دانلود کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1)

پدرام حکیم زاده در کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1)، به بررسی آثار ییری اسلیوا، هنرمند خلاق جمهوری چک می‌پردازد.

ییری اسلیوا (Jiri Sliva) در سال 1947 در پیلسن جمهوری چک متولد شد و از سال 1966 در پراگ زندگی کرده است. او پس از تکمیل مطالعات خود در رشته اقتصاد هشت سال به عنوان جامعه‌شناس و فیوچرولوجیست کار کرد و از سال 1979 به عنوان کاریکاتوریست آزاد، تصویرگر و طراح گرافیک شروع به کار کرد. اولین طراحی‌های ییری اسلیوا در سال 1972 چاپ شد. وی طراحی چندین کتاب را انجام داده است، و ده کتاب کارتون در جمهوری چک، آلمان، فرانسه، سوئیس و ایالات متحده آمریکا منتشر کرده است.

ییری اسلیوا با طرح‌های طنزآمیزش درباره کافکا و آثارش به شهرت فراوانی رسید. در یکی از معروف‌ترین طرح‌هایش سوسکی به روانشناسش (فروید) می‌گوید که خواب کافکا را می‌بیند. او در واقع در این طرح اشاره به رمان مسخ دارد، داستان کوتاهی از فرانتس کافکا که در اکتبر 1915 در لایپزیگ به چاپ رسید. مسخ از مهم‌ترین آثار ادبیات فانتزی قرن بیستم است که در دانشکده‌ها و آموزشگاه‌های ادبیات سراسر جهان غرب تدریس می‌شود. این داستان درباره فروشنده جوانی به نام گرگوار سامسا است که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که به یک مخلوق نفرت‌انگیز حشره مانند تبدیل شده است. دلیل مسخ سامسا در طول داستان بازگو نمی‌شود و خود کافکا نیز هیچگاه در مورد آن توضیحی نداد. بنابراین ییری اسلیوا با لحن روشن و دقیق و رسمی نویسنده در این کتاب همزاد پنداری می‌کند و طرح‌های زیادی در این باره می‌زند. او در واقع در کاریکاتورهایش به تضاد حیرت‌انگیز در این داستان و با موضوع کابوس‌وار آن دارد.

او برای دی زیت، دی ولت، استرن، وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز، پلیبو فینشمکر و نبلزپالتر طراحی کشیده است. او جایزه‌های بسیاری را در جشنواره‌های کارتون به دست آورده است، و نمایشگاه‌های انفرادی متعددی در پراگ، مارین باد، براتیسلاوا، زوریخ، لوگانو، لوسرن، بوداپست، صوفیا، ورشو، مونیخ، هامبورگ، برلین، بروکسل، سالزبورگ، آمستردام، اوترخت، رم، آنتورپ، هاوانا، میلان، پاریس، نیویورک، وین، مسکو، اتاوا برگزار کرده است. در این مجموعه با آثار این هنرمند با موضوع موسیقی پرداخته شده است.

 ۸۱ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-98-6 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1)

برای دانلود کتاب کاریکاتورهای اسلیوا (1) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاریکاتورهای اسلیوا (1)
میلاد کرمی
۱۳۹۷/۸/۶
عالی عالی عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)