دانلود کتاب پایان جنگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پایان جنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پایان جنگ

کتاب پایان جنگ به قلم ابراهیم نوریان، به شرح کوتاهی از سیگار، اجزای تشکیل دهنده، عوارض و سایر توضیحات آن پرداخته و در ادامه راهکارهایی جهت کنار گذاشتن اعتیاد به آن ارائه می‌دهد.

برای ترک سیگار آثار بسیار زیادی تولید شده و هر کدام از آن‌ها که بتواند به شما برای ترک سیگار کمک کند، در اولویت بوده و استفاده از آن بلامانع است. ترک سیگار حتی برای کسانی که مواد اعتیادآور از جمله مخدرها و محرک‌ها یا توهم‌زاها را کنار می‌گذارند، بسیار سخت و در بیشتر موارد امکان‌پذیر نیست. همواره هم بیماران از این که توانِ ترک سیگار را ندارند گله‌مندند و البته درمانگران نیز اولویت مهمی برای آن قائل نیستند. با این حال اگر شما به عنوان یک خواننده، مبتلا به اعتیاد بوده و قصد ترک آن را دارید، سیگار و قلیان نیز شامل بیماری اعتیاد هستند. مشاهده می‌شود که بسیاری از بیماران مبتلا به اعتیاد، مواد مصرف شده را ترک کرده اما برای ترک سیگار، قلیان و حتی مصرف تفننی الکل مصمم نیستند. در مقابل اگر شما به عنوان یک خواننده تنها مصرف کننده سیگار هستید نیز مشمول این قانون شده و با مطالعه این کتاب و سایر آثاری که در این زمینه تولید شده توانِ ترک سیگار را خواهید داشت. تنها کافیست علاوه بر اراده و تصمیم، ابزار لازم نیز وجود داشته و سپس اقدام به ترک سیگار کنید.

هر سیگار، پنج و نیم دقیقه از عمر شما را کم می‌کند که در نتیجه شما سیزده سال کمتر از یک فرد غیر سیگاری عمر می‌کنید. هر فرد سیگاری، بیست و دو درصد بیش از افراد غیر سیگاری در معرض انواع سرطان‌ها قرار دارد. با این حال بسیاری از مردم جهان هیچ ترسی از مصرف سیگار و اَشکال مختلف قلیان نداشته و به مصرف خود ادامه می‌دهند.

پیشنهاد‌هایی که کتاب پایان جنگ جهت جلوگیری از مصرف سیگار ارائه می‌دهد:

1- افزایش مالیات بر خرید و فروش سیگار و افزایش بسیار زیاد قیمت خرید آن باعث می‌شود تا جمعیت قابل توجهی - خصوصاً آنان که مشکلات مالی دارند - از خرید آن صرف نظر کنند.

به عنوان مثال شما یک بسته سیگار را به قیمت پنج هزار تومان خریداری می‌کنید در صورتی که یک ساعت شنا در یک استخر معمولی دوازده هزار تومان هزینه دارد. به طور طبیعی یک نوجوان بدون شغل به تفریحات کم خرج روی می‌آورد که سیگار به علت قیمت ناچیز، فروش نخ به نخ، در دسترس بودن و البته عدم ممنوعیت مصرف آن، گزینه اول انتخاب نوجوانان، جوانان و سایرین است.

این چرخه به یک مهندسی معکوس نیاز دارد به صورتی که باید تفریحات سالم ورزشی، و باشگاهی و... رایگان و یا با هزینه بسیار کم باشند و در عوض، خرید سیگار بسیار پر هزینه. اگر یک پاکت سیگار صد هزار تومان باشد، یک نوجوان توان خرید آن را نخواهد داشت.

2- محکومیت اجتماعی برای سیگار وجود ندارد. باید چنان شود که سیگار همانند سایر مواد مخدر موجب تنزل جایگاه اجتماعی مصرف کننده شود و علیه آن تعاریفی وجود داشته باشد و درون فرد، ترس مصرف آن را ایجاد کند. حتی فرهنگ استفاده از سیگار نیز تغییر و در صورت فرهنگ‌سازی صحیح آن می‌توان دست به کنترل و در نهایت حذف آن زد. این فرهنگ‌سازی در مدارس، رسانه‌ها، نهادهای درمانی و سایر گروه‌های فعّال اجتماعی قابل اجراست و اثرات مفید آن در نهاد خانواده متمرکز خواهد شد.

