دانلود کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

در کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان نوشته پدرام حکیم زاده، به موضوع ارتباط میان هنر و نقاشی، در آثار هنرمندان جهان پرداخته شده است.

موضوع پنجره که موضوعی نمادین و چند معنایی است، در آثار هنرمندان جهان ارزش ویژه‌ای داشته و دارد؛ ازیک سو در تاریخ هنر نقاشی جهان، نقاشان بسیاری از رئالیست‌ها گرفته تا سوررئالیست‌ها وسمبولیست‌ها به این موضوع پرداخته‌اند. از سوی دیگر در سرزمین ایران شاعران با ذوق و قریحه ایرانی که فرهنگ اسلامی را به‌خوبی درک کرده بودند و طبیعت و جهان هستی را پنجره و منعکس کننده‌ای از جمال پروردگار خویش می‌دیدند این موضوع را در آثار خود به‌خوبی بازتاب داده‌اند.

زبان تصویر که در هنر نقاشی متجلی شده و زبان کلمه که در اشعار شاعران منعکس شده، دو دریای متفاوت و بی‌نهایت برای بیان اندیشه انسان‌هاست که تلفیق و ترکیب آن‌ها، از دو فرهنگ متفاوت و دو زمان متفاوت مانند مجمع البحرین (تلاقی دو دریا) انسان را به درک جدیدی از هستی می‌رسانند.

در بخشی از کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان می‌خوانید:

سایه شهیر سیمرغ چو بر ما افتاد
گر جه کبکیم چه اندیشه شهباز کنیم
در قفس چند توان بود بیانا چو همای
پر بر آریم و برین پنجره پرواز کنیم
چون نواساز چمن نغمه‌سرا شد خواجو
خیز تا برگ صبوحی بچمن ساز کنیم

 ۴۴ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-26-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

برای دانلود کتاب پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پنجره در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان