دانلود کتاب پنجره واحد تجاری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پنجره واحد تجاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پنجره واحد تجاری

کتاب پنجره واحد تجاری نوشته‌ی محمدرحیم اسفیدانی، به بررسی مفهوم و مزایای این سیستم و پیاده‌سازی آن در کشورهای دیگر می‌پردازد.

کارایی تجارت خارجی نقش بسیار مهم و کلیدی در توسعه اقتصادی هر کشوری ایفا می‌نماید زیرا امروزه به تجارت خارجی به عنوان موتور توسعه نگریسته می‌شود. فرایندهای مربوط به تجارت خارجی بسیار پیچیده، زمان بر و هزینه‌بر است و با رشد حجم مبادلات خارجی، مدیریت آن به امری دشوار تبدیل می‌شود. نبود تدابیر و سیاست‌های مناسب در این خصوص، منجر به کم شدن رقابت بنگاه‌هایی می‌شود که در بخش تجارت خارجی فعال می‌باشند.

کشورهای مختلف برای زیاد کردن سرعت و کم کردن هزینه‌های ناشی از پیچیدگی‌های موجود در فرایندهای تجارت خارجی، از فناوری اطلاعات بهره گرفته‌اند و به نتایج قابل توجه‌ای رسیدند. از این رو، سیفکت ضمن بررسی تجارب کشورها در استفاده از فناوری اطلاعات در بخش تجارت خارجی، به کشورهای دیگر سفارش کرده که با استقرار پنجره واحد تجاری، از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. در واقع پنجره واحد تجاری به عنوان یک نقطه واحد ورود اطلاعات تجاری و اعمال فرایندهای تجاری، مزایای زیادی را هم برای دولت و هم برای بنگاه‌های خصوصی ایجاد کرده است.

در بخشی از کتاب پنجره واحد تجاری (Single Window) می‌خوانیم:

در بسیاری از کشورها بنگاه‌ها و تجار به منظور اینکه بتوانند الزامات قانونی مربوط به صادرات، واردات و حمل و نقل را در تجارت بین‌الملل طی نموده و موفق شوند فرایندهای تجاری خود را انجام دهند، ناچارند حجم عظیمی از اطلاعات و اسناد را در اختیار سازمان‌ها و نهادهای دولتی قرار دهند.

مشکل کار نیز در اینجاست که هر یک از این سازمان‌ها جهت دریافت اطلاعات مورد نیاز خود از فرم‌ها و اشکال (دستی و اتوماتیک) مختلفی استفاده می‌نمایند. این امر علاوه بر آنکه فرایندهای تجاری را کُند می‌کند، هزینه‌های تجارت بین‌الملل را به شدت افزایش داده و باعث کاهش رقابت‌پذیری بنگاه‌ها می‌شود.

 ۱۰۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-326-7 

چاپ ۱۳۸۹: ۲۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیاتی از مفهوم پنجره واحد تجاری
فصل دوم: پیاده‌سازی پنجره واحد تجاری در کشورهای دیگر
فصل سوم: نقشه راه استقرار پنجره واحد تجاری
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب پنجره واحد تجاری

برای دانلود کتاب پنجره واحد تجاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پنجره واحد تجاری

نظرات کتاب پنجره واحد تجاری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.