در بخشی از کتاب پایان جنگ می‌خوانیم:

در مرحله اول با دو بخش مواجه می‌شویم. در بخش اول به اندازه یک و یا نیم بند انگشت از سر سیگار را قطع می‌کنیم. این اندازه شامل دو الی چهار «پُک» و تقریباً زمانی معادل دو دقیقه را به خود اختصاص می‌دهد. در ادامه مجموع تعداد «پُک»ها و مجموع زمان انباشت شده را لحاظ کردیم و اعداد قابل توجه که همواره به آن بی‌توجه بودیم محاسبه گردید.

در امتداد بخش اول مرحله اول به بخشِ دوم اشاره کردیم مبنی بر اینکه انتهای سیگار را یک و یا نیم بند انگشت نمی‌کِشیم و قبل از اینکه سیگار به آخر برسد آن را به دور می‌اندازیم. در بخش دوم نیز مانند بخش اول مجموع تعداد «پُک» ها و زمان مصرف را محاسبه کردیم که آن اعداد جای بَسی تفکر دارند.

دانستیم که برای مرحله اول و دو بخشِ آن، دو هفته زمان می‌گذاریم. در صورتی که فرد به زمانِ بیشتری احتیاج داشته باشد، تا یک ماه در مرحله اول باقی خواهیم ماند. اما پیشنهاد ما بر زمان دو هفته‌ای انجام مرحله اول و دو بخش آن بوده است.

به این نکته اشاره کنیم که برخی بیماران به علت پرداخت پول برای خرید سیگار، خصوصاً مارک‌هایی که گران قیمت هستند، در انجام مرحله اول کمی سستی و مقاومت دارند. آنان نمی‌پذیرند برای سیگاری که پول پرداخت کرده اند، دور ریختنی داشته باشد و احساس می‌کنند به علت پرداخت پول، بجز فیلتر سیگار، باید تمام بدنه آن را بکشند و از هدر رفت آن جلوگیری کنند.

با ذکر این نکته باید اشاره کنیم که در مراحل پیشِ رو برای ممانعت از هدر رفت پول پیشنهاد و توصیه‌هایی خواهیم داشت. علاوه بر آن، همین که «قطع» و «حذف یا کاهش» موجب رنج بیمار می‌شود، هدف نهفته مرحله اول است. به طوری که این مرحله سبب انزجار شما از سیگار و تمام قواره‌ی آن خواهد شد. در واقع شما پول می‌دهید تا سیگار بخرید و علی رغم میل باطنی باید از ابتدا و انتهای آن بگذرید. این تضاد باعث رنج و این آزردگی می‌تواند شما را به بهترین نتیجه که ترک کامل سیگار است برساند.

 ۱۷۲ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-209-183-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: شناخت سیگار
نظریه مواد دروازه‌ای
اجزای تشکیل دهنده سیگار
سایر توضیحات
بخش دوم: مراحل ترک سیگار
مرحله اول
گام اول: (قطع)
گام دوم: (حذف و کاهش)
مرحله دوم
گام اول: (مجموع فیلتر)
گام دوم: (محلول فیلتر)
مرحله سوم
گام اول: (آلبوم هزینه)
گام دوم: (ورود ممنوع)
گام سوم: (تابلو عوارض)
مرحله چهارم
گام اول: (تنظیم ساعت)
گام دوم: (دوستی با طبیعت)
گام سوم: (تبدیل)
گام چهارم: (نمره منفی)
پیش مرحله پنجم الف
گام اول: (قطع یکباره)
گام دوم: (آیینه)
گام سوم: (انزجار عینی)
گام چهارم: (سیگار تهوع آور)
پیش مرحله پنجم ب
گام اول: (چسب نیکوتین (NRT) )
مرحله پنجم
گام اول: (حذف و اضافه)
گام دوم: (روزهای زوج)
گام سوم: (روزهای فرد) و (حذف و اضافه)
گام چهارم: (روزهای زوج + روزهای فرد + حذف و اضافه)
گام پنجم: (جمعه، پایان جنگ)

راهنمای دانلود کتاب پایان جنگ

برای دانلود کتاب پایان جنگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پایان جنگ