دانلود کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم

  • از: قاسم نصیرزاده
  • ۷۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم

قاسم نصیرزاده در کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم، داستان زندگی‌اش را روایت می‌کند که چگونه و با چه تمرین‌ها و راهکارهایی اعتماد‌ به نفسش را افزایش داده است.

مهم‌ترین عامل موفقیت و پیشرفت، اعتماد به نفس است؛ در حقیقت، کلید اصلی تمام موفقیت‌های بشر به شمار می‌رود. هر چقدر موفقیت‌های بزرگ‌تری می‌خواهید باید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. همۀ ما در کودکی به خاطر سرزنش‌ها و تحقیرها و برچسب‌هایی که از طرف خانواده و جامعه بر پیکرمان زده شده است اعتماد به نفس خود را از دست داده‌ایم؛ برای همین نقطۀ شروع تغییر شرایط، پیشرفت و موفقیت، ساختن اعتماد به نفسی قوی است.

در جامعۀ ما خیلی از افراد اصلاً تعریفی از اعتماد به نفس ندارند و معنای واقعی آن را نمی‌دانند و فکر می‌کنند اعتماد به نفس چیزی ذاتی است که برخی آن را دارند و برخی ندارند. حتی تصور نمی‌کنند که می‌توان آن را رشد داد و تقویت کرد. قاسم نصیرزاده نویسنده‌ی این کتاب، از چند نفر تعریف اعتماد به نفس و فرق آن را با عزت نفس پرسید. شاید باورتان نشود که تعداد بسیار کمی جواب دادند، آن هم با مکث کردن بسیار و در آخر هم جواب درستی ندادند. این بود که او لازم دید در خصوص این موضوع نگاه متفاوت‌تری را ارائه بدهد.

اعتماد به نفس همانند پی یک ساختمان می‌ماند، هر چه این پی و فونداسیون قوی‌تر و بزرگ‌تر باشد شما می‌توانید ساختمانی بزرگ‌تر و طبقاتی بیشتر روی آن قرار دهید. شما می‌توانید روی یک پی قوی برجی با عظمت بسازید. همین طور اگر بخواهید به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید، باید اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای داشته باشید. هر چقدر اعتماد‌ به نفستان بیشتر باشد، میزان موفقیت‌های شما نیز بیشتر می‌شود؛ اما اگر پی ضعیف باشد شما با ترس و‌ لرز به طبقات اضافه می‌کنید و نمی‌توانید بیشتر از سه طبقه بسازید چون هر لحظه امکان دارد که ساختمان شما ویران شود.

خداوند وقتی انسان را آفرید تمام ویژگی‌های خودش را در او قرار داد. مثل قدرتمند‌ بودن، توانگر بودن، بخشنده بودن و هزاران صفات دیگر که در وجود ما هست. خداوند ما را اشرف مخلوقات و خلیفۀ خودش در دنیا قرار داد و مهم‌تر از همه از روح خودش در ما دمید و این‌ها یعنی عزت و بزرگی. یعنی ما با عزت آفریده شده‌ایم. در حقیقت، قرار نیست کاری انجام دهیم تا با عزت شویم؛ این صفات ذاتی ماست. اما اعتماد به نفس چیست؟ اعتماد به نفس فقط باور داشتن به عزت نفس است. فقط باید اعتقاد، باور، ایمان به عزت نفس را در وجود خودتان داشته باشید.

در بخشی از کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم می‌خوانیم:

به غیر از عوامل بیرونی که بر اعتماد به نفس ما تأثیر می‌گذارند عواملی درونی هم وجود دارد که به شدت مهم‌تر است و اثر عمیق‌تری می‌گذارند.

عوامل درونی افکارها و احساسات و عواطف ما هستند. این افکار و احساسات ناشی از برداشت‌های ما از تمام محیط اطراف است. خواه انسان‌ها باشند خواه جامعه و فرهنگ و خواه جهانی که درآن زندگی می‌کنیم.

هر انسانی دنیایی متفاوت را تجربه می‌کند و از دیدگاه خود به جهان می‌نگرد. به عنوان مثال، یک شخص این جهان را بسیار زیبا و شگفت‌انگیز و لذت‌بخش می‌بیند و از لحظه‌های زندگی خود لذت می‌برد؛ اما اگر از شخص دیگری بپرسیم دنیا را بی‌ارزش و پر از کثیفی و دروغ و ویرانی و کشتار می‌بیند و اصلاً از زندگیش لذت نمی‌برد.

خب این همه تفاوت دیدگاه ناشی از چیست؟ آیا ناشی از این نیست که هر کس در مقابل چیزی، برداشت متفاوتی دارد و دیدگاهش به شدت متفاوت است؟ این دیدگاه‌ها، افکار انسان‌ها هستند و اگر این افکار کنترل نشوند و نسبت به آن‌ها آگاه نباشیم، بر کل زندگی ما و میزان اعتماد به نفس ما تأثیر خواهند گذاشت.

ما زمانی رشد می‌کنیم که آگاهانه این افکار را کنترل کنیم و نسبت به افکار مخربمان آگاهی داشته باشیم و بدانیم که چه تأثیری بر اعتماد به نفسمان می‌گذارند. همچنین باید افکار سازنده‌ای را بشناسیم که باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شوند. در این صورت از افکار مخرب جلوگیری می‌کنیم و سعی می‌کنیم که از افکار سازندۀ اعتماد به نفس استفاده کنیم.

فهرست مطالب

از خودم بگویم!
چرا اعتماد‌ به نفس؟!
عزت نفس چیست؟ اعتماد به نفس چیست؟
چی اعتماد به نفسم را اینقدر کم کرده بود؟
احساس گناه
عذاب وجدان
تقویت احساس لیاقت و شایستگی
کلام آخر

 ۵۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم

برای دانلود کتاب چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه اعتماد به نفسم را افزایش دادم
null null
۱۳۹۸/۷/۱۰
ب نظر من این کتاب فوق العاد هست دوستان حتما بخونید^^
null null
۱۳۹۸/۷/۱۴
عالی بود... تغییر افکار ،احساسات و.../در نهایت افزایش اعتماد به نفس با روش های ساده و کاربردی
azr azry
۱۳۹۸/۷/۱۱
برامن خیلی جالب بود که خوندم عزت نفس ذاتی وجودمان هست آنچه کم داریم اعتماد بنفس هست که باید باوربه عزت نفس رو تقویت کنیم
مصطفی شهریاری
۱۳۹۸/۷/۱۹
در واقع ما عزت نفس رو هم پایین میاریم، با کارهایی که به اتمام نمیرسونیم، اونهم نیاز ب تمرین داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۳)