دانلود کتاب چگونه عکاسی کنیم؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه عکاسی کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه عکاسی کنیم؟

کتاب چگونه عکاسی کنیم؟ نوشته‌ی سید علی طباطبایی نظری، شما را با مهم‌ترین ژانرهای عکاسی به سبک و شیوه مینیمالیست یا ساده‌گرایی آشنا می‌کند و هوش، استعداد، خلاقیت و توانایی هنری شما را به چالش می‌کشد.

کتاب چگونه عکاسی کنیم؟ اولین اثر از مجموعه 9 جلدی عکاسی مینیمال است. عکاسی مینیمال یا ساده‌گرایی شیوه‌ای از عکاسی است که پایه‌های آن در قرون 16 و 17 بین نقاشان اروپایی گذاشته شد. آن‌ها با طرح یک موضوع پیچیده سعی در ساده نشان دادن آن داشتند. از اوایل دهه 20 میلادی در آمریکا این شیوه قدیمی از نقاشی مورد توجه عکاسان ژانر آبستره یا انتزاعی در آن زمان قرار گرفت و عکاسی مینیمالیستی پا به عرصه ظهور گذاشت.

در این شیوه از عکاسی سعی می‌شود با استفاده از شیوه‌ها و تکنیک‌هایی مانند کلوزآپ، بازی با دیافراگم‌های مختلف و عکاسی سیاه و سفید، حسی شناور گونه در زمان و مکان ایجاد شود که بیننده را به ژرفای وجود و اصل هستی ببرد و در اوج شگفتی، زبان آفرینش را به ساده‌ترین طریق ممکن برای او بیان کند.

در عکاسی مینیمال، اصل بر خلاقیت ساده گرایانه و هوش بدون حد مرز هنرمند است که با کوچک‌ترین و ساده‌ترین عناصر خلقت زیباترین آثار ماندگار را بیاد می‌آورد. عکاسان مینیمال غالبا افراد کم صحبت، گوشه‌گیر، باهوش و منزوی هستند و زبانشان، دوربینشان است. در این شیوه از عکاسی گاهی با شلوغ‌ترین صحنه‌ها و تصاویر برخورد می‌کنید اما می‌بینید که جزء اصلی و ستون و نگهدارنده بقیه اجزاء در عکس با بیان بسیار ساده عکاس، به نمایش درآمده است.

هنر عکاسی مینیمال شیوه‌ای خاصی است که هر هنرمندی با هر سلیقه و دامنه کاری و حرفه‌ای و با استفاده از هر نوع تجهیزات ساده یا گران قیمت را می‌تواند به چالش بکشد. در این کتاب‌ها ساده‌گرایی یا مینیمالیست لزوما به معنای فرمالیست بودن عکاس و یا سبک عکاسی او نیست بلکه به معنای راحت‌تر و ساده‌تر عکاسی کردن و استفاده از راحت‌ترین و ساده‌ترین امکانات موجود برای دست‌یابی به اثر هنری در ژانر مورد نظر می‌باشد.

در بخشی از کتاب چگونه عکاسی کنیم؟ می‌خوانیم:

روح عکاسی در مستند سازی و واقع‌گرایی نهفته است. رئالیسم بودن یعنی‌ تجسم واقعیت در عکس و عکاسی مستند اوج این هنر است. این‌ شیوه از عکاسی به ضبط واقعیات در هر زمینه یا موضوعی‌ می‌پردازد و عکس‌های آن در هر مرجعی قابل استناد و بررسی است. خواه یک خبر باشد یا رویدادی ورزشی یا مناسبتی اجتماعی سیاسی و مذهبی. آری حقیقت، روح و ذات عکاسی مستند تکیه بر واقعیت است. از برجستگان این ژانر از هنر عکاسی می‌توان به افرادی چون: جمیز نچوی - آلفرد یعقوب زاده - کاوه گلستان - استاد اسماعیل عباسی و جناب بهمنی مرد دوربین به دست روزهای جنگ تحمیلی نام برد.

جا دارد یادی کنیم از دوست همیشه به یادمان، عباس جعفری که عکس‌هایش خاطرات به یاد ماندنی از زندگی نوع بشر در زمان ما بود. کسی که باعث شد تفنگ من و هزاران شکارچی دیگر به دوربین تبدیل شود و بزرگترین پروژه حفظ محیط زیست از طریق عکاسی‌، در مجموعه فرهنگی دانش عکاسی به نام شاتر به‌ جای ماشه آغاز شود.

 ۵۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6330-13-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی در مورد تاریخچه عکاسی از گذشته
تا اکنون
پیشگفتاری در خصوص کتاب‌های عکاس مینیمال (شاتر 2)
انواع دوربین
قطع یا اندازه سنسور در دوربین
سرعت شاتر و اندازه دیافراگم
طریقه استفاده از سرعت شاتر و دیافراگم و رابطه آن‌ها با حساسیت سنسور یا ISO
کادربندی
نقطه قوی، خطوط متقاطع
تضاد
تقابل‌ها و تضادهای نهفته
سبک، شیوه یا ژانرهای عکاسی
عکاسی مستند
عکاسی پرتره
عکاسی از مناظر طبیعی
عکاسی حیات وحش
تجهیزات عکاسی
عکاسان طبیعت
اما شکارچیان دوربین به دست لحظه‌های ناب حیات وحش به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟
اقتصاد عکاسی
قوانین عکاسی
و اما بهترین شیوه و سبک عکاسی چیست؟
منابع

راهنمای دانلود کتاب چگونه عکاسی کنیم؟

برای دانلود کتاب چگونه عکاسی کنیم؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه عکاسی کنیم؟

نظرات کتاب چگونه عکاسی کنیم؟

hln maleki
۱۳۹۹/۸/۶
خیلی خوب بود من ک شخصا عکاسیو دوس دارم واقعا فوق العاده بود برام
مشاهد همه نظرات (۱)