استفاده کنیم اونم زمانی امکان پذیر هست که نکاتی از کتاب رو یاداشت کنیم. این کتاب هم جز کتابهای هست که نیاز داره عمیق و چندین بار بخونیمش.
یه پیشنهاد هم برا کتابراه دارم خیلی خوب میشه اگه امکان هایلایت کردن رو اضافه کنید😊
Majid Afshari
۱۳۹۷/۲/۱۱
افراد زیادی را دیدم که پس از مطالعه کتاب‌های مختلف در زمینه موفقیت دچار این توهم می‌شوند که همه چیز را می‌توانند تغییر دهند و پس از مدتی دچار سرخوردگی می‌شوند (تجربه شخصی بنده نیز هست). به افرادی ازین دست مطالعه این کتاب و کتاب "هنر شفاف اندیشیدن" از همین نویسنده را به شدت توصیه می‌کنم. اطمینان دارم که پس از مطالعه این کتاب‌ها قطعاً زندگی آسوده تری خواهند داشت.
امیر کامیاب
۱۳۹۸/۷/۱۹
بنظر من این کتاب با اکثر کتاب‌های با موضوع مشابه خیلی متفاوته و بسیار تاثیر گذاره، مطالعه این کتاب به آدم احساس آرامش میده و خسته کننده نیست. چون تعداد میانبرهاش زیاده باید هر از گاهی مجدد کتاب دوباره خونی بشه تا کاملا ملکه ذهن بشه و بشه ازش بعنوان یک دستورالعمل در زندگی بهره برد.
Reza .r
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شاید یکسری ایرادها داشته باشه خوب قطعا تمام مباحث یک کتاب نمیتونه کاملا درست و دقیق باشه ولی مطالعه این اثر کاملا ضروری چون از خیلی جهت‌ها مطالب را واقع‌گرایانه مطرح کرده وگاهی بیرون آمدن از رویا و کمال‌گرایی میتونه تلنگری برای بیداری و موفقیت همیشگی ما باشه
امين
۱۴۰۱/۴/۱۷
این کتاب فوق العاده بود.
یک موضوعی به نام لاتاری تخمدانی رو مطرح کرد که ثابت میکنه واقعا شانس توی زندگی فاکتور اصلی محسوب میشه از بدو تولد!!! (کی تعیین میکنه یه نفر تو امریکا به دنیا بیاد یا تو یه کشور فقیر و جنگ زده؟؟!!) پس خیلی به داشته‌ها و دستاوردهامون نباید بنازیم …
بابک ارد
۱۳۹۸/۷/۱۳
واقع‌گرایانه نوشته شده. مانند دیگر کتابش یعنی هنر شفاف اندیشیدن. ممکنه مانند نظراتی که هر نویسنده‌ی باارزش دیگه‌ای هم داره، ما با همه‌ی دیدگاه‌هاش موافق نباشیم. ولی اونچه که مسلمه اینه که هر کدوممون چیزای ارزشمندی‌ از این کتاب پیدا میکنیم.
Zahra Kt
۱۳۹۸/۲/۲۷
برعکس خیلی از کتاب‌های روانشناسیه، یه سری چیزایی رو مطرح می‌کنه که واقعا برخورد میکنی در زندگیت، با خیلی از مواردی موافق بودم ولی با یک سری چیزا نه، چون دید من به دنیا ممکنه با نویسنده کلا فرق داشته باشه. ولی خواندنش خوبه توصیه میکنم....
مهرداد حسینی
۱۳۹۷/۱/۱۴
سلام تبریک سال نو 1397، میخوام مبحثی رو باز کنم، هر کدوم از دوستانی که مایلند اون بحث یا شماره اون مطلبی که به نظرشون بیشتر از بقیه در نظر ایشون یا زندگیشان موثر بوده را عنوان کنه و اگه شد مختصری دلیلشم بگه، با تشکر از همه
Mohsen Zolfaghari
۱۳۹۸/۷/۲۷
بسیار خوشحالم که وقتم را صرف خواندن این کتاب کردم. کتابی بسیار مفید و کاربردی بود که قطعا می‌تواند در اصلاح دیدگاه اشتباه ما آدم‌ها به زندگی و تغییر در جهت مثبت و موفقیت روزافزون موثر باشد. مطمئنا این کتاب را به عزیزانم معرفی می‌کنم.
صهبا حلاوتی
۱۳۹۸/۶/۳
کتاب مفیدیه تو هر فصلش علاوه بر موضوع اصلی‌ نکته‌های خیلی‌ جالب و کلیدی داره برای هر خواننده‌ای قابل درکه
فقط مشکل کوچیکی‌داشت فلش زدن به فصل‌های خیلی بعد خودش داشت طوری‌که پیوستگی مطلب مورد نظر تا رسیدن به اون مطلب از بین میرفت
ر منتظری
۱۴۰۰/۱/۱۳
خلاصه این کتاب راهنمای عملی زندگی... هر بار که دوباره مرور میکنی میبینی جاهایی از کتاب فراموشت شده و آسیب‌ش دیدی.. و ناراحتی چرا دم دست نبوده و به موقع مرورش نکردی.. این از اون دسته کتاب‌هایی هست که از نون شب واجبتره
مهدی احمدزاده
۱۳۹۹/۱/۱۴
به نظر من این کتاب رو باید نوت برداری موردی کرد و در زندگی روزانه تمرین کرد اگر چند مورد هم به صورت عادت در زندگی در بیاد خیلی خوبه اکثر موارد از ۵۲ مورد تکرار مکررا ت دیگر نویسندگان بود مجموعا خوب بود
احمد ناظری
۱۳۹۸/۴/۲۰
البته به مترجم اعتماد ندارم چون بعضی جملاتش نارسا است و فکر میکنم بعضی جاها اشتباه ترجمه کرده. خوب میدانید که گاهی یک حرف، معنی جمله را تغییر می‌دهد اما ۳ بار آنرا خواندم و یکبار هم با تفسیر برای همسرم خواندم.
Saeedeh Tehrani
۱۳۹۷/۱۱/۱
خوبی این کتاب اینه که مثل کتابهای دیگه شعار نمیده و سراغ پیامهای کلیشه‌ای نرفته. بنظر من این کتاب ارزش خوندن داره
مشاهده همه نظرات ۱۲۴

راهنمای مطالعه کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

برای دریافت کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.