معرفی و دانلود کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی

عکس جلد کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی
قیمت:
14500 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی

کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی نوشته‌ی جیم استرن به الزام و نیاز هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در فرایند بازاریابی و جذب مشتری بیشتر برای یک کسب و کار می‌پردازد و جنبه‌های مختلف تاثیر تکنولوژی بر پیشی گرفتن از رقبا و حفظ مشتریان را شرح می‌دهد.

درباره کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی:

جیم استرن (Jim Sterne) سخنران معروف، ‌نویسنده و مشاور بین‌المللی در زمینه بازاریابی الکترونیک در این کتاب، مباحثی کلی در زمینه هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی ارائه شده است.

کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی (Artificial Intelligence for Marketing) مشتمل بر یازده فصل است. فصل اول، مقدمه‌ای است برای آشنایی با هوش مصنوعی و داده‌های مورد استفاده هوش مصنوعی در بازاریابی. فصل دوم، مقدمه‌ای در خصوص یادگیری ماشین، انواع یادگیری نظارت نشده، نظارت شده و تقویتی و اصطلاحات آماری ارائه می‌کند. فصل سوم، مسئله‌های مختلف حوزه بازاریابی را مطرح و بر این موضوع تاکید می‌کند که برای استفاده از هوش مصنوعی بایستی مسئله بدرستی مشخص شده باشد. فصل چهارم به کاربردهای هوش مصنوعی برای جلب توجه مشتریان و نظارت بر رسانه‌های اجتماعی می‌پردازد و مباحثی در مورد افزایش آگاهی و بهینه‌سازی تبلیغات و اولویت‌بندی سرنخ‌ها ارائه می‌کند. در فصل پنجم، کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه ترغیب و متقاعدسازی مشتریان و راهکارهای جذاب کردن اپلیکیشن‌ها یا وبسایت‌ها برای خرید ارائه می‌شود.

فصل ششم به ارائه راهکارهای هوش مصنوعی برای حفظ مشتریان و توجه به احساسات آنان می‌پردازد. فصل هفتم، مثال‌هایی از پلتفرم‌های هوش مصنوعی در زمینه بازاریابی و ویژگی‌های آن‌ها را مطرح می‌کند. فصل هشتم به مواردی اشاره می‌کند که در آن، ماشین‌ها دچار خطا می‌شوند و پیامدهای ناخواسته‌ای را به همراه می‌آورند. همچنین مباحثی در مورد اخلاق در هوش مصنوعی نیز در این فصل مطرح می‌شود. فصل نهم به استفاده استرتژیک هوش مصنوعی در بازاریابی، تعیین اهداف و معیارهای ارزیابی موفقیت می‌پردازد. فصل دهم با نحوه آموزش ماشین و اعتبارسنجی فرایندها سر و کار دارد. و در فصل یازدهم، مباحثی در مورد آینده هوش مصنوعی و ربات‌های دستیار ارائه می‌شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی گام منطقی بعدی در رایانش است: یک برنامه که می‌تواند به‌خودی‌خود از امور سر در بیاورد، برنامه‌ای که می‌تواند خود را مجدداً برنامه‌ریزی کند، کشف کند که کدام عناصر یا خصیصه‌ها در یک خوشه از داده‌ها بیشترین قابلیت پیش‌بینی را دارند، حتی وقتی انبوهی از انواع مختلف داده‌ها وجود داشته باشد و می‌تواند مرتبط‌ترین ویژگی‌ها را مشخص کند و تعیین نماید که کدام یک واجد رسیدگی است و کدام یک را باید نادیده گرفت.

هوش مصنوعی می‌تواند درباره داده‌ها و از همان داده‌ها قوانینی استخراج کند و خصیصه‌هایی با بیشترین قدرت پیش‌بینی را در برابر هم قرار دهد تا به پرسشی پاسخ دهد یا توصیه‌ای ارائه کند و میزان ارتباط هر خصیصه را مورد بررسی قرار دهد و نتیجه‌گیری کند. هوش مصنوعی می‌تواند رشد کند و با هر بار تکرار، تکامل پیدا کند. هم چنین می‌تواند نظر خود درباره محیط و ارزیابی خود از محیط را بر مبنای اطلاعات جدید یا نتایج آزمایش تغییر دهد و از همه مهم‌تر خود را برنامه‌ریزی کند.

کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب از جمله آثاری است که متخصصان علم داده‌ها باید برای همکاران بازاریاب خود بخرند تا به آن‌ها کمک کنند که بدانند در دپارتمان علم داده‌ها چه می‌گذرد. هم چنین مناسب کسانی است که باید با آثار وسیع این نوع جدید از داده‌پردازی به منظور درک مسیر پیش روی خود در توسعه‌ی کسب و کار آشنا شوند.

جملات برگزیده کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی:

- فراموشی (و بخاطر آوردن) ویژگی‌های ذاتی انسانی است و مستدلاً در بستر اجتماعی ضروری است. برای کمک به مردم در جهت مذاکره درباره دنیای دیجیتال، نیازمند ابداع الگوریتم‌هایی هستیم که کارکرد ما به عنوان انسان را به طرق مفید تقلید کند.

- علوم، هر کدام با تلاش در مسیر خود، تاکنون به ما آسیب کمی رسانده‌اند؛ اما روزی ترکیب شدن دانش گسسته، چشم‌انداز هولناکی از واقعیت و موقعیت وحشتناک ما در آن جا را در برابرمان می‌گشاید و ما یا از این افشاء، دیوانه می‌شویم یا از نور به سوی صلح و امنیتِ عصر تاریک جدیدی می‌گریزیم.

- در همه انواع سیستم‌های خودکار اشتباه وجود دارد. مردم اشتباه می‌کنند. این‌گونه است که ما یادمی‌گیریم. هوش مصنوعی می‌تواند یاد بگیرد و به همین دلیل است که وقتی هر سیستم خاصی به خوبی آموزش ببیند، ما قادر خواهیم بود کارهای خیلی بیشتر، بهتر و با اشتباهات کمتری انجام دهیم.

- با استفاده از هر فناوری جدید، شما باید در مورد اعتماد به آن فکر کنید و یکی از راه‌های توسعه اعتماد، شفافیت و مجموعه‌ای از اصول است.

- انسان‌ها در حال هدایت فناوری هستند، اما در مرحله آخر، انسان‌ها محدودیت‌ها را وضع می‌کند و ماشینی شدن را شروع می‌کنند. انسان‌ها همچنین تفکر دستیابی به موفقیت دارند که ماشین فاقد آن است.

در بخشی از کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی می‌خوانیم:

ماشین‌ها، کودکانی بزرگ هستند

یادگیری ماشین به سه شیوه رخ می‌دهد: نظارت شده، نظارت نشده و از طریق تقویت، درست مثل کودکان.

اگر شما بچه گربه‌ای را به کودک خود معرفی کنید و چندین مرتبه آنرا پیشی خطاب کنید، نهایتاً کودک بعد از شما آنرا تکرار خواهد کرد. به کودک، بچه گربه دیگری نشان دهید، او بی اختیار خواهد گفت: "پیشی!" و از اینکه آن گربه، اسمی دارد و او آن را می‌شناسد خوشحال می‌شود. هر بار که او با یک گربه برخورد کند، خواهد گفت: پیشی!.

این کودک روزی به یک توله سگ برخواهد خورد و البته خواهد گفت پیشی! اکنون، بخاطر اشتباهش در موقعیتی عجیب و ناخوشایند قرار می‌گیرد. هیچ گربه‌ای وجود ندارد. آن یک سگ است. شما حرف او را تصحیح می‌کنید و او مدت زمانی را صرف این موضوع می‌کند و از اینکه آیا مورد بعدی بچه گربه است یا توله سگ، مردد خواهد بود.

اشاره کردن به گربه و بیان اینکه آن یک پیشی است، یک یادگیری نظارت شده است. شما به او یک مثال به همراه یک برچسب ارائه کرده‌اید. اصلاح کودک، وقتی که اشتباهی انجام می‌دهد و تشویق وی وقتی که کاری را درست انجام می‌دهد، یادگیری تقویتی نام دارد. در نهایت، هنگامی که کودک کمتر و کمتر اصلاح شود و هنگام انجام درست کار، تشویق شود اعتماد به نفسش رشد پیدا می‌کند.

