دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی)

  • از: هادی فدایی، حمید پناهی
  • ناشر: انتشارات ماهواره
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی)

در کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی) تالیف هادی فدایی و حمید پناهی سعی شده، کلیاتی از ماهواره پیشرفته اکتشافی زمینی ALOS و کاربردهای آن در زمینه‌های مختلف منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست و همچنین علوم مرتبط با علوم زمین ذکر شود.

ماهواره ALOS معروف به دایچی (Advanced Land Observation Satellite) است، در زبان ژاپنی به معنی مادر زمین است. این ماهواره سه سنجده تصویربرداری دارد که دارای حالت‌های مختلف تصویربرداری است.

در کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین (remote sensing applications in earth science)، به ترتیب نقش این ماهواره را در آمایش سرزمین و شناسایی تغییرات زمینی، تهیه نقشه پوشش گیاهی، جنگل، مراتع و کاربرد آن در زمین‌شناسی، مدیریت بلایای طبیعی، منابع آب، آب‌های سطحی، کشاورزی، جغرافیایی و استفاده از سنجش از دور در پروژه‌های مختلف و روش‌های چگونگی بکارگیری آن بررسی می‌شود. همچنین کاربرد این داده‌های ماهواره در مناطق یخ و برف، در علوم اقیانوس‌شناسی و طریقه استخراج مدل رقومی ارتفاعی زمین را با استفاده از داده‌های این ماهواره توصیف خواهید شد.

در کتاب حاضر به چگونگی استخراج مدل رقومی سطحی و طریقه تشخیص گونه‌های درختی از پوشش‌های دیگر گیاهی اشاره می‌‌شود و در نهایت نیز به کلیاتی از نسل جدید این ماهواره در مدار برای تصویربرداری از زمین پرداخته شده است.

در انتهای هر فصل به موضوعات تحقیقاتی به عنوان نمونه‌ای که در این زمینه با ماهواره پیشرفته اکتشافی زمینی ALOS (دایچی) انجام گرفته است اشاره می‌کند.

در بخشی از کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین می‌خوانیم:

سنجش از دور، علم و هنر به دست آوردن اطلاعات درباره یک شیء، منطقه، یا پدیده از طریق تجزیه و تحلیل داده‌های حاصله به وسیله ابزاری است که در تماس فیزیکی با شیء، منطقه و یا پدیده تحت بررسی نباشد. تصاویر رقومی ماهواره‌ای، به عنوان یک منبع اطلاعات مکانی، نسبت به سایر منابع متداول نظیر نقشه‌ها، دارای مزایایی از جمله: داده پوشش فراوان، هزینه کمتر برای داده‌های هر واحد زمین، نیاز کمتر به انجام نقشه برداری و عملیات کنترل زمینی و... هستند.

امروزه با توجه به مزایای بالای، این تصاویر در اکثر علوم همانند تهیه نقشه کاربری اراضی، زمین‌شناسی، خاک شناسی، کشاورزی، منابع طبیعی، منابع آب و برنامه‌ریزی‌های منطقه‌ای و شهری و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماهواره ALOS در اوایل سال میلادی 2006 بوسیله ژاپن در مدار زمین قرار گرفت. این ماهواره دارای سه سنجنده اکتشافی است و تصاویر اپتیکال از زمین برداشت می‌کند.

 ۲۰۶ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8656-29-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
معرفی ماهواره پیشرفته اکتشافی زمینی ALOS (دایچی)
حالت‌های مختلف سنجنده PALSAR
فصل اول: کاربرد در آمایش سرزمین یا کاربری اراضی
فصل دوم: کاربرد در تهیه نقشه پوششی
فصل سوم: کاربرد در زمین‌شناسی
فصل چهارم: کاربرد در مدیریت بلایای طبیعی
فصل پنجم: کاربرد در منابع آب و آب‌های سطحی
فصل ششم: کاربرد در کشاورزی
فصل هفتم: کاربرد در جغرافیا
فصل هشتم: کاربرد در یخ و برف
فصل نهم: کاربرد در اقیانوس
فصل دهم: استخراج مدل رقومی ارتفاع
فصل یازدهم: استخراج مدل رقومی سطح (DSM) و چگونگی تشخیص گونه‌های درختی از گونه‌های علفی
فصل دوازدهم: مرور کلی بر نسل دوم و سوم این ماهواره در آینده

راهنمای دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی)

برای دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاربرد سنجش از دور در علوم زمین: با تاکید بر داده‌های ماهواره اکتشافی زمینی ALOS (دایچی)
hiva farhadi
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
کتاب جامع و خیلی خوبیه
واقعا فوق العاده و عالیه
به دوستان توصیه میکنم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)