دانلود کتاب چشمه جاوید


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب چشمه جاوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چشمه جاوید

کتاب چشمه جاوید به قلم مهدی خدامیان آرانی درباره‌ی رویداد غدیر خم نوشته شده است، هم‌چنین برداشتی آزاد از خطبه غدیر را بیان می‌کند.

در کربلا بودم، در آن حرم سراسر نور، دعا مى کردم و از آن بزرگوار مى خواستم توفیق نوکرى‌اش را از من نگیرد، وقتى که به پهناى صورت اشک ریختم، دلم آرام و قرار یافت!

به هتل بازگشتم، خسته بودم، خوابیدم، نزدیک اذان صبح در خواب، بانویى را دیدم که به من چنین گفت: «از میان همه کتاب هاى تو، چشمه جاوید را بیشتر مى پسندم!».

از خواب بیدار شدم، در تعجّب بودم، در میان صد کتابى که نوشته بودم، کتابى به این نام نبود، پس چه رازى در این خواب نهفته بود؟

به قم بازگشتم. نزد یکى از اساتید خود رفتم، ماجرا را بیان کردم، چشمان او پر از اشک شد و گفت: «بانوىِ مهربانى‌ها به شما لطف کرده است، اگر به شکرانه این خواب، همه مردم دنیا را اطعام کنى باز هم کم است... ».

مدّتى گذشت، هر کتابى را تصمیم مى گرفتم به این نام بنهم، نیمه تمام مى ماند و قلم من قفل مى شد! چنین چیزى سابقه نداشت و من همچنان در حیرت از این ماجرا بودم! دلم مى خواست آنچه را از من خواسته شده بود انجام دهم، ولى نمى شد و این راز بر من پوشیده بود و همچنان به دنبال گمشده‌ام بودم.

ایّام غدیر نزدیک شد، شبى خطبه پیامبر در روز عید غدیر را مطالعه مى کردم، گمشده انسانِ امروز را در آن خطبه یافتم و دانستم که خطبه غدیر، چشمه اى جوشان از معارف دین است و براى همیشه بشریّت را سیراب مى سازد، براى همین تصمیم گرفتم با قلم خویش، پیام رسان غدیر باشم، این گونه بود که راز کتاب «چشمه جاوید» آشکار شد...

این کتاب، برداشتى آزاد از «خطبه غدیر» مى باشد و ترجمه «تحت اللفظى» نیست، ولى متن عربى خطبه را از کتاب الإحتجاج نقل کرده ام و براى حفظ امانت در نقل، هیچ تغییرى در آن متن عربى نداده ام.

وقتى کار نوشتن کتاب تمام شد، در فکر بودم که چگونه شکر این نعمت را به جا آورم، تصمیم خودم را گرفتم و همه حقوق مادّى این کتاب را از خود سلب کردم و به همه اجازه دادم این کتاب را هر تعداد که دوست داشتند، چاپ کنند.

 ۱۴۴ صفحه، ۲۵۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب چشمه جاوید

برای دانلود کتاب چشمه جاوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چشمه جاوید

نظرات کتاب چشمه جاوید

پری شین
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اولین باری بود که خطبه غدیر رو میخوندم و اصلا نمیدونستم این خطبه وجود داره، خطبه محشر و انصافا کلام خداوند بود و کتاب هم خوب بود
yasin fouladi
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
بخونید حتما خیلی زیباست. آگاهی میده. چیزی که بیشتر مردم ازش فرار میکنن
فائزه آقائی
۱۳۹۸/۵/۱۶
عالی و با زبانی ساده همه چیز را بیان کرده است سپاس بی‌کران بابت نگارش این کتاب
مشاهد همه نظرات (۱۹)