دانلود کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت

نیل مک دونالد در کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت با نگاهی تیزبینانه به بازی‌های صورت گرفته در طی 30 سال گذشته قصد دارد تا تحلیلی دقیق و مفهومی از معنای استراتژی ماورای هر حرکت، در شطرنج ارائه دهد.

فقط قدرت محاسبه نیست که یک استاد بزرگ را از یک شطرنج‌باز متمایز می‌کند، توانایی یک استاد بزرگ در خلق یک طرح و رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب است. بر همین اساس نیل مک دونالد (Neil McDonald) سعی دارد تا در کتاب هنر طرح‌ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت (The art of planning in chess: move by move) گامی استوار و مستحکم در مسیر یادگیری استادانه‌ی طرح‌ریزی در شطرنج بردارد.

اما نخست باید دریافت طرح‌ریزی در شطرنج چیست؟ اگر پاسخی کامل و منطقی به این پرسش دارید و نیازی نمی‌بینید کیفیت دانش و مهارت خود را در این حوزه تغییر دهید، شاید خواندن این کتاب کمک چندانی به شما نکند. اما اگر آمادگی دارید و حاضر هستید در صورت دریافت یک تعریف جامع و کامل از هنر طرح‌ریزی در شطرنج، دانش و عقیده‌ی خود را تغییر داده یا اصلاح نمایید، اطمینان داشته باشید که راه درستی را انتخاب کرده‌اید.

طرح‌ریزی، مفهومی رایج و حتی بسیار آشنا برای همه‌ی شطرنج‌بازان دارد اما در میان آثار ترجمه شده منبع قابل اعتمادی در این باره نمی‌توان یافت. آشنایی با این کتاب و تعریفی که از طرح‌ریزی در شطرنج در اثنای این کتاب آمده، نه تنها روشن می‌کند که دانش ما از موضوع چندان کامل نیست بلکه نشان می‌دهد که منابع مناسبی وجود دارند که می‌توانند این موضوع را به خوبی توصیف نمایند.

نیل مک دونالد را بیشتر بشناسیم:

نیل مک دونالد بازیکنی برجسته و با تجربه در بازی‌های شطرنج بود که در طول فعالیت‌های حرفه‌ای خود افتخارات شطرنجی بسیاری را از آن خود کرد. او در حال حاضر از مربیان و نویسندگان مشهور در این رشته به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت می‌خوانیم:

یکی از خطرات پذیرش بی‌قید و شرط الگوی ذهنی، خطرِ از بین رفتن قدرت خلاقیت است و این امکان وجود دارد که ما چشم خود را به روی ویژگی‌های متفاوت یک وضعیت ببندیم. ویژگی تا حدودی خطرناک دیگر پذیرش کورکورانه‌ی تئوری شروع بازی است. بخصوص اگر هیچ اشاره‌ی واضح و آشکاری به نکات مهم تئوری نشود.

یک استاد بزرگ در سطوح بالا، به ‌طور معمول تمام ویژگی‌های حیاتی یک شطرنج‌باز بزرگ را داراست. دانش عمیق شروع بازی، قدرت بدنی بسیار بالا، روحیه‌ی جنگنده و توانایی محاسبه‌ی سریع و دقیق. بازیکنان بسیاری هستند که با وجود داشتن سلامتی کامل و اشتیاق بسیار برای یادگیری و استفاده از آرشیوهای بزرگ شطرنج، هرگز قادر نیستند به سطوح بالای شطرنج دست یابند. به راستی این گروه از بازیکنان از فقدان کدام عامل رنج میبرند؟

 ۱۸۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7552-33-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: ستون‌های حاصلخیز
بخش دوم: قطرهای خطرناک
بخش سوم: بهره‌برداری از نقاط ضعف پیاده‌‌ها
بخش چهارم: امواج خروشان مرکز
بخش پنجم: پیاده ‌ها
بخش ششم: حفره‌های مخوف

راهنمای دانلود کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت

برای دانلود کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت

نظرات کتاب هنر طرح ریزی در شطرنج، حرکت به حرکت

مجید رمضانی
۱۳۹۹/۳/۱۱
کتاب خوبیه... اما به نظر من عالیه...
بهادر مردانی
۱۳۹۹/۷/۲۰
کتاب خیلی خوبی هستش
مشاهد همه نظرات (۲)