معرفی و دانلود PDF کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن: با تمرکز بر مناطقی در ژاپن

برای دانلود قانونی کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن: با تمرکز بر مناطقی در ژاپن

کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن دانش اولیه و اهداف کلیدی تحقیق در مورد خواص زمین شناسی، ژئوشیمیایی، میکروبی و فرآیندهای موجود در این نوع سنگ را ارائه می دهد.

درباره‌ی کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن:

از زمان روم باستان تا به امروز، سنگ تراورتن به عنوان یک سنگ تزئینی و زیبا، در صنایع مجسمه‌سازی و ساختمان‌سازی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. تنوع زیاد در رنگ و الگوی‌های طبیعی موجود در سنگ، عمر طولانی، وزن سبک و مقاومت نسبتا زیاد باعث شده تا این سنگ به انتخابی ایده‌آل و گسترده برای طراحی نماهای ساختمان‌ها، دیوارها، سنگ‌فرش‌ها و حتی ساخت وسایل تزئینی تبدیل شوند.

در کشور ایران، معادن مختلفی برای استخراج این سنگ ساختمانی وجود دارند که از این بین می‌توان به معادن تراورتن حاجی آباد، تراورتن عباس آباد و تراورتن آتش‌کوه اشاره نمود. با توجه به این مسئله، ترجمه کتاب‌هایی که بر اساس داده‌های دقیق به رشته تحریر در آمده‌اند می‌تواند گامی مفید در جهت شناخت بهتر از این سنگ ارزشمند و استفاده بهینه از منابع معدنی آن باشد.

تراورتن به عنوان یک سنگ رسوبی کربناته، در محیط‌های قاره‌ای تشکیل می‌شود. ارتباط تنگاتنگ شرایط تشکیل این سنگ با چشمه‌های آبگرم و همچنین نقش تعیین‌کننده فرآیندهای زیستی و میکروبی در شکل‌گیری و تنوع ریخت‌شناسی آن باعث شده تا چنین فرآیندهایی از ابعاد مختلف مورد توجه و بررسی قرار گیرد. بر همین اساس، کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن (Geomicrobiological Properties and Processes of Travertine) که به عنوان یکی از جدیدترین منابع منتشر شده در این زمینه می‌باشد انتخاب و ترجمه گردیده است.

کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن مناسب چه کسانی است؟

امید است مطالب این کتاب مورد استفاده دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان علوم زمین شناسی قرار گیرد.

در بخشی از کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن می‌خوانیم:

به عنوان یک فرآورده کانی کربناته، تراورتن‌ها اغلب ریخت‌شناسی‌ها و بافتار‌های ویژه‌ای را نشان می‌دهند. در فصل 3، این بافتار‌های منحصر به فرد با واژه‌هایی نظیر طبقات نازک کاغذی، حباب‌های پوشیده (Guo and Riding 1998)، بوته‌ها، دندریت‌ها (Jones and Renaut 2008) و ساختار کروی (Jones and Renaut 2008) توصیف می‌شوند. به دلیل معمول بودن برخی از این بافتار‌ها، کربنات‌های میکروبی از جمله تراورتن‌ها می‌توانند یک الگوی امروزی برای سنگ مخزن بزرگ در میدان نفتی پریسالت در عمق زیاد کف دریا، در بخش دور از ساحل برزیل باشد (Wright 2012).

افزایش تقاضای انرژی، محققان را ترغیب به شناسایی خصوصیات زمین‌شناختی، بافتی و زمین‌شیمی سنگ تراورتن کرده است (Pedley and Rogerson 2010; Brasier 2011; Capezzuoli et al. 2014; Pola et al. 2014; Gradzinski et al. 2014; Croci et al. 2016; Claes et al. 2017). در بخش بعدی این کتاب، نتایج مهمی که در دو دهه گذشته از مطالعات در آزمایشگاه‌ها به دست آمده است، ارائه می‌گردد. از آن جا که مشخص شده است سنگ تراورتن محصولی از تعامل بین فرآیندهای زمین‌شناختی، فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژیکی است، درک جامع فرآیندهای سازنده آن به طیف گسترده‌ای از تجزیه و تحلیل با مقیاس‌های مختلف و دیدگاه‌های مختلف نیاز دارد. در فصل 4 به طور خلاصه روش‌های تحلیلی مطالعات تراورتن که در این گروه تحقیقاتی استفاده شده است بررسی می‌گردد. درک و دانش علمی در مورد تراورتن توسط پنتکوست (2005) ارتقاء پیدا کرده و این ارتقاء در دهه گذشته به دلیل توسعه روش‌های تحلیلی، شتاب گرفته است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: دانش بنیادی از فرآیندهای زمین‌شیمی
فصل سوم: رسوب‌شناسی تراورتن
فصل چهارم: روش‌ها
فصل پنجم: فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی برای بافت‌های لامینه‌ای
فصل ششم: مدل‌های زمین‌شیمی برای ته‌نشینی سریع کربنات در تراورتن‌ها
فصل هفتم: تراورتن‌ها در ژاپن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن: با تمرکز بر مناطقی در ژاپن
نویسنده، ، ،
مترجمسید محمدعلی موسوی زاده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات261
زبانفارسی
شابک978-622-7353-42-6
موضوع کتابکتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
12500 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن

برای دریافت کتاب ویژگی‌ها و فرآیندهای ژئومیکروبیولوژی تراورتن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.