یادگیری نظارت نشده زمانی اتفاق می‌افتد که کودک تنها است. او یک اسباب بازی را می‌اندازد و آن اسباب بازی، پس می‌جهد و یا نمی‌جهد، و او چیزی را در مورد ماهیت توپ در مقایسه با حیوانات اسباب بازی یاد می‌گیرد. او قاصدکی را می‌خورد و می‌فهمد که تلخ است. او تصادفاً چیزی به کودکی دیگر می‌گوید و در می‌یابد که آن حرف‌ها ممکن است آن کودک را ناراحت کند.

باب پیج بعد از اشتغال در بخش تحلیل آماری در یاهو، سپس ای-بی، و بعد بعنوان نایب رییس تولید در شرکت هورتون ورکز، به استراحت پرداخت تا از شعف تضمین حیات ژن‌هایش لذت ببرد. تجربیات وی، بازتاب آنچه گفته شد می‌باشد.

در حال تماشای دختر 20 ماهه‌ام بودم که داشت مفاهیم جدیدی را یاد می‌گرفت و آن‌ها را تعمیم می‌داد. زمانی که زنی در پارک عبور می‌کرد دخترم به آن زن اشاره کرد و گفت "مامان!"، در ابتدا گیج شدم، اما در نهایت فهمیدم که او منظورش این بود که "آن زن در زمره افرادی است که به او مامان می‌گویند "، در برابر "آن زن مامان من است". اکنون او اصطلاحات را برای محدوده وسیعی از چیزها بکار می‌برد، -این تکه کلم بروکلی، بابا است، این یکی مامان است و این یکی کودک است-. او زنبوری را روی گل اسطوخودوس دید و گفت زنبور! و در ادامه گفت مامان! و من مجبور شدم که بگویم: بله آن یک زنبور است، اما ممکن است یک مامان نباشد. او اندکی فکر کرد و گفت آن زنبور، باباست. مشاهده کل فرایند جذاب بود.

تلاش برای توضیح مفهوم رنگ به او بدون توصیف ویژگی‌های نور واقعاً گیج‌کننده است، مخصوصاً اینکه تنها یک رنگ آبی وجود ندارد. این امر مرا وادار به تفکر راجع به این موضوع کرد که چگونه سیستم‌های هوش مصنوعی فعلی واقعاً هر چیزی را می‌دانند یا می‌توانند قوانین و روابط ساده را تعمیم دهند بجای اینکه انبوهی از داده‌های آموزشی (تاریخی) را به منظور کسب الگوهایی که قابل تطبیق در برابر داده‌های موثر هستند حفظ کنند.

