دانلود کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند...

  • از: نیره افکاریان
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند...

کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... به قلم نیره افکاریان راهنمایی موثر و خواندنی در حوزه روانشناسی خانواده و روابط است و عواملی که روابط میان انسان‌ها را به نابودی می‌کشاند، تحلیل می‌کند. تمرکز اصلی این کتاب بر دروغگویی زوجین است و نکاتی مهمی برای ترک این عادت بد در اختیارتان قرار می‌دهد.

نیره افکاریان در کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... به بررسی مسائل مهمی مانند دروغ، کمبود اعتماد به نفس، اخلاق، شکاکی، خیانت، سطح اقتصادی، عدم مسئولیت‌پذیری و... می‌پردازد که هر کدام از عوامل مهم و تأثیرگذار در فروپاشی و از بین رفتن روابط محسوب می‌شوند.

مطالعه‌ی کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

خواندن این کتاب برای متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه‌ی روانشناسی تجربه‌ای جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... می‌خوانیم:

شکاکی: می خواهیم از اختلالی سخن بگوییم که متاسفانه در کشور ما شایع است و در بسیاری موارد برای فرد مبتلا آشکار و شناخته شده نیست و حتی به دلیل فرهنگ جامعه ما بسیاری از اطرافیان، ویژگی‌های افراد مبتلا به آن را با غیرت مردانه، تعصب، حسادت زنانه و گاه با حمایت و مراقبت و دلسوزی اشتباه می‌گیرند و در نتیجه نسبت بدان سکوت می‌کنند و به جای درمان فرد بیمار یا دارای اختلال، خود را با استاندارد‌های بیمار او سازگار می‌کنند!

این اختلال، همان اختلال شخصیت بدگمان است که البته در اشکال حادتر و بیمار گونه تری هم ظاهر می‌شود. نوع حاد و بیمارگونه‌تر آن، به دلیل شدت و مخرب بودن نشانه‌ها زودتر شناسایی می‌شود و اغلب، کار بیمار به بستری شدن در بیمارستان می‌انجامد تا روال درمان انجام شود.

اما در حالت اختلالی آن، ما اغلب با افرادی روبرو هستیم که شک و تردید ناسالم نسبت به محیط و اطرافیان دارند و در واقع گمان می‌کنند همه افراد بد، ناسالم و مجرم‌اند مگر آن که خلاف آن ثابت شود! در حالی که انسان‌های سالم درست برعکس این نظر را دارند یعنی معتقدند کسی بد یا مجرم نیست مگر آن که خلاف آن اثبات شود. معمولا افراد بدگمان، نسبت به همه افراد، بی‌اعتماد و شکاک هستند و مسئولیت احساس بی اعتمادی خود را به عهده نمی‌گیرند و آن را به دیگران نسبت می‌دهند.

این‌ها اغلب تحریک پذیر، پرخاشگر و خشمگین‌اند و حالت متخاصم دارند. افراد متعصب و جزم‌اندیش، افرادی که مدارکی دال بر تخلف دیگران از قانون گردآوری می‌کنند، کسانی که به همسر خود بدون وجود دلایل و مدارک کافی سوء ظن مرضی دارند و اشخاص بدعنقی که اهل دعوا و مرافعه‌اند و... اغلب دچار اختلال شخصیت پارانوئید یا همان اختلال شخصیت بدگمان هستند.

 ۷۴ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-734329-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دروغ
کمبود اعتماد به نفس
اخلاق
شکاکی
تفاوت فرهنگی
خیانت
سطح اقتصادی
عدم مسئولیت پذیری
عواملی که رابطه شما را پایدار نگه می دارد
غلبه بر کاهش علاقه در روابط

راهنمای دانلود کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند...

برای دانلود کتاب چرا کسی با من نمی‌ماند... و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چرا کسی با من نمی‌ماند...