معرفی و دانلود کتاب پول چگونه کار می‌کند: یک راهنمای جامع و تصویری

عکس جلد کتاب پول چگونه کار می‌کند: یک راهنمای جامع و تصویری
قیمت:
۴۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پول چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پول چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پول چگونه کار می‌کند: یک راهنمای جامع و تصویری

کتاب پول چگونه کار می‌کند راهنمای شماست تا بتوانید جایگاه خودتان را در بالاترین نقطه‌ی عرصه‌ی تجارت بیابید و ببینید که پول چطور جهان را به حرکت وامی‌دارد. این اثر با گرافیک خارق‌العاده و متن روان خود، هر آنچه را که دوست دارید در مورد سیستم مالی مدرن بدانید برایتان شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب پول چگونه کار می‌کند:

دنیای کنونی بر مدار پول در چرخش است. روزانه میلیاردها تراکنش در سرتاسر جهان انجام می‌شود و پول با ارائه قابلیت اندازه‌گیری ارزش به خدمات و کالاها، انجام این تراکنش‌ها را بسیار ساده و راحت کرده است. بدون حضور پول، صنعت و تجارت که بناهای اساسی اقتصاد مدرن به شمار می‌روند، دیگر نمی‌توانند کار کنند و جریان سرمایه در جهان از حرکت بازمی‌ایستد.

پول سالیان درازی است که در زندگی بشر نقش مهمی بر عهده دارد. قبل از اختراع پول، افراد با مبادله کالا به کالا معاملاتشان را سرانجام می‌بخشیدند، به این معنا که تولیداتشان را با کالاهایی که نیاز دارند عوض می‌کردند. با مبادله کالا به کالا می‌توان معاملات ساده را انجام داد، با این حال تنها در حالی این امر امکان‌پذیر است که هر دو کالا دارای ارزش یکسان و هم‌زمان قابل دسترس باشند، اما پول ارزش ثابت و معینی دارد که در سرتاسر دنیا پذیرفته شده است. پول ماهیت ساده‌ای دارد، با این حال با گذشت هزاران سال، تغییرات بسیاری در آن رخ داده و شکل عجیبی به خود گرفته است.

دولت‌ها و مردم، در آغاز عصر کنونی، به راه‌اندازی و تأسیس بانک روی آوردند و در پی آن مؤسسات مالی دیگری نیز ایجاد شدند. بعد از طی مدتی، افراد معمولی توانستند پول خود را در حساب‌های بانکی حفظ کنند، وام بگیرند و ملک بخرند، حقوقشان را بر روی چندین کسب و کار سرمایه‌گذاری کنند و یا خودشان کسب و کاری شکل دهند. همچنین بانک‌ها، خانواده‌ها و تجار را در مقابل رویدادها و فجایع سخت بیمه می‌کردند. با این کار مردم ترغیب می‌شدند تا برای دستیابی به سود بیشتر، ریسک کنند.

در دنیای امروز، اقتصاد هر کشور در دستان بانک مرکزی و دولت آن قرار دارد، علاوه بر این، بانک مرکزی میزان سود دریافتی از بانک‌ها در مقابل گرفتن پول را معین می‌کند. هر چند دولت‌ها همچنان به چاپ پول می‌پردازند، اما امروزه احتیاجی نیست که حتماً پول به شکل سکه یا اسکناس باشد و می‌توان به شکل دیجیتالی هم از آن بهره برد.

کتاب پول چگونه کار می‌کند (How Money Works) همه زوایای پول را مورد بررسی قرار می‌دهد و به مواردی همچون بازارها و مؤسسات مالی، امور مالی شخصی، سودآوری، سهام، امور مالی دولت، حقوق بازنشستگی، تاریخچه پول، ثروت، مزایای تأمین اجتماعی و مالیات ملی و محلی می‌پردازد. این اثر با استفاده از توضیحات تصویری و مثال‌های سودمند، فهم مطالب پیچیده را برایتان راحت و ساده می‌کند. با مطالعه کتاب پیش رو درکی کلی از پول و تأثیر آن بر دنیای مدرن پیدا می‌کنید.

کتاب پول چگونه کار می‌کند برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر به علاقه‌مندان مسائل اقتصادی و تاریخچه و کارکرد پول پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب پول چگونه کار می‌کند می‌خوانیم:

سرمایه‌گذاران معمولاً ترجیح می‌دهند که میزان درآمد و سود شرکت‌ها در طول زمان به مقدار ثابتی افزایش یابد تا اینکه در سال‌های مالی خوب و بد تا حد زیادی بالا و پایین شود.

برای شرکت‌ها این امکان وجود دارد که با هموار کردن درآمد خود تا حدی از این بالا و پایین شدن‌ها جلوگیری کنند. برای مثال مدیران می‌توانند ارقام را دستکاری کنند و هر زمان که می‌خواهند پولی را ذخیره کنند و آن را برای مخارج بزرگ‌تر کنار بگذارند. آن‌ها می‌توانند در سالی که درآمد شرکت بالاست، برای تأمین هزینه‌های کلان خود مقداری پول ذخیره کنند تا در سالی که درآمد شرکت پایین است، در بازپرداخت وام و همچنین تامین هزینه‌های سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که انجام داده‌اند، مشکلی نداشته باشند.

به طور کلی هموارسازی درآمد عملی قانونی و مشروع است و از طریق آن می‌توان سود به دست آمده را تا چندین سال سرشکن کرد. اگر شرکتی از این روش حسابداری استفاده کند، صورت‌های مالی آن، رشد مالی ثابتی را نشان خواهند داد؛ بنابراین افراد به سرمایه‌گذاری در چنین شرکتی تشویق خواهند شد. با این حال، هموارسازی درآمد می‌تواند عملی غیرقانونی نیز باشد؛ زیرا می‌توان با پنهان کردن زیان‌های مالی، سرمایه‌گذاران را به خرید شرکتی ورشکسته تشویق کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پایه و اساس پول
سودآوری و مؤسسات مالی
امور مالی دولت و پول عمومی
امور مالی شخصی
پول در آمریکا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پول چگونه کار می‌کند: یک راهنمای جامع و تصویری
مترجمحورا شایسته کیا، یاسمین صدری
ناشر چاپیانتشارات راه پرداخت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات269
زبانفارسی
شابک978-622-97369-8-2
موضوع کتابکتاب‌های مالی و بیمه
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پول چگونه کار می‌کند

Erfan Memarian
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
کتابی مصور که دیدی بسیار جامع را در زمینه مسایل اقتصادی به شما میدهد.
حسام کیانی
۱۴۰۱/۹/۲۶
خوبه ولی بدیش این بود یه مقدار مطالب کتاب پراکنده بود
Sam Sam
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
بیشترش عکسه این کتاب. اما خوبه
علیرضا ارزنده
۱۴۰۱/۳/۱۷
کتابی عالی برای درک زبان پول
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب پول چگونه کار می‌کند

برای دریافت کتاب پول چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.