ماشین‌ها نیز مثل کودکان از داده‌ها چیزهایی می‌آموزند. با تخصیص داده‌ها و زمان زیاد، آن‌ها در برخی چیزها واقعاً مهارت پیدا می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه نویسنده
مقدمه مترجمان
فصل اول- به آینده خوش آمدید
به بازاریابی خودکار خوش آمدید
به کاربرد هوش مصنوعی در بازاریابی خوش آمدید
این کتاب مناسب چه کسانی است؟
آینده درخشان
اگر هوش مصنوعی خیلی گران باشد، آیا باز هم خیلی مهم است؟
با این اوصاف هوش مصنوعی چیست؟
چتر هوش مصنوعی
ماشینی که یاد می‌گیرد
آیا به آن جا رسیده‌ایم؟
بزرگ‌ترین موانع یادگیری ماشین
بزرگ‌ترین دارایی یادگیری ماشین
آیا ما واقعاً قابل محاسبه هستیم؟
فصل دوم- مقدمه‌ای بر یادگیری ماشین
دلایلی که متخصصان علم داده‌ها بایستی این فصل را بخوانند
دلایلی که متخصصان بازاریابی باید این فصل را بخوانند
ما فکر می‌کنیم خیلی باهوش هستیم
اصطلاحات خود را تعریف کنید
تمامی مدل‌ها اشتباه هستند
مدل‌های مفید
مطالب بیش از حد برای تفکر
ماشین‌ها، کودکانی بزرگ هستند
جایی که ماشین‌ها می‌درخشند
قوی در برابر ضعیف
ابزاری مناسب برای شغل مناسب
تصمیم بگیرید
یک الگوریتم برای کنترل همه آن‌ها؟
پذیرش تصادفی بودن
کدام فناوری، بهترین است؟
برای افرادی که ذهنیت آماری‌تری دارند
چه مطالبی را در این فصل آموختیم؟
فصل سوم- حل مساله بازاریابی
بازاریابی یک به یک
تبلیغات یک به چند
چهار P آمیخته بازاریابی
چه چیزی یک متخصص بازاریابی را هشیار نگه می‌دارد؟
سفر مشتری
ما واقعاً هرگز نخواهیم دانست
چگونه به مخاطبین متصل شوم؟ اجازه دهید تا روش‌ها را بشمارم
چرا به مخاطبین متصل شویم؟ برندسازی
مدل سازی آمیخته بازاریابی
اقتصادسنجی
ارزش طول عمر مشتری
بازاریابی یک به یک- میم
بازاریابی با استفاده از تجربه و شهود
بازاریابی در چند کلمه
بنظر میرسد مسئله چه چیزی باشد؟
فصل چهارم- استفاده از هوش مصنوعی برای جلب توجه مشتریان
تحقیقات بازار: به دنبال چه کسانی هستیم؟
تقسیم بندی بازار
افزایش آگاهی
مشارکت در شبکه‌های اجتماعی
در زندگی واقعی
دنیای صنعتی
فصل پنجم- استفاده از هوش مصنوعی برای متقاعدسازی
تجربیات درون فروشگاه
پشت تلفن
تجربه درون سایت- واکاوی وب
تجارت
بستن معامله
بازگشت به آغاز: اسناد
فصل ششم- استفاده از هوش مصنوعی برای حفظ و نگهداری مشتریان
رشد انتظارات مشتری
حفظ و رویگردانی
بازگشت‌های ناخشنود بسیار زیاد
احساسات مشتری
خدمات مشتری
خدمات مشتری پیشگو
فصل هفتم- پلتفرم بازاریابی هوش مصنوعی
هوش مصنوعی تکمیلی
ابزارهای بازاریابی حاصل از زبان برنامه نویسی Scratch
مختصری درباره واتسون
مال خود را بسازید
فصل هشتم- جایی که ماشین‌ها درست کار نمی‌کنند
ابزار کار برابر با کارگر نیست
اشتباهات ماشین
خطاهای انسانی
اخلاق در هوش مصنوعی
راه حل؟
آنچه ماشین‌ها هنوز یاد نگرفته‌اند
فصل نهم- نقش استراتژیک شما در بکارگیری هوش مصنوعی
شروع به کار کردن، مشتاق بودن
هوش مصنوعی برای تاثیرگذاری بر انسان‌ها
مشارکت در محل کار
نقش شما به عنوان مدیر
مقام و موقعیت خود را بشناسید
هوش مصنوعی برای بهترین روش‌ها
فصل دهم- آموزش ماشین
چگونه یک دراگون را آموزش دهیم.
در حال حل چه مشکلی هستید؟
چه چیزی فرضیه‌ای خوب ایجاد می‌کند؟
مزیت انسانی
فصل یازدهم- آینده چه به همراه خواهد داشت
مسیر آینده
ماشین، خودت را آموزش بده!
ظرفیت هوشمند به عنوان یک خدمت
داده‌ها به عنوان مزیت رقابتی
ماشین‌ها تا کجا پیش می‌روند؟
ربات شما، برند شما است
هوش مصنوعی من با هوش مصنوعی شما تماس می‌گیرد
محاسبه فردا
واژه نامه
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی
نویسنده
مترجمسید محمد طباطبایی نسب، فرشته راستی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات370
زبانفارسی
شابک978-622-735319-8
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
14500 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی

احسان فروزنده
۱۴۰۲/۹/۶
کتاب، کتاب خوبیست، اما همانند بسیاری از کتب ترجمه شده داخلی، در برخی موارد از گوگل ترنسلیت استفاده شده و ترجمه‌ها در سایر بخش‌ها بسیار آماتوری بوده و برخی غیرقابل فهم می‌باشد. در مجموع کتب ترجمه شده در داخل کشور، از کیفیت نازلی برخورد هستند و ترجمه با گوگل ترنسلیت و چاپ کتاب بی کیفیت به شخصیت و شعور مخاطب توهین می‌نماید.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی

برای دریافت کتاب هوش مصنوعی و کاربردهای آن در بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.