دانلود کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز

  • از: مهدی اکبری گلزار
  • ناشر: انتشارات ماهواره
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز

کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز نوشته‌ی مهدی اکبری گلزار، به تحلیل تأثیرات اجتماعی - فرهنگی مناطق آزاد می‌پردازد.

فصل اول این اثر در مورد برنامه‌های توسعه‌ی منطقه است. در فصل دوم نظریات مرتبط با این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد و سعی شده است چارچوبی مفهومی برای مطالعه‌ی پیش رو از آن استخراج گردد. در فصل سوم ملاحظات روش‌شناسی مورد استفاده، کنکاش و به وضوح مطرح گردیده‌اند. در فصل چهارم تغییرات هویتی به وجود آمده در شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفته تا نشان دهد چگونه شهر تبریز از یک شهر فرهنگی و تاریخی تبدیل به یک شهر مصرفی و نمایشی گردیده است.

به طور کلی هدف از نگارش کتاب حاضر شناخت تأثیرات مناطق آزاد بر فرهنگ جامعه از طریق مطالعه‌ی موردی منطقه‌ی آزاد ارس شهر تبریز است. به همین منظور در فصل پنجم تحلیلی تجربی از تجربه‌ی زیسته‌ی مردم شهر تبریز در رابطه با مناطق آزاد مورد بحث قرار گرفته و نمونه‌هایی از نظرات آن‌ها نیز برای روشن‌تر شدن مباحث آورده شده است.

در مجموع از 50 نفر مصاحبه گرفته شده که 12 مصاحبه چه در هنگام مصاحبه و چه در حین پیاده نمودن آن‌ها با توجه به شرایط محیطی و شرایط پاسخ دهی مشارکت کنندگان کنار گذاشته شده‌اند. چند مصاحبه نیز در مرحله‌ای که به تکرار رسیده برای اطمینان بیشتر با رجوع به میدان گرفته شده است. در مجموع 28 مصاحبه‌ی مفید تهیه و بعد از آوانگاری و پیاده نمودن تمامی مصاحبه‌ها سعی شده با استفاده از کدگذاری باز و منظور اصلی کلام مصاحبه شوندگان استخراج شود.

در فصل آخر نیز به مفهوم هویت مصرفی و مصرف تجملاتی پرداخته می‌شود و ارتباط آن را با تأسیس منطقه‌ی آزاد ارس مورد کنکاش قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز می‌خوانیم:

آب و هوای تبریز معتدل و نیمه مرطوب است. این شهرستان از شمال به شهرستان‌های اهر و شبستر، از خاور به شهرستان‌های سراب و میانه و از جنوب به شهرستان مراغه و از باختر به دریاچه ارومیه و آذربایجان غربی محدود می‌شود. تبریز در مسیر مناسب‌ترین و مهم‌ترین راه‌های ارتباطی با شمال خاور (اردبیل، کرانه‌های خزر، آستارا)، خاور (میانه، قزوین، تهران)، باختر (امتداد مرند، خوی، ارزوم ترکیه) و شمال (مسیر مرند-جلفا، ایروان، باکو، تفلیس) واقع شده است. از این رو راه ارتباطی تبریز همواره مورد توجه جهانگردان و مهاجمان و بازرگانان در درازای تاریخ بوده است.

استان آذربایجان شرقی در منطقه‌ی شمال غرب کشور قطب صنعتی و صنایع غذایی به شمار می‌رود و از نظر صادرات غیرنفتی مقام اول را در کشور داراست. تولیدات عمده‌ی صنعتی در این منطقه عبارت‌اند از: مواد غذایی، مواد شیمیائی، چرم، کانی غیرفلزی، فلزات اساسی، ماشین‌آلات نساجی و فرش.

از عمده مزایا و فرصت‌های استان در این حوزه می‌توان به وجود شهر مرزی جلفا که از طریق خط آهن نخجوان، ایروان و تفلیس به جمهوری اکراین و بنادر دریای سیاه وصل می‌شود و ارتباط جاده‌ای و ریلی آن را در مسیر بزرگراه آسیایی و کریدر تراسیکا قرار می‌دهد، پتانسیل استفاده از انرژی‌های نو در تولید برق‌آبی، انرژی بادی و انرژی خورشیدی، نرخ بالای مشارکت اقتصادی و اشتغال زنان با کسب رتبه‌ی 5 در سال 1395، وجود منطقه‌ی آزاد تجاری و صنعتی ارس و 8 منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی در مناطق مختلف استان، وجود گمرکات تبریز، مراغه، سهلان، جلفا و بازارچه‌های مرزی جلفا و نوردوز، وجود 6132 اثر تاریخی نیازمند حفاظت، 64 موزه، وجود صنایع دستی متنوع و قوی مانند فرش و ورنی که شهرتی جهانی برای استان در زمینه‌ی صنایع دستی به ارمغان آورده‌اند، نقش تاریخی در صنایع نساجی و صنعت چرم، بازار تبریز که با مساحتی حدود یک کیلومترمربع، بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان است و به عنوان نخستین بازار جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، وجود 43 منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری و 92 روستای هدف که در این میان، روستای کندوان از شهرت جهانی برخوردار بوده و دارای عملکرد فراملی است (مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، 1396).

 ۱۳۸ صفحه، ۹۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-459-553-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: برنامه‌های توسعه
فصل دوم: کنکاش نظری
2-1 مقدمه
2-2 ادبیات نظری
2-3 چارچوب مفهومی
2-4 پیشینه تحقیق
فصل سوم: ملاحظات روش شناختی
3-1 روش تحقیق
3-2 تکنیک جمع آوری داده‌ها
3-3 راهنمای مصاحبه
3-4 نمونه‌گیری نظری
3-5 اشباع نظری
3-6 شیوه تحلیل داده‌ها
فصل چهارم: تغییرات هویتی شهر تبریز
فصل پنجم: تجربه زیسته شهروندان
مدل گراندد تئوری تأثیر منطقه آزاد
فصل ششم: مصرف و هویت مصرفی
6-1 مقدمه
6-2 علل و زمینه‌ها
6-3 عقل معاش
6-4 اولویت مصرف بر تولید
6-5 هویت مصرفی
6-6 مصرف گرایی تجملاتی
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز

برای دانلود کتاب هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هویت مصرفی در مناطق آزاد؛ با تاکید بر منطقه آزاد ارس شهر تبریز