دانلود کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

  • از: مجتبی صبوری
  • ناشر: انتشارات چشمه حکمت
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای با هدف‌های از پیش تعیین شده‌ای ساماندهی شده‌اند. در کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان اثر مجتبی صبوری، پشت‌پرده این شبکه‌ها بررسی شده است.

شبکه‌هایی که اگر چه سبک و سیاق برنامه‌هایشان متفاوت است اما همگی آنها علیرغم اختلافات ظاهری و جزئی یک هدف را دنبال می‌کنند. در این راستا در کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان، ابتدا شبکه‌های فارسی وان، من و تو، بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکای فارسی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. سپس پشت‌صحنه شبکه‌های فارسی زبان به ظاهر مذهبی مانند: شبکه نور، وصال، کلمه، فدک، اهل بیت و ... واکاوی شده است. در نهایت نیز به پشت صحنه شبکه نجات و شبکه محبت که جزء شبکه‌های فارسی زبان مسیحی هستند، پرداخته شده است.

قرنی که در آن قرار داریم، دوران انفجار ارتباطات و عصر تسلط بی‌چون و چرای رسانه‌ها بر زندگی انسان‌هاست. بدون شک برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی موفق شده‌اند افکار و عقاید برخی انسان‌ها را دست‌خوش تغییر سازند.

رسانه در انتقال پیام‌ها، نوعی اولویت یا برجسته‌سازی به‌وجود می‌آورد و با برجسته ساختن برخی از موضوعات می‌توانند بر اطلاعات افراد تأثیر بگذارند. به عبارت دیگر، رسانه‌ها اگرچه نمی‌توانند تعیین کنند که مخاطبان چه‌طور بیندیشند، اما می‌توانند تعیین کنند که درباره چه بیندیشند.

وسایل ارتباط جمعی در هر جامعه‌ای، فرهنگ ویژه‌ای را برای مردم آن به وجود می‌آورد که جایگزین فرهنگ، ایدئولوژی و ارزش‌های خانواده و جامعه آن‌ها می‌شود. در این میان ماهواره، از جمله رسانه‌های قدرتمند ارتباط جمعی به شمار می‌آید. این ابزار، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، قادر است پیام‌های تصویری را به دورترین نقاط منتقل کند و تعداد بی‌شماری از افراد را در سراسر دنیا مورد خطاب قرار دهد و ساختارهای ارزشی آن‌ها را تقویت و یا دگرگون سازد.

بی‌تردید ورود شبکه‌های فرامرزی بر زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی تأثیرگذار است؛ نمادها و باورهای جوامع را دچار تغییر و تحول می‌کند و یک فرهنگ قالب‌بندی شده، بدون محدودیت در اختیار گیرنده قرار می‌دهد و سپس وارد کانون خانواده و بعد از آن وارد جامعه می‌شود.

 ۱۶۰ صفحه، ۸۰۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94263-93 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه  
شبکه فارسی‌وان  
شبکه من‌‌و‌تو 
شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی (BBC)   
شبکه فارسی‌‌زبان صدای آمریکا (VOA)    
شبکه‌های فارسی‌زبان به ظاهر مذهبی    
شبکه نور  
شبکه وصال   
شبکه کلمه  
شبکه فدک   
شبکه اهل‌بیت   
شبکه‌های فارسی‌زبان مسیحی  
شبکه نجات   
شبکه محبت 
منابع

راهنمای دانلود کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

برای دانلود کتاب پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پشت صحنه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان
سید محمد حسینی
۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا بد